Przejdź do treści

WOLONTARIAT W „BACZYŃSKIM”

Dołącz do wolontariatu w "Baczyńskim" i stań się częścią naszej społeczności! Nasza działalność skierowana jest do wszystkich, którzy chcą pomagać innym i poświęcić swój wolny czas na dobre sprawy. Jesteśmy przekonani, że każdy może wnieść coś cennego do życia innych osób, np. poprzez rozmowę, wsparcie emocjonalne, dzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami. Nasze akcje i projekty mają na celu poprawę jakości życia osób potrzebujących oraz budowanie więzi społecznych. Dołącz do nas i razem z nami wprowadzaj pozytywne zmiany w swoim otoczeniu!


Artykuły

cze
23
2023
Podsumowanie akcji

Serdecznie dziękujemy Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom naszej szkoły za włączenie się w realizację projektu w ramach współpracy z Fundacją Człowiek Wsparciem z  Kobiernic.

cze
5
2023
KWESTA NA RZECZ STACJONARNEGO HOSPICJUM IM. ŚW. JANA PAWŁA II W BIELSKU – BIAŁEJ

W dniu 28 maja 2023 roku po niedzielnych mszach świętych licealiści ze „Szkolnego Wolontariatu” kwestowali na rzecz Stacjonarnego Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku - Białej, przy kościele parafialnym w Kozach. Zebrano kwotę 7630 zł. Dziękujemy mieszkańcom Kóz za okazaną hojność i włączenie się w prowadzoną akcję.

lut
20
2023
Fundacja Rozwoju Edukacji i Ekologii "FREE"

W ramach projektu realizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Ekologii "FREE" w naszej szkole odbyły się warsztaty na temat wolontariatu 🫶
W trakcie zajęć uczniowie mieli możliwość wypowiedzenia się na temat „Dlaczego warto być wolontariuszem?”, z czym wiąże się wolontariat i gdzie można go realizować ♥️
Jednym z elementów było opracowanie planu akcji na rzecz środowiska lokalnego.
Młodzież doskonaliła umiejętność pracy w grupie i prezentacji swoich pomysłów na forum klasy.
Z obserwacji i relacji uczniów można wywnioskować, że warsztaty się podobały 🥰

lut
15
2023
Babeczka dla babeczki

Obchody walentynek już za nami...z tej okazji Samorząd uczniowski oraz Wolontariat przygotował słodki kiermasz "Babeczka dla babeczki". Dochód ze sprzedaży słodkości zostanie przeznaczony na "Pola Nadziei". Jak zawsze tradycyjna poczta walentynkowa roznoszona przez anielskich pomocników, przyniosła wiele emocji i radości nie tylko wśród uczniów. Tak wyglądała szkolna rzeczywistość 14 lutego ....

gru
6
2022
Pomagamy

Pomagamy! Nie  zapominamy! Dlatego nasze liceum włączyło się w akcję zbierania ciepłej odzieży i butów dla dzieci z obwodu charkowskiego w Ukrainie. To inicjatywa stowarzyszenia https://www.poniewazmozemy.pl/, które działa na terenie gminy Kozy, a  którego  założycielami są min. absolwenci Baczyńskiego! 

lis
23
2022
Kiermasz ciast

Dnia 22 listopada 2022r. w "Kawiarence pod Dobrym Aniołem" odbył się kiermasz ciast, którego celem było włączenie się w Kampanię Pola Nadziei. Zebrane pieniądze zostaną przekazane do Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

lis
4
2022
Kolejny rok wolontariatu na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej

Uczniowie Baczyńskiego sadzeniem żonkili🌼, rozpoczęli kolejny rok wolontariatu na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Od lat organizując szkole kiermasze🥧, przeprowadzając kwesty przy kościołach 💸   w Kozach wspomagali to ważne przedsięwzięcie. Jednym z najważniejszych celów tej akcji jest wychowywanie młodego człowieka do wartości takich jak: wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka💙 zwłaszcza cierpiącego, czy bezinteresowne angażowanie się w działania na rzecz potrzebujących👥
Żonkile - symbol nadziei i szacunku - będą zdobiły naszą szkolną przestrzeń 💛💙💛

paź
11
2022
"Sprzątanie świata"

Akcja "Sprzątanie świata" za nami. Jej celem jest inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Dlatego właśnie dziś cała społeczność "Baczyńskiego" wyruszyła  w teren, by zadbać o nasze małe, koziańskie środowisko jeszcze lepiej.

cze
13
2022
KWESTA NA RZECZ STACJONARNEGO HOSPICJUM IM. ŚW. JANA PAWŁA II W BIELSKU – BIAŁEJ

W dniu 12 czerwca 2022 roku po niedzielnych mszach świętych licealiści (Julia Michalak, Daria Zieleźnik, Klaudia Hałat, Klaudia Zalewska, Oliwia Kajor, Martyna Kolanko, Natalia Nycz, Wiktoria Janczukowska, Katarzyna Sadlik, Zuzanna Kućka) ze „Szkolnego Wolontariatu” kwestowali na rzecz Stacjonarnego Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku - Białej, przy kościele parafialnym w Kozach.

gru
21
2021
FINAŁ AKCJI „ SZLACHETNA PACZKA”

Dzielenie się dobrem ma wyjątkową moc, bo im więcej dajesz tym więcej otrzymujesz. Myślę, że każdy z nas mógł tego doświadczyć. Podzieliliśmy się dobrem z rodziną, która doświadczyła wiele trudnych sytuacji i mogła na nowo uwierzyć w drugiego człowieka. Dla tej rodziny świat się zmienił – dzięki dobremu słowu, pomocy rzeczowej i finansowej.

gru
2
2021
Zbiórka darów dla schroniska "Reksio"

Po raz kolejny udowodniliśmy, że potrafimy pomagać bezdomnym   zwierzętom ze schroniska "Reksio".

Dziękujemy za wszystkie   ofiarowane dary.

lis
27
2021
„NIE LICZY SIĘ TO ILE POSIADASZ, ALE ILE DAJESZ INNYM I JAK SIĘ Z NIMI DZIELISZ”

W imieniu wolontariatu szkolnego chcielibyśmy wam serdecznie podziękować za złożone dary dla Polaków na Kresach Wschodnich. Wykazaliście się wspaniałą empatią oraz życzliwością.

Dziękujemy!

paź
11
2021
AKCJA CHARYTATYWNA- WIZYTA ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA NA KRESACH 

Adresatami zbiórki są Polacy mieszkający na dawnych Kresach Wschodnich  : terenów Litwy-Wileńszczyzny, Ukrainy- ziemi lwowskiej, a szczególnie Białorusi.

wrz
29
2021
Reksio

 Zbiórka na rzecz podopiecznych schroniska Reksio w Bielsku Białej.

mar
17
2021
Podziękowania za zbiórkę darów na rzecz schroniska Reksio

W imieniu pracowników schroniska dla zwierząt "Reksio" dziękujemy za okazane serce i zaangażowanie w akcję zbiórki darów. Mamy nadzieję, że niedługo uda nam się powtórzyć tę pomoc.

gru
7
2020
Zbiórka na rzecz schroniska Reksio

Młodzieżowa Rada Gminy w Kozach oraz Samorząd Szkolny działający przy LO w Kozach zachęcają do udziału w organizowanej już po raz trzeci zbiórce wypranych koców, ręczników, pościeli oraz karmy dla psów i kotów na rzecz podopiecznych schroniska Reksio w Bielsku-Białej.