Przejdź do treści

Nowa linia autobusów „Komunikacji Beskidzkiej"

Zgodnie z licznymi sugestiami oraz uwagami mieszkańców od 1 października br. zostanie uruchomiona zupełnie nowa linia autobusów „Komunikacji Beskidzkiej”, która będzie kursowała na trasie Kęty Dworzec – Kozy Centrum i w odwrotnym kierunku.

Nowy autobus o numerze 148 już od 1 października będzie woził naszych mieszkańców w relacji Kęty – Kozy, Kozy – Kęty. Warto zapamiętać numer linii oraz szczegółowe godziny odjazdów, które w dni robocze będą układały się następująco:
    Kęty Dworzec – Kozy Centrum – godziny: 6:20, 14:20, 15:20
    Kozy Centrum – Kęty Dworzec – godziny: 6:42, 14:48, 15:48

Dzięki bardzo dobrej współpracy włodarzy gmin w ramach Beskidzkiego Związku Powiatowo - Gminnego krok po kroku podnosi się poziom i jakość transportu komunikacji podmiejskiej. Świadczy o tym nie tylko nowa linia 148, która jest odpowiedzią na liczne wnioski i prośby mieszkańców, ale także innowacyjny i nowoczesny tabor, którym dysponuje „Komunikacja Beskidzka”. 
Oprócz nowych Solarisów Urbino 12 CNG, które bardzo często można spotkać m.in. w gminie Kozy w ostatnim miesiącu zakupiono nieco mniejsze Solarisy Urbino 10. Każda decyzja, czy inwestycja podejmowana przez BZPG i „Komunikację Beskidzką” jest ukierunkowana w stronę stałego i systematycznego rozwoju. Znamiennym przykładem jest nowa „KOZIAŃSKA” linia 148. Już dziś zapraszamy do bezpiecznego podróżowania i życzymy szerokiej drogi.