Uroczyste ślubowanie

Publikacja:
Roma Bulanda-Frączkiewicz

W dniu dzisiejszym w Domu Kultury w Kozach odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych naszego Liceum. Złożyli oni rotę: „Ślubuję uroczyście w obliczu symboli narodowych, sumiennie i uczciwie wypełniać uczniowskie obowiązki, pracować nad kształtowaniem swojego charakteru, pomnażać dobro Ojczyzny – Rzeczpospolitej Polskiej. Ślubuję dołożyć wszelkich starań, by nie przynieść ujmy dobremu imieniu szkoły. Ślubuję być wiernym swemu narodowi oraz ideom wolności i sprawiedliwości.” Pierwszoklasiści otrzymali również „indeksy” w postaci tzw. Zaliczników, dzięki którym przez wszystkie lata nauki będą mogli odnotowywać wszelkie dodatkowe działania realizowane na terenie szkoły. W czasie spotkania wręczono także nagrody z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Całość uświetnił występ Basi Sztefko, za który bardzo dziękujemy.

Autor

Kategoria