"Poznaj Polskę- Kraków"

Publikacja:
Roma Bulanda-Frączkiewicz

ProjektKrótka relacja z wyjazdu klas III AB G oraz IIIA P zrealizowanego w ramach projektu Poznaj Polskę. 

"19. października wyruszyliśmy na wycieczkę do Krakowa. W czasie wyjazdu odwiedziliśmy między innymi klasztor w Tyńcu, Muzeum Narodowe i Kazimierz. 

W czasie wizyty w klasztorze mogliśmy poznać średniowieczne zwyczaje benedyktynów, poprzez pisanie prawdziwym piórem i atramentem. Na dodatek oprowadzali nas charyzmatyczni przewodnicy, przy których nie mogliśmy się nudzić. Następnie pojechaliśmy do Muzeum Narodowego w Krakowie, w którym zwiedzaliśmy wystawę na temat „Polskich Stylów Narodowych 1890-1918”. W czasie wystawy poznaliśmy specyfikę malarstwa, ubioru i wystroju wnętrz w Małopolsce, na przełomie XIX i XX wieku oraz wpływ ówczesnej tożsamości narodowej na polską sztukę w tamtych czasach. Na koniec zwiedziliśmy Kazimierz- starą żydowską dzielnicę. W czasie spaceru chodziliśmy urokliwymi uliczkami odzwierciedlającymi różnorodność tego miejsca przed II wojną światową. Zwiedziliśmy także synagogę i cmentarz żydowski, w których poznaliśmy najważniejsze elementy judaizmu. Wycieczkę zakończyliśmy posiłkiem w centrum Kazimierza. 

Wyjazd był bardzo udany, przebiegł on w miłej atmosferze i był kolejną częścią naszej integracji po pandemii." SW

Autor:  Stanclik Witold

Kategoria

Galeria