Przejdź do treści

„Studia? Pytam i wiem!” – spotkanie nr 16

18 kwi 2024

To spotkanie było wyjątkowe, nie tylko dlatego, że odbyło się  w murach naszego liceum( zazwyczaj spotykamy się online), ale dzięki osobie naszej absolwentki, Victorii, która nie dość, że jest studentką dwóch kierunków studiów,   pracuje , kontynuuje swoją pasję (jazda konna), podróżuje, to zamierza jeszcze podjąć kolejne studia. Jak to możliwe? Po prostu , trzeba mieć marzenia i konsekwentnie pracować nad ich realizacją, nie zrażając się przeszkodami, które czasami stają nam na drodze. Victoria zawsze marzyła o byciu sędzią i dlatego studiuje prawo na Uniwersytecie Śląskim,  jest także  studentką nowatorskiego, interdyscyplinarnego kierunku Psychokryminalistyka na Uniwersytecie SWPS w Katowicach ,  a zamierza studiować psychologię! Podzieliła się z naszymi maturzystami i ich  kolegami z  młodszych klas  licealnymi wspomnieniami,   przemyśleniami, jak dokonywać wyboru swojej dalszej drogi edukacyjnej, wskazówkami,  jak rekrutować się na studia, zdawać egzaminy(i te pisemne i te ustne) i jak mierzyć się z niepowodzeniami. Dziękujemy Victorii za  dużą dawkę  dobrej energii, radości ,  uśmiechu i życzymy spełnienia wszystkich swoich zamierzeń!
Grupa PIK