Przejdź do treści

Dzień wiosny 2023

25 mar 2023

Tradycji stało się zadość! Od 2004 roku witamy całą społecznością szkolną tę piękną porę roku projektem, w którym klasy rywalizują ze sobą uczestnicząc w różnych konkursach. Nie inaczej było i tym razem.

Rozpoczęliśmy to wydarzenie śpiewem w koziańskim parku pod platanem, a po przejściu do Domu Kultury kontynuowaliśmy realizacją konkursów aż w 5–ciu kategoriach: „Poznajcie moją klasę” – prezentacje klas, wiosenny taniec, konkurs wiedzowy „Ludzie, Statut, przestrzeń Baczyńskiego”, plastyczny „Pani Wiosna” i wreszcie konkurs dress code „ Jak cię widzą, tak cię piszą”. Nie zabrakło także zabawy z Just Dance i wspólnego karaoke.

Wszystkie klasy prezentowały wysoki poziom w każdym konkursie, a jury miało nie lada problem przy ich ocenianiu. W ostatecznej punktacji zwyciężyła klasa 4B.

Gratulujemy!

I jak co roku nauczyciele Baczyńskiego włączyli się aktywnie do tej wiosennej zabawy.

Takie projekty to świetna okazja dla młodych ludzi do rozwijania swoich kompetencji miękkich,

które tak bardzo cenione są obecnie na rynku pracy, czyli m.in.:

  • - komunikatywność i umiejętność pracy w grupie,
  • - umiejętność pracy pod presją czasu,
  • - wypracowywanie kompromisów,
  • - logiczne, kreatywne i innowacyjne myślenie,
  • - zdolności perswazyjne,
  • - delegowanie zadań i ich egzekwowanie,
  • - zarządzanie czasem i terminowość,
  • - praca według ścisłych wytycznych,

a przede wszystkim nawiązywanie relacji z drugim człowiekiem.
 

Nauka przez zabawę? Dlaczego nie!
 

Grupa PIK