„Studia? Pytam i wiem!”

Publikacja:
Roma Bulanda-Frączkiewicz

Tak nazwaliśmy cykl spotkań PIKu z absolwentami Baczyńskiego, którzy pomogą naszym licealistom w wyborze ich dalszej drogi kształcenia. 
Gościem poniedziałkowego spotkania była Julia, studentka drugiego roku psychologii Uniwersytetu Śląskiego. Czego warto uczyć się już w liceum, aby łatwiej było studiować ten kierunek? (Wbrew pozorom liczy się tu nie tylko biologia , ale także matematyka i chemia…) Co trzeba zdawać na egzaminie maturalnym ,aby dostać się na psychologię? Jak dobrze przygotowywać się do kolokwium i do egzaminu? Jak robić notatki? Czy warto chodzić na ćwiczenia i wykłady? Dlaczego tak ważna jest umiejętność czytania opracowań, artykułów i innych publikacji z rzetelnych źródeł, a nie bezkrytyczne korzystanie z zasobów internetowych? Psychologia kliniczna, pracy i organizacji, zdrowia i jakości życia, rozwoju człowieka czy może sądowa? Czym zajmują się te specjalizacje? Którą wybrać? Gdzie można po tym znaleźć pracę? Na te i inne pytania Julia odpowiadała wyczerpująco, z chęcią dzieląc się swoim doświadczeniem studiowania zarówno w trybie stacjonarnym jak i zdalnym. Dziękujemy Julii za to interesujące spotkanie ! Kto będzie kolejnym gościem naszego projektu? Dowiecie się niebawem!

P.S Więcej informacji dla zainteresowanych studiowaniem psychologii tutaj:

https://katalog.us.edu.pl/catalog/program/view?id=12137

 

Agata Sojka-Marek, Beata Urbaniec

Autor

Kategoria