Fizyka kluczem do zrozumienia świata

Publikacja:
Roma Bulanda-Frączkiewicz

17 maja klasa 3BP, w ramach lekcji fizyki, uczestniczyła w pokazie popularnonaukowym, zatytułowanym: „Przyśpieszenie cząstek", przeznaczonym dla uczniów szkół średnich. W jego trakcie uczestnicy poszerzyli wiedzę dotyczącą fizyki jądrowej oraz cząstek elementarnych. Poznali sposoby obserwacji otaczającej nas materii przez różnorodne urządzenia. Główny temat (ruch i przyśpieszenie cząstek) został przedstawiony w szczegółowy i zrozumiały sposób. Prezentacja spotkała się z pozytywnym odbiorem oraz zainteresowaniem uczestników. Ciekawe przedstawienie zagadnień przez prowadzących zachęciło uczniów do dalszego zgłębiania fabuły projektu realizowanego przez Instytut Fizyki Jądrowej PAN. Na koniec spotkania widzowie wzięli udział w konkursie. Dziękujemy za produktywnie spędzony czas.
Autor: Iwona Anioła

Autor

Galeria