Edukacja inaczej

Dla 3A był to niezwykle kulturalny dzień! Najpierw udaliśmy się do Galerii Bielskiej BWA.
W  pięknej Willi Sixta  zwiedzaliśmy   ciekawą wystawę wybranych utworów Wisławy Szymborskiej w typograficznej interpretacji 29 artystów typografów, zecerów i projektantów graficznych z całej Polski. Z odczytanych i zinterpretowanych przez nas fragmentów utworów naszej noblistki (co momentami nie było wcale takie proste), stworzyliśmy własny tomik wierszy i zabraliśmy go ze sobą na pamiątkę. Wizytę w bielskiej BWA kontynuowaliśmy podziwiając interesujące  prace (obrazy, grafiki, fotografie i instalacje) prezentujące współczesną perspektywę postrzegania roli kobiet. Naszą edukacyjną wycieczkę zakończyliśmy wizytą w teatrze Banialuka i spektaklem „Ballady i romanse” w ciekawym,  oryginalnym wydaniu, pełnym groteski , nowoczesnego muzycznego brzmienia i dystansu do tego Mickiewiczowskiego manifestu romantyzmu.
Taką edukację to my lubimy!

„Studia? Pytam i wiem!” – spotkanie nr 16

To spotkanie było wyjątkowe, nie tylko dlatego, że odbyło się  w murach naszego liceum( zazwyczaj spotykamy się online), ale dzięki osobie naszej absolwentki, Victorii, która nie dość, że jest studentką dwóch kierunków studiów,   pracuje , kontynuuje swoją pasję (jazda konna), podróżuje, to zamierza jeszcze podjąć kolejne studia.

mar
Jubileuszowy, dwudziesty projekt „Dzień Wiosny w Baczyńskim”!

Tę najpiękniejszą porę roku powitaliśmy w piątek (22.03)  w języku czeskim, francuskim, hiszpańskim, norweskim, irlandzkim i włoskim. Do krajów, gdzie te języki są  językami urzędowymi,  zabrali nas  na wycieczki uczniowie Baczyńskiego. Naszą wiedzę o tych państwach mogliśmy uzupełnić dzięki ciekawym faktom przekazanym nam w trakcie prezentacji przygotowanych przez uczniów danej klasy.

sty
Wyjątkowa , międzypokoleniowa debata szkolna w Baczyńskim!

Temat: „Kobiety nadal muszą walczyć o swoje prawa w rodzinie, biznesie i polityce”. Zespół aprobujący -  licealistki:  Julia i Kamila z klasy  2a oraz Wiktoria z  klasy 3a.  Zespół negujący -  słuchaczki  Uniwersytetu Trzeciego Wieku: pani Anna, pani Natalia i pani Elżbieta. Wrażenia?

sty
Baczyński w Pradze!

Jarmark Bożonarodzeniowy w Pradze był tylko pretekstem, aby w  słoneczny, grudniowy piątek zawitać do stolicy naszego południowego sąsiada. W  jeden dzień zrobiliśmy w tym mieście 23,5 tys. kroków! Czy to oznacza, że zobaczyliśmy  wszystko, co godne obejrzenia? Bynajmniej! Praga ma tyle ciekawych miejsc, zabytków, muzeów, galerii i innych atrakcji, że warto tu wracać niejeden raz!
Zobaczcie naszą fotorelację i wpiszcie Pragę na listę miast, które naprawdę trzeba odwiedzić!

paź
Wymiana polsko-niemiecka, 04.09-11.09.2023

To była wyjątkowa wizyta. Już w dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego powitaliśmy w murach naszego liceum 19 uczniów i 4 nauczycieli opiekunów z dwóch zaprzyjaźnionych niemieckich szkół: Erftgymnasium w Bergheim i Silverberg-Gymnasium w Bedburgu.

„Studia? Pytam i wiem! – spotkanie nr 13

Patryk, kolejny gość spotkań z cyklu „Studia? Pytam i wiem!”, to student Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej na kierunku ZARZĄDZANIE (specjalność: Zarządzanie firmą). Dlaczego akurat ATH? Co wyróżnia tę uczelnię, która ma szansę zostać wkrótce uniwersytetem?

Dzień wiosny 2023

Tradycji stało się zadość! Od 2004 roku witamy całą społecznością szkolną tę piękną porę roku projektem, w którym klasy rywalizują ze sobą uczestnicząc w różnych konkursach. Nie inaczej było i tym razem.

NOC PIKu  w Baczyńskim!

Nazwaliśmy ją „Nocą talentów” i już wiemy, że nasi uczniowie mają ich wiele!!!  Aktorski i reżyserski,  literacki, taneczny(w tym balet), akrobatyczny, kulinarny, wokalny, orientacji w zupełnej ciemności i przede wszystkim talent do improwizowania. Ten  Baczyńskiego „kawałek podłogi” jest dobrą przestrzenią do  prezentowania i rozwijania takich  talentów!