JESIEŃ WOKÓŁ HROBACZEJ

Publikacja:
Roma Bulanda-Frączkiewicz

Wyjścia Koła PTT LO Baczyńskiego w pierwszym semestrze nazwaliśmy „Jesień wokół Hrobaczej”. Dzisiaj przeszliśmy pierwszą z trzech planowanych tras. Ruszyliśmy od końca ulicy Beskidzkiej drogą przeciwpożarową do bunkra nad Małymi Kozami, później dotarliśmy do remontowanego amfiteatru w Lipniku (prace trwały pełną parą), żeby po pokonaniu stromego wąwozu dojść do niebieskiego szlaku biegnącego ostro na Gaiki. Przy podejściu na krótko zatrzymaliśmy się przy źródełku Pyszne (Michał sprawdził i potwierdził, że zasługuje na tą nazwę).

Grzbiet Gaików przywitał nas mocnymi porywami wiatru, udało nam się jednak znaleźć Zapomnianą Polanę (zaciszną i wyjątkowo uroczą, położoną 300 metrów od czerwonego szlaku) i w promieniach słońca poleniuchować i zregenerować siły.

 

Przy zejściu miało być już tylko łatwiej, jak to jednak bywa- trafiliśmy na „ślepą drogę” i wyjątkowo gęsty młodnik, co nas zmusiło do ponownego podejścia na Gaiki. Przy okazji spotkaliśmy wyjątkowo dużą żmiję („tłustą żmiję”- stwierdzenie Michała). W dalszej drodze minęliśmy jeszcze kilka punktów widokowych, stawów śródleśnych i po pięciu godzinach marszu w bardzo dobrym tempie dopięliśmy zaplanowaną pętlę trasy.

Warto jeszcze dodać, że Paulina odebrała legitymację PTT, a cztery „bliźniaczki spod Hrobaczej”  przeszły „prawem nakazane zadania” i stały się pełnoprawnymi członkiniami Koła PTT LO Baczyńskiego. Kolejne wyjście 24 października na trasie: Wołek, kapliczka i stawki w Bujakowie, Wilczy Staw, Kamieniołom (zapomniane schody), Hrobacza (okopy i fundamenty bacówki). Do zobaczenia na szlaku

Autor

Kategoria