„Studia? Pytam i wiem!”

Publikacja:
Roma Bulanda-Frączkiewicz

Tym razem w ramach naszego cyklu spotkań z absolwentami Baczyńskiego gościliśmy Patryka, studenta drugiego roku wydziału lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Patryk zaskoczył nas profesjonalnie przygotowaną prezentacją będącą nie tylko kompendium praktycznych wskazówek o technikach i metodach szybkiego i efektywnego przyswajania wiedzy, ( korzystał z nich przygotowując się do matury, a potem już jako student ucząc się anatomii, histologii, genetyki czy biofizyki), ale zawierającą odpowiedzi na niemal wszystkie pytania, które przed spotkaniem zebraliśmy w naszej ankiecie! To się nazywa wyczucie potrzeb odbiorcy! Wrażenia po pierwszej praktyce w szpitalu, członkowstwo w kole naukowym im. Z. Religii i w stowarzyszeniu IFMSA-Poland (Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny), rozwijanie swoich pasji muzycznych, perspektywy pracy po medycynie ( praca w szpitalu, przychodni, możliwość zostania min. tłumaczem medycznym, lekarzem medycyny pracy, realizowanie się w pracy badawczo-naukowej), popularne i pożądane specjalizacje – te i wiele innych tematów pojawiły się w trakcie naszej półtoragodzinnej rozmowy z Patrykiem. Byliśmy pod wrażeniem zaangażowania, ale i dojrzałości wypowiedzi Patryka oceniającego blaski i cienie zawodu, który planuje wykonywać w przyszłości; z jednej strony niezwykle satysfakcjonującego i inspirującego, z drugiej wiążącego się z wieloma wyrzeczeniami, poświeceniem , a przede wszystkim ogromną odpowiedzialnością za zdrowie i życie drugiego człowieka.

Dziękujemy !

Grupa PIK

Autor

Kategoria