Przejdź do treści

TRANSPLANTOLOGIA NA TAK

20 Maj 2024
18 maja, ponownie w Wiśle, odbyło się niezwykłe wydarzenie, w którym uczestniczyły uczennice naszego liceum. Julia, Martyna, Wiktoria, Klaudia i Malwina wzięły udział w BIEGU PO NOWE ŻYCIE. Ideę polskiej transplantologii promują aktorzy, sportowcy, artyści oraz przedstawiciele medycyny i mediów, spotykając się w tym wyjątkowym marszu nordic walking z osobami po przeszczepieniu, pokazując w ten sposób, że transplantacja to skuteczna metoda pozwalająca na powrót do normalnego życia. Gościł nas Hotel Gołębiewski. Nie zabrakło upominków, spotkania z "przeszczepkami", wzruszajacych rozmów i sesji zdjęciowych z celebrytami.
Spotkaliśmy m.in jednego z inicjatorów tego wydarzenia: Przemysława Saletę, a także Piotra Gruszkę, Krzysztofa Ignaczaka, Piotra Gacka, Michała Olszańskiego, Bartosza Obuchowicza, Adriana Mielnika, Cezarego Trybańskiego, Paulinę Chylewską, Jarosława Kreta, Olgę Łasak, Jerzego Mielewskiego, Halinę Mlynkovą, Olę Kot, a nawet samą Minister Zdrowia - Izabelę Leszczynę! Na starcie XXIV Biegu po Nowe Życie na rynku w Wiśle stanęło 89 sztafet z osobami z całej Polski. Jednak rywalizacja nie była tu istotna. Ważny jest cel, dla którego w tym dniu spotkaliśmy się na Rynku w Wiśle - wsparcie i promowanie polskiej transplantologii. To było niesamowite przeżycie.
Dziękujemy