Przejdź do treści
mar
26
2024
Warsztaty wielkanocne dla Seniorów

W dniach 25 i 26 marca 2024 roku grupa wolontariuszek (Joanna, Maja, Klaudie, Oliwia, Wiktoria, Daria) z klasy IVA Liceum (nie po raz pierwszy zresztą) spędziła serdecznie i pracowicie czas z Seniorami, podopiecznymi Fundacji Centrum Pomocy Wzajemnej w Kozach, podczas przedświątecznych warsztatów artystycznych. „Ważniejsze jednak były rozmowy i bycie razem”- jak powiedziała pedagog Dorota Żarnowska. Dziękujemy za ten Wielkanocny Podarunek. 

 

mar
8
2024
ROK 2024 – PLANUJEMY, DZIAŁAMY, WSPIERAMY

„Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: Co robisz dla innych”
/Martin Luther King Jr./
Kolejny rok wsparcia Stacjonarnego Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Młodzież naszego liceum zorganizowała w dniu 08 marca kiermasz z okazji Dnia Kobiet pod hasłem „BABECZKA DLA BABECZKI”. Ależ, to był dzień – mogliśmy rozkoszować się smakiem i kolorytem wypieków oraz wyjątkową obsługą . DZIĘKUJEMY całej społeczności szkolnej za włączenie się w tą akcję i wsparcie hospicjum.

cze
23
2023
Podsumowanie akcji

Serdecznie dziękujemy Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom naszej szkoły za włączenie się w realizację projektu w ramach współpracy z Fundacją Człowiek Wsparciem z  Kobiernic.

lut
20
2023
Fundacja Rozwoju Edukacji i Ekologii "FREE"

W ramach projektu realizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Ekologii "FREE" w naszej szkole odbyły się warsztaty na temat wolontariatu 🫶
W trakcie zajęć uczniowie mieli możliwość wypowiedzenia się na temat „Dlaczego warto być wolontariuszem?”, z czym wiąże się wolontariat i gdzie można go realizować ♥️
Jednym z elementów było opracowanie planu akcji na rzecz środowiska lokalnego.
Młodzież doskonaliła umiejętność pracy w grupie i prezentacji swoich pomysłów na forum klasy.
Z obserwacji i relacji uczniów można wywnioskować, że warsztaty się podobały 🥰

lut
15
2023
Babeczka dla babeczki

Obchody walentynek już za nami...z tej okazji Samorząd uczniowski oraz Wolontariat przygotował słodki kiermasz "Babeczka dla babeczki". Dochód ze sprzedaży słodkości zostanie przeznaczony na "Pola Nadziei". Jak zawsze tradycyjna poczta walentynkowa roznoszona przez anielskich pomocników, przyniosła wiele emocji i radości nie tylko wśród uczniów. Tak wyglądała szkolna rzeczywistość 14 lutego ....

gru
6
2022
Pomagamy

Pomagamy! Nie  zapominamy! Dlatego nasze liceum włączyło się w akcję zbierania ciepłej odzieży i butów dla dzieci z obwodu charkowskiego w Ukrainie. To inicjatywa stowarzyszenia https://www.poniewazmozemy.pl/, które działa na terenie gminy Kozy, a  którego  założycielami są min. absolwenci Baczyńskiego! 

lis
23
2022
Kiermasz ciast

Dnia 22 listopada 2022r. w "Kawiarence pod Dobrym Aniołem" odbył się kiermasz ciast, którego celem było włączenie się w Kampanię Pola Nadziei. Zebrane pieniądze zostaną przekazane do Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

lis
4
2022
Kolejny rok wolontariatu na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej

Uczniowie Baczyńskiego sadzeniem żonkili🌼, rozpoczęli kolejny rok wolontariatu na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Od lat organizując szkole kiermasze🥧, przeprowadzając kwesty przy kościołach 💸   w Kozach wspomagali to ważne przedsięwzięcie. Jednym z najważniejszych celów tej akcji jest wychowywanie młodego człowieka do wartości takich jak: wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka💙 zwłaszcza cierpiącego, czy bezinteresowne angażowanie się w działania na rzecz potrzebujących👥
Żonkile - symbol nadziei i szacunku - będą zdobiły naszą szkolną przestrzeń 💛💙💛

paź
11
2022
"Sprzątanie świata"

Akcja "Sprzątanie świata" za nami. Jej celem jest inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Dlatego właśnie dziś cała społeczność "Baczyńskiego" wyruszyła  w teren, by zadbać o nasze małe, koziańskie środowisko jeszcze lepiej.