Wymiana młodzieży

ERFTGYMNASIUM Z BERGHEIM Z WIZYTĄ W KOZACH

Erftgymnasium z Bergheim z wizytą w Kozach, czyli spotkań polsko-niemieckich   ciąg dalszy…

W ubiegłą środę, 11 września, bardzo emocjonalnie pożegnaliśmy grupę gimnazjalistów z zaprzyjaźnionej szkoły w Bergheim. Były łzy, uściski i obietnice, że nawet jako absolwenci naszej szkoły, tegoroczni maturzyści polecą z nami za rok z rewizytą do Niemiec.Czyli program i założenia projektu wymiany udały się!

A tydzień był bogaty w wydarzenia:

WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA 2016 CD.

Ponad miesiąc temu wróciliśmy z zaprzyjaźnionego gimnazjum w Bergheim, ale prace nad podsumowaniem tego projektu ciągle trwają. Właśnie przesłaliśmy sprawozdanie z wymiany do Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży, organizacji wspierającej nasz projekt merytorycznie i finansowo. Uczestniczki wymiany z klasy 2A; Gabrysia Mynarska, Weronika Pierniak i Natalia Romańczuk przygotowały dla klas pierwszych prezentację o naszej wizycie w Bergheim, którą przedstawią w przyszłym tygodniu zachęcając pierwszoklasistów do udziału w tym przedsięwzięciu.

WYMIANA POLSKO-NIEMIECKA 2016

W dniach 7-14.09 już po raz 15 odbyła się wymiana szkolna z Erftgymnasium z Bergheim, wzięło w niej udział 19 uczniów naszej szkoły. Do Niemiec dotarliśmy oczywiście samolotem – dla wielu był to pierwszy lot. W czasie tego tygodnia mieszkaliśmy w domach naszych niemieckich partnerów, którzy chcieli pokazać nam jak najwięcej. Zobaczyliśmy więc robiącą ogromne wrażenie odkrywkową kopalnię węgla, a podczas spaceru wysłuchaliśmy kilku słów o historii Bergheim.