Dzień Przedsiębiorczości” - dzień praktyk zawodowych dla uczniów LO im. K.K.Baczyńskiego w Kozach

Publikacja:
Roma Bulanda-Frączkiewicz

Czy ten zawód jest dla mnie? Jakie kwalifikacje są potrzebne do jego wykonywania? Jak wygląda praca na danym stanowisku? Odpowiedzi na te pytania poznali uczniowie biorący udział 06 kwietnia w projekcie „Dzień Przedsiębiorczości”. To już 19 edycja tego programu, cieszącego się od wielu lat wielkim zainteresowaniem uczniów. W tym roku w programie uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i drugich  oraz trzecich po szkole podstawowej naszego liceum  (klasa III BP w 100%). Na swoich praktykach byli min.  w sądzie, studiu radiowym, filmów rysunkowych, teatrze, przychodniach weterynaryjnych, aptekach, biurach podróży, architektonicznych, szkołach, przedsiębiorstwach i wielu innych firmach. W ciągu praktyk mogli zapoznać się ze stanowiskiem pracy, zakresem obowiązków podejmowali współpracę z konsultantami i mogli wykonać proste zadania. Ten dzień daje młodym ludziom możliwość przyjrzenia się wymarzonej profesji „od podszewki” i tym samym zweryfikowania ich wyobrażeń z rzeczywistością. Daje także szansę na pozyskanie informacji o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonywania danego zawodu oraz zrozumienia związku między wykształceniem a karierą zawodową.

Dzień Przedsiębiorczości to drzwi otwarte do kariery zawodowej.