Przejdź do treści

POZNAWANIE SIEBIE I INNYCH, BUDOWANIE W SOBIE POZYTYWNYCH PRZEKONAŃ, BUDOWANIE RELACJI Z INNYMI

27 Maj 2024

Te i  inne treści były poruszane na warsztatach, w których uczestniczyła nasza młodzież. „Komunikacja – czyli właściwie co?" – uczniowie klas pierwszych doskonalili umiejętności związane z nawiązaniem kontaktu, czy uważnym słuchaniem i komunikowaniem zrozumienia. Uczniowie klas drugich na warsztacie „Jestem, jaki jestem”  szukali odpowiedzi na pytanie : czym jest poczucie własnej wartości oraz zdobywali umiejętności w zakresie prawidłowego jej postrzegania. Ważne jest bowiem to, jak myślimy o sobie i co do siebie czujemy, gdyż wpływa to na sposób, w jaki traktujemy własna osobę i innych ludzi. Klasa trzecia uczestniczyła w warsztatach „ciałopozytywne” prowadzonych przez Fundację Harmonia w Bielsku-Białej. Celem warsztatów jest wspieranie dziewczyn i chłopaków w kształtowaniu akceptującego stosunku do własnego ciała i budowaniu zdrowej samooceny. Uświadomienie, że zdrowe poczucie własnej wartości, to coś znacznie większego niż wygląd zewnętrzny  i powierzchowność. Z kolei zajęcia edukacyjno – profilaktyczne „Młody człowiek w sieci” prowadzone przez asp. Monikę Dziech z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku –Białej były skierowane do młodzieży wszystkich klas. Celem spotkania było przypomnienie i przybliżenie uczniom zagadnień związanych z odpowiedzialnością prawną oraz przemocą w sieci, bezpiecznego korzystania  z mediów elektronicznych i internetu.. Przypomnienie uczniom,  gdzie mogą szukać pomocy i jak powinni reagować w takich sytuacjach. 
Dziękuję uczniom i prowadzącym ( Wojciech Piszczek, Anna Gorzołka, Natalia Nikiel, Natalia Dopierała, Monika Dziech) za wspólny czas. Mam nadzieję, że treści poruszane na warsztatach będą początkiem naszego osobistego rozwoju.