WOLONTARIAT W „BACZYŃSKIM”

Działalność skierowana jest do tych, którzy:

• lubią pomagać innym,
  • chcą poświęcać część swojego wolnego czasu,
  • chcą podarować innym np. dobre słowo, rozmowę, wiedzę i umiejętności.

Można włączyć się w różne działania na rzecz innych, np.: kwesty, loterie, pomoc w nauce uczniom w szkole i poza szkołą, pomoc osobom chorym, wsparcie instytucji zewnętrznych i akcji charytatywnych.

Przeczytałam kiedyś takie słowa: „Posiadanie wielkiego serca nie ma nic wspólnego z wartością twojego konta bankowego. Każdy ma coś, co może dać innym”.

Zapewniam Was, że to jest prawda. Dołączcie do mnie i przekonajcie się o tym sami !!!

Opiekun: Dorota Żarnowska

KWESTA NA RENOWACJĘ NAGROBKA KS. FRANCISZKA ŻAKA

Rocznice są głosem przeszłości. Przypominają nam o wartościach i wyborach naszych przodków. 100 lat temu urodził się nasz Rodak, późniejszy papież – święty Jan Paweł II. Szczególną zaś rolę w życiu Karola Wojtyły wypełnił ks. kapelan Franciszek Żak, kapłan, któremu dane było, 20 czerwca 1920 roku, udzielić sakramentu chrztu przyszłemu papieżowi. W roku 1922 został proboszczem naszej parafii. Na naszym cmentarzu parafialnym spoczęły jego doczesne szczątki.

WOLONTARIAT W HOSPICJUM

W minionym tygodniu my, wolontariusze z LO Baczyńskiego mieliśmy okazję odwiedzić Stacjonarne Hospicjum im. św. Jana Pawła w Bielsku-Białej  Niektórzy z nas z tego powodu czuli niepokój, podenerwowanie , niepewność lecz ciekawość wygrała. Cała nasza szóstka obawiała się tego, co możemy tam zastać. Jednak to miejsce pozytywnie nas zaskoczyło.

FERIE, FERIE I PO FERIACH

W pierwszym tygodniu ferii młodzież ze szkolnego wolontariatu została zaproszona przez Towarzystwo Charytatywne im. Ojca Pio w Kozach na występ Artystów Polskiego Baletu Narodowego w Domu Muzyki w Bielsku –Białej.  Najwybitniejsi tancerze baletowi w Polsce zatańczyli wariacje solowe oraz zmysłowe duety z „Jeziora łabędziego”, „Śpiącej królewny”, „Dziadka do orzechów”, „Don Kichota”, „Giselle”, „Korsarza”, „Szeherezady” i innych.