Przejdź do treści

KWESTA I KIERMASZ WYPIEKÓW NA RZECZ STACJONARNEGO HOSPICJUM IM. ŚW. JANA PAWŁA II W BIELSKU - BIAŁEJ

5 cze 2024

W dniach 25 i 26 maja 2024 roku po niedzielnych mszach świętych licealiści ze „Szkolnego Wolontariatu”  kwestowali na rzecz Stacjonarnego Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku - Białej, przy kościele parafialnym w Kozach.  Zebrano kwotę  9478,31  zł. Z kolei w dniu 01 czerwca 2024r. w ramach Dni Kóz młodzież liceum sprzedawała domowe wypieki. Zebrano środki finansowe w kwocie 1149,85  zł. W roku szkolnym 2023/2024 w ramach ogólnopolskiego programu „Pola Nadziei” zebraliśmy kwotę 13788,41 zł, która została przekazana na utrzymanie i funkcjonowanie  hospicjum. DZIĘKUJEMY społeczności szkolnej Baczyńskiego i mieszkańcom Kóz za wsparcie akcji charytatywnej. Akcja charytatywna prowadzona jest w ramach ogólnopolskiego programu „Pola Nadziei” i ma wymiar społeczny. Jest to program przygotowany przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga, w celu niesienia pomocy nieuleczalnie chorym na raka. Symbolem tej akcji jest żonkil, który już w czasach starożytnych oznaczał nadzieję na nowe życie – odrodzenie. Kwiat poprzez swoja subtelność, barwę i zapach symbolizuje przemijanie, kruchość i ulotność życia. Od 2004 roku z inicjatywy pani Grażyny Chorąży, prezes Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego, prowadzone są działania na rzecz powstania, a obecnie wsparcia rzeczowego i finansowego hospicjum w Bielsku – Białej. Nasze liceum uczestniczy w tej akcji od początku, angażując się w różnego rodzaju działania mające na celu pozyskanie funduszy na funkcjonowanie placówki.