Odkrywamy Kraków w niecodzienny sposób!

W miniony piątek 27 uczniów Baczyńskiego uczestniczyło w niezwykle ciekawym projekcie studentów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie: Joanny Snoch, Małgorzaty Scąber i  Stanisława Łopadczaka-naszego absolwenta! A jak było? 9.30 ruszamy autokarem do Krakowa, pada deszcz. Po 2,5 godz. docieramy do miasta Kraka i udajemy się na Uniwersytet  – ciągle pada. Zaczynamy projekt zatytułowany „Wracaj do kultury” wykładem na temat: „Jak odnaleźć siebie we współczesnym świecie?- zaburzenia zachowania. Temat bardzo ciekawy i  aktualny (główny wątek to cyberprzemoc). Świetna prezentacja i jeszcze lepszy wykład! Młodzież naprawdę zainteresowana! Idziemy do uniwersyteckiej mensy prowadzonej przez Spółdzielnię Socjalną „Równość”  na pyszny  dwudaniowy obiad(jest nawet kompot!). NIE PADA! Ktoś nad nami czuwa!!!
Wita nas pani mgr Teresa Misina , przedstawiciel Instytutu Socjologii i Pracy Socjalnej. 
Dzielimy się na 3 grupy i ruszamy w miasto! Przed nami gra terenowa, 15 zadań, każde poprzedzone rysem historycznym, a dalej pytania z zakresu historii, architektury, sztuki, literatury i oczywiście nauka topografii!!! Nie używamy telefonów komórkowych, opiekunowie nie pomagają. Szybko przemieszczamy się po mieście, mamy ograniczony czas, niektóre zadania baaardzo trudne!
Udaje się, kończymy przed czasem! Punkty, dyplomy, nagrody, gratulacje! Ależ to było wyzwanie! Jesteśmy zmęczeni, zmarznięci , ale jacy szczęśliwi!
Przed nami jeszcze jedna niespodzianka. Wizyta w teatrze „Bagatela” i komedia „Wieczór kawalerski”. Jest wesoło!
Tak „wracać do kultury” możemy  co miesiąc! Tyle się nauczyliśmy, dowiedzieliśmy, tak dobrze się przy tym bawiąc! I to wszystko  bezpłatnie! Nasi wspaniali organizatorzy przy współpracy z Fundacją św. Królowej Jadwigi dla UPJPII ,pozyskali bowiem wszystkie fundusze na realizację tego projektu z Funduszu Profilaktyki Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kozach!
Jesteśmy pod wrażeniem ich pracy zespołowej,  perfekcyjnej organizacji, kreatywności, zaangażowania.
Joanna Snoch, Małgorzata Scąber, Staszek Łopadczak – to było niezwykłe doświadczenie! W imieniu całej grupy dziękujemy!