Przejdź do treści

Edukacja inaczej

24 kwi 2024

Dla 3A był to niezwykle kulturalny dzień! Najpierw udaliśmy się do Galerii Bielskiej BWA.
W  pięknej Willi Sixta  zwiedzaliśmy   ciekawą wystawę wybranych utworów Wisławy Szymborskiej w typograficznej interpretacji 29 artystów typografów, zecerów i projektantów graficznych z całej Polski. Z odczytanych i zinterpretowanych przez nas fragmentów utworów naszej noblistki (co momentami nie było wcale takie proste), stworzyliśmy własny tomik wierszy i zabraliśmy go ze sobą na pamiątkę. Wizytę w bielskiej BWA kontynuowaliśmy podziwiając interesujące  prace (obrazy, grafiki, fotografie i instalacje) prezentujące współczesną perspektywę postrzegania roli kobiet. Naszą edukacyjną wycieczkę zakończyliśmy wizytą w teatrze Banialuka i spektaklem „Ballady i romanse” w ciekawym,  oryginalnym wydaniu, pełnym groteski , nowoczesnego muzycznego brzmienia i dystansu do tego Mickiewiczowskiego manifestu romantyzmu.
Taką edukację to my lubimy!