Przejdź do treści

KWESTA NA RZECZ STACJONARNEGO HOSPICJUM IM. ŚW. JANA PAWŁA II W BIELSKU – BIAŁEJ

13 cze 2022

W dniu 12 czerwca 2022 roku po niedzielnych mszach świętych licealiści (Julia Michalak, Daria Zieleźnik, Klaudia Hałat, Klaudia Zalewska, Oliwia Kajor, Martyna Kolanko, Natalia Nycz, Wiktoria Janczukowska, Katarzyna Sadlik, Zuzanna Kućka) ze „Szkolnego Wolontariatu” kwestowali na rzecz Stacjonarnego Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku - Białej, przy kościele parafialnym w Kozach.

Akcja charytatywna prowadzona jest w ramach ogólnopolskiego programu „Pola Nadziei” i ma wymiar społeczny. Jest to program przygotowany przez Fundację Marie Curie Cancer Care z Edynburga, w celu niesienia pomocy nieuleczalnie chorym na raka. Symbolem tej akcji jest żonkil, który już w czasach starożytnych oznaczał nadzieję na nowe życie – odrodzenie. Kwiat poprzez swoja subtelność, barwę i zapach symbolizuje przemijanie, kruchość i ulotność życia.

Od 2004 roku z inicjatywy pani Grażyny Chorąży, prezes Salwatoriańskiego Stowarzyszenia Hospicyjnego, prowadzone są działania na rzecz powstania, a obecnie wsparcia rzeczowego i finansowego hospicjum w Bielsku – Białej. Nasze liceum uczestniczy w tej akcji od początku, angażując się w różnego rodzaju działania mające na celu pozyskanie funduszy na funkcjonowanie placówki.