Spotkanie poetyckie w Baczyńskim

We wtorek , 27 lutego, w naszym liceum odbyło się kolejne spotkanie osób, które lubią poezję. Tym razem gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kozach i z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kozach. Przy kawie i słodkich wypiekach rozmawialiśmy o tym, czym jest poezja. Wysłuchaliśmy ciekawego wykładu Pani Dyrektor Aliny Nowak, interpretowaliśmy utwór o czułości.

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 lutego nasze liceum włączyło się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Klasy humanistyczne: 1a i 2a wysłuchały wykładów na temat czasownika w języku polskim. Uczniowie dowiedzieli się, jak rozpoznać aspekt, czym są  czasy nieprzeszłe – uzależnione od aspektu, przypomnieli sobie tryb warunkowy i formy wyrażania warunkowości. Poznali także odpowiedź na pytanie: Czy sobota pracująca pracuje? Kto jest wtedy zapracowany?

wrz
Nowy Samorząd Uczniowski

27 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą została Natalia Handzlik z klasy IIIa, zastępcą- Wiktoria Skibicka z klasy IIIa, sekretarzem- Kamila Białożyt z klasy IIa.

Nowemu Samorządowi Uczniowskiemu gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

Wiersze Emilii w "Cogito"

Wybrane wiersze Emilii Nycz z klasy Ia naszego liceum zostały opublikowane w ogólnopolskim czasopiśmie skierowanym do uczniów szkół ponadpodstawowych Cogito. Mottem, które przyświeca Emilii, są słowa: Najważniejsze jest nie słowo, a myśl, której los trzymamy w rękach.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

mar
Klasy pierwsze na Euroweeku

Uczniowie klas: 1a i 1b w dniach 23-27.03.2023 brali udział w warsztatach „Euroweek – Szkoła Liderów” w Lądku Zdroju zorganizowanych przez Europejskie Forum Młodzieży. Euroweek jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników.

Babeczka dla babeczki

Obchody walentynek już za nami...z tej okazji Samorząd uczniowski oraz Wolontariat przygotował słodki kiermasz "Babeczka dla babeczki". Dochód ze sprzedaży słodkości zostanie przeznaczony na "Pola Nadziei". Jak zawsze tradycyjna poczta walentynkowa roznoszona przez anielskich pomocników, przyniosła wiele emocji i radości nie tylko wśród uczniów. Tak wyglądała szkolna rzeczywistość 14 lutego ....

Spotkanie z Wójtem Gminy Kozy

9 grudnia Samorząd Uczniowski naszego liceum spotkał się z Wójtem Gminy Kozy, panem Jackiem Kalińskim. Była to okazja do omówienia planów pracy w bieżącym roku szkolnym oraz współpracy z włodarzem gminy.

Mamy nadzieję na owocną współpracę i wspólne projekty już w nowym roku.

paź
Popołudnie z poezją

Po dłuższej przerwie wróciliśmy do tradycji organizowania popołudniowych spotkań z poezją. We wtorek, 11.10. w ramach obchodów Tygodnia Patrona Szkoły odbył się konkurs na piękne czytanie wierszy poetów z pokolenia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Jury postanowiło przyznać cztery równorzędne nagrody dla:

Angeliki Handzlik ( kl. 4ap)
Wiktorii Bożek ( kl.1b)
Julii Wadoń (kl.1a)
Martyny Giełtowskiej ( kl.3a)

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, zwycięzcom gratulujemy! Do zobaczenia na następnym spotkaniu z poezją.