Babia Góra została zdobyta

Publikacja:
Roma Bulanda-Frączkiewicz

Trudne podejście na Sokolicę, później Kępa i długie wypłaszczenie na Diablak- Babia Góra została zdobyta- 1725 m n.p.m. zakończyło tegoroczny sezon wycieczek SK PTT LO Baczyńskiego. Pogoda nam sprzyjała, temperatura 19 stopni Celsjusza, lekki wiatr (jak na masyw Babiej), słońce niezbyt intensywne. Wokół rozciągały się piękne panoramy w kierunku Gorcy, Tatr, Beskidu Wyspowego, Śląskiego i Małego, a obok ciągnęły się piękne kobierce sasanki alpejskiej. Kwintesencja wędrowania. Później zejście przez Bronę, Markowe Szczawiny do Zawoja Markowe. Tam czekało na nas ognisko i kiełbaski, przygotowane przez organizatorów akcji "Sprzątamy Beskidy z PTT 2021". Naszym wędrowaniem również przyłączyliśmy się do niej. W sumie na trasie zebraliśmy około 40 litrów śmieci. Oby wszystkie szlaki były tylko tak "zaśmiecone". Dziękujemy za wspólne wędrowanie i do zobaczenia na kolejnych szczytach.

Autor

Kategoria