Przejdź do treści
kwi
2
2021
Regulamin SU

Postanowienia ogólne

  1.  Samorząd Uczniowski zwany dalej „Samorządem” jest prawnym     organem szkoły.
  2.  Samorząd tworzą wszyscy uczniowie szkoły.
  3.  Regulamin Samorządu nie może być sprzeczny ze statutem szkoły i innymi aktami prawnymi.
  4.  Organy Samorządu są jedynymi reprezentantami ogółu uczniów.
  5.  Regulamin Samorządu uchwala Walne Zgromadzenie Samorządu Uczniowskiego.
kwi
22
2024
Spotkanie autorskie

18 kwietnia uczniowie z rozszerzenia humanistycznego z klas: 2a i 3a uczestniczyli w spotkaniu autorskim, przygotowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kozach, z pisarzem Kamilem Sobikiem. Mieli okazję poznać kolejne etapy tworzenia powieści, sposób budowania świata przedstawionego, redagowania tekstu oraz długą drogę do wydania książki.

kwi
18
2024
„Studia? Pytam i wiem!” – spotkanie nr 16

To spotkanie było wyjątkowe, nie tylko dlatego, że odbyło się  w murach naszego liceum( zazwyczaj spotykamy się online), ale dzięki osobie naszej absolwentki, Victorii, która nie dość, że jest studentką dwóch kierunków studiów,   pracuje , kontynuuje swoją pasję (jazda konna), podróżuje, to zamierza jeszcze podjąć kolejne studia. 

kwi
12
2024
Projekt „Muzyka ziół” - 9.04.2024

Ciekawy wykład pani dyrektor Aliny Nowak, który wskazywał na mitologiczne ( i nie tylko)  inspiracje w nazwach łacińskich niektórych ziół, interesująca prezentacja , przygotowana przez Malwinę, Martynę i Wiktorię, przedstawiająca  wybrane rośliny o leczniczym zastosowaniu, a to wszystko przeplatane żartobliwymi wierszykami o roślinach i muzyką , którą przygotował Oliwier. 

mar
26
2024
Finalista w XVII Konkursie Języka Angielskiego

Gratulujemy uczniowi klasy 3a Piotrowi Niedzieli, który zdobył tytuł finalisty w XVII Konkursie Języka Angielskiego dla szkół ponadpodstawowych. W konkursie uczestniczyło 112 uczniów szkół średnich z województwa śląskiego i małopolskiego, a tytuł laureatów i finalistów otrzymało zaledwie 6 z nich. W konkursie należało wykazać się doskonałą znajomością zagadnień leksykalno-gramatycznych oraz szeroką wiedzą z zakresu kultury, historii i geografii państw anglojęzycznych.

 

mar
26
2024
Warsztaty wielkanocne dla Seniorów

W dniach 25 i 26 marca 2024 roku grupa wolontariuszek (Joanna, Maja, Klaudie, Oliwia, Wiktoria, Daria) z klasy IVA Liceum (nie po raz pierwszy zresztą) spędziła serdecznie i pracowicie czas z Seniorami, podopiecznymi Fundacji Centrum Pomocy Wzajemnej w Kozach, podczas przedświątecznych warsztatów artystycznych. „Ważniejsze jednak były rozmowy i bycie razem”- jak powiedziała pedagog Dorota Żarnowska. Dziękujemy za ten Wielkanocny Podarunek. 

 

mar
26
2024
Wyróżnienia „Semper Melior”

22 marca 2024 roku w Pałacu Czeczów Wójt Gminy Kozy p. Jacek Kaliński wręczył młodym ludziom Wyróżnienia „Semper Melior”. W myśl łacińskiej maksymy, wpisanej do herbu rodziny Czeczów, „zawsze lepszymi” od samych siebie na co dzień starają się być także uczniowie naszego Liceum. 

mar
25
2024
Jubileuszowy, dwudziesty projekt „Dzień Wiosny w Baczyńskim”!

Tę najpiękniejszą porę roku powitaliśmy w piątek (22.03)  w języku czeskim, francuskim, hiszpańskim, norweskim, irlandzkim i włoskim. Do krajów, gdzie te języki są  językami urzędowymi,  zabrali nas  na wycieczki uczniowie Baczyńskiego. Naszą wiedzę o tych państwach mogliśmy uzupełnić dzięki ciekawym faktom przekazanym nam w trakcie prezentacji przygotowanych przez uczniów danej klasy. 

mar
18
2024
Realizujemy międzynarodową kampanię

W tym tygodniu w naszej szkole będziemy realizować międzynarodową kampanię z zakresu edukacji finansowej, adresowaną do dzieci i młodzieży z całego świata -Global Money Week (GMW), czyli Światowy Tydzień Pieniądza. Organizatorem kampanii GMW jest Międzynarodowa Sieć ds. Edukacji Finansowej działająca przy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju – OECD/INFE. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego pełni rolę koordynatora kampanii GMW w Polsce. 

 

mar
13
2024
"Dzień Przedsiębiorczości”

20. marca 2024r. będziemy organizować w naszej szkole „Dzień Przedsiębiorczości”. Jest to Ogólnopolski Program organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości już po raz 21. Dzięki udziałowi w programie, uczniowie będą mieli możliwośćodbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy.