Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

Publikacja:
Roma Bulanda-Frączkiewicz

23 września 2021r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą ponownie została Zuzanna Gałuszka z kl.3 bp, zastępcą- Emanuel Kamela z kl.3 ap, sekretarzem- Ewelina Herok z kl.1a. Warto przypomnieć, że Samorząd Uczniowski to wszyscy uczniowie szkoły, a wybrani przedstawiciele są reprezentacją całej społeczności uczniowskiej. Samorząd daje młodym ludziom możliwość samodzielnego rozwiązywania swoich problemów, decydowania o kwestiach, które ich dotyczą, współzarządzania szkołą, a także uczestniczenia w sprawiedliwym rozwiązywaniu sporów. Rolą SU jest również dbanie o przestrzeganie praw uczniów. Samorząd może proponować rozmaite inicjatywy, dotyczące życia szkoły. Praca w samorządzie uczy odpowiedzialności za podejmowane działania i przewidywania ich konsekwencji. Dzięki temu uczniowie zdobywają umiejętność wyrażania własnego zdania, stają się bardziej samodzielni i asertywni. Nowemu Samorządowi Uczniowskiemu gratulujemy i życzymy wytrwałości w realizowaniu podjętych zobowiązań. 


 

Autor

Kategoria