Przejdź do treści

Pola Nadziei

W ramach 19. edycji programu „Pola Nadziei” Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kozach zbierało na rzecz bielskiego hospicjum stacjonarnego im. Jana Pawła II w sumie kwotę 8.800,93.  Kolejną odsłonę wielkiej akcji charytatywnej zwieńczyło 19 czerwca 2023 r. nabożeństwo ekumeniczne w bielskim kościele NMP Królowej Polski oraz wręczenie okolicznościowych pucharów tym placówkom edukacyjnym, które zaangażowały się w pomoc na rzecz hospicjum. Za troskę wobec życia i ludzi doświadczających czasu choroby terminalnej podziękowali nauczycielom, katechetom i uczniom m.in. bp Piotr Greger, salwatorianie, przedstawiciele samorządu i władz miejskich, a także prezes Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego Grażyna Chorąży, która przypomniała, że akcja żonkilowa ma zwrócić uwagę na los osób nieuleczalnie chorych, będących u kresu swojej życiowej drogi oraz pozyskać fundusze na utrzymanie i działalność Hospicjum.