"Nie zabierajcie mi mamy"

Publikacja:
Roma Bulanda-Frączkiewicz

W dniu dzisiejszym, 26 października, uczniowie klasy III AB G mieli okazję zobaczyć film dokumentalny pt. "Nie zabierajcie mi mamy". 

Film przedstawia historię działaczek „Solidarności” – kobiet aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego w Polsce (13 grudnia 1981r. – 22 lipca 1983r.). Umieszczono w nim również wspomnienia dzieci, które były naocznymi świadkami aresztowania swoich matek, pokazując tym samym, jak wielkie piętno wywarły tamte wydarzenia na ich dalsze życie. 

Poniżej zamieszczamy kilka uczniowskich relacji zapisanych po obejrzeniu tego obrazu: "... nie miałem do tej pory pojęcia, że miały miejsce takie wydarzenia (...) nie wiedziałem o takich poświęceniach."; "... osobiście podziwiam te kobiety, nie wiem czy miałbym tyle odwagi co one."; "... film jest potrzebny, żeby uhonorować działaczki o których dotychczas milczano."; "... uważam, że są to postawy godne podziwu."; "...zaskoczyło mnie, że zielona trawa może być symbolem wolności."

pamiec81.pl/index.php/2021/10/14/nie-zabierajcie-mamy-pelna-wersja-filmu-dla-szkol/#more-1261

Film prezentowany w ramach projektu PAMIĘĆ81.

Autor

Kategoria

Galeria