Konkurs "N.P.M. LO Baczyńskiego"

Publikacja:
Roma Bulanda-Frączkiewicz

Szkolne Koło Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego pod koniec kwietnia rozpisało konkurs pod tajemniczą nazwą "N.P.M. LO Baczyńskiego". Polegał on na osiągnięciu najwyższej sumy wysokości trzech szczytów zdobytych w maju. W dniu dzisiejszym zostały ogłoszone jego wyniki. Najwyżej  "wyszła" Zuzanna Kućka z klasy IIBP - 4550 m n.p.m. Nieco niższy wynik 4143 m n.p.m., uzyskał Michał Presz z 2 BG, a na trzecim miejscu uplasował się Piotr Waluś z IIAG- 3778 m n.p.m. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Zwycięzcom gratulujemy. Zdobywczyni pierwszego miejsca osiągnęła wysokość 4550 m n.p.m., czyli np. szczytu  Ras Daszan – wygasłego wulkanu w Etiopii, w górach Semien, na północny wschód od jeziora Tana, czwartego co do wysokości szczytu Afryki. Może kiedyś tam zawędruje. Życzymy tego z całego serca.

Autor

Kategoria