Przejdź do treści

Aktualności


 • cze
  10
  2024
  Projekt “Młodzi głosują 2024”

  W ramach projektu “Młodzi głosują 2024” uczniowie i uczennice z  LO Baczyńskiego w Kozach mieli okazję wziąć udział w symulacji wyborów i tak jak dorośli zagłosować na wybrane komitety. Na kogo zagłosowali?

 • Maj
  20
  2024
  TRANSPLANTOLOGIA NA TAK
  18 maja, ponownie w Wiśle, odbyło się niezwykłe wydarzenie, w którym uczestniczyły uczennice naszego liceum. Julia, Martyna, Wiktoria, Klaudia i Malwina wzięły udział w BIEGU PO NOWE ŻYCIE. 
 • Maj
  9
  2024
  Konkurs "Niebo pełne gwiazd"

  Zapraszamy do udziału w paradzie oraz konkursie na najciekawsze przebranie za postać z bajki, postać filmową, gwiazdę estrady lub sportu w ramach Dni Kóz 2024 - Niebo pełne gwiazd", który odbędzie się dnia 1 czerwca 2024 ok. godz. 14.00

  Karta zgłoszenia - file:///C:/Users/Biblioteka/Desktop/karta%20zg%C5%82oszenia%20konkurs.pdf

  Regulamin Konkursu - file:///C:/Users/Biblioteka/Desktop/Konkurs%20na%20Dni%20K%C3%B3z%202024%20(2).pdf

 • kwi
  29
  2024
  Wyjątkowe spotkanie

  Mamy w sobie niejedno życie...
  W ubiegły piątek naszą szkołę odwiedzili organizatorzy niezwykłego wydarzenia Biegu po Nowe Życie, w którym rok temu w Wiśle reprezentacja "Baczyńskiego" miała zaszczyt uczestniczyć po raz pierwszy. Dziękujemy naszym niesamowitym gościom za odwiedziny, wzruszające rozmowy i dawkę wiedzy dotyczącej transplantacji. Bieg po Nowe Życie, dziękujemy, że byliście dzisiaj z nami!!!

 • kwi
  29
  2024
  Zakończenie roku
  W piątek 26 kwietnia w Pałacu Czeczów odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów klas czwartych. Pożegnaliśmy absolwentów rocznika 2020-2024.
  Wręczono nagrody i wyróżnienia, nie zabrakło podziękowań i wzruszeń...
 • kwi
  24
  2024
  Edukacja inaczej

  Dla 3A był to niezwykle kulturalny dzień! Najpierw udaliśmy się do Galerii Bielskiej BWA.
  W  pięknej Willi Sixta  zwiedzaliśmy   ciekawą wystawę wybranych utworów Wisławy Szymborskiej w typograficznej interpretacji 29 artystów typografów, zecerów i projektantów graficznych z całej Polski. Z odczytanych i zinterpretowanych przez nas fragmentów utworów naszej noblistki (co momentami nie było wcale takie proste), stworzyliśmy własny tomik wierszy i zabraliśmy go ze sobą na pamiątkę. Wizytę w bielskiej BWA kontynuowaliśmy podziwiając interesujące  prace (obrazy, grafiki, fotografie i instalacje) prezentujące współczesną perspektywę postrzegania roli kobiet. Naszą edukacyjną wycieczkę zakończyliśmy wizytą w teatrze Banialuka i spektaklem „Ballady i romanse” w ciekawym,  oryginalnym wydaniu, pełnym groteski , nowoczesnego muzycznego brzmienia i dystansu do tego Mickiewiczowskiego manifestu romantyzmu.
  Taką edukację to my lubimy!
   

 • kwi
  22
  2024
  Spotkanie autorskie

  18 kwietnia uczniowie z rozszerzenia humanistycznego z klas: 2a i 3a uczestniczyli w spotkaniu autorskim, przygotowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Kozach, z pisarzem Kamilem Sobikiem. Mieli okazję poznać kolejne etapy tworzenia powieści, sposób budowania świata przedstawionego, redagowania tekstu oraz długą drogę do wydania książki.

 • kwi
  18
  2024
  „Studia? Pytam i wiem!” – spotkanie nr 16

  To spotkanie było wyjątkowe, nie tylko dlatego, że odbyło się  w murach naszego liceum( zazwyczaj spotykamy się online), ale dzięki osobie naszej absolwentki, Victorii, która nie dość, że jest studentką dwóch kierunków studiów,   pracuje , kontynuuje swoją pasję (jazda konna), podróżuje, to zamierza jeszcze podjąć kolejne studia. 

 • kwi
  12
  2024
  Projekt „Muzyka ziół” - 9.04.2024

  Ciekawy wykład pani dyrektor Aliny Nowak, który wskazywał na mitologiczne ( i nie tylko)  inspiracje w nazwach łacińskich niektórych ziół, interesująca prezentacja , przygotowana przez Malwinę, Martynę i Wiktorię, przedstawiająca  wybrane rośliny o leczniczym zastosowaniu, a to wszystko przeplatane żartobliwymi wierszykami o roślinach i muzyką , którą przygotował Oliwier. 

 • mar
  26
  2024
  Finalista w XVII Konkursie Języka Angielskiego

  Gratulujemy uczniowi klasy 3a Piotrowi Niedzieli, który zdobył tytuł finalisty w XVII Konkursie Języka Angielskiego dla szkół ponadpodstawowych. W konkursie uczestniczyło 112 uczniów szkół średnich z województwa śląskiego i małopolskiego, a tytuł laureatów i finalistów otrzymało zaledwie 6 z nich. W konkursie należało wykazać się doskonałą znajomością zagadnień leksykalno-gramatycznych oraz szeroką wiedzą z zakresu kultury, historii i geografii państw anglojęzycznych.

   

 • mar
  26
  2024
  Warsztaty wielkanocne dla Seniorów

  W dniach 25 i 26 marca 2024 roku grupa wolontariuszek (Joanna, Maja, Klaudie, Oliwia, Wiktoria, Daria) z klasy IVA Liceum (nie po raz pierwszy zresztą) spędziła serdecznie i pracowicie czas z Seniorami, podopiecznymi Fundacji Centrum Pomocy Wzajemnej w Kozach, podczas przedświątecznych warsztatów artystycznych. „Ważniejsze jednak były rozmowy i bycie razem”- jak powiedziała pedagog Dorota Żarnowska. Dziękujemy za ten Wielkanocny Podarunek. 

   

 • mar
  26
  2024
  Wyróżnienia „Semper Melior”

  22 marca 2024 roku w Pałacu Czeczów Wójt Gminy Kozy p. Jacek Kaliński wręczył młodym ludziom Wyróżnienia „Semper Melior”. W myśl łacińskiej maksymy, wpisanej do herbu rodziny Czeczów, „zawsze lepszymi” od samych siebie na co dzień starają się być także uczniowie naszego Liceum. 

 • mar
  25
  2024
  Jubileuszowy, dwudziesty projekt „Dzień Wiosny w Baczyńskim”!

  Tę najpiękniejszą porę roku powitaliśmy w piątek (22.03)  w języku czeskim, francuskim, hiszpańskim, norweskim, irlandzkim i włoskim. Do krajów, gdzie te języki są  językami urzędowymi,  zabrali nas  na wycieczki uczniowie Baczyńskiego. Naszą wiedzę o tych państwach mogliśmy uzupełnić dzięki ciekawym faktom przekazanym nam w trakcie prezentacji przygotowanych przez uczniów danej klasy. 

 • mar
  18
  2024
  Realizujemy międzynarodową kampanię

  W tym tygodniu w naszej szkole będziemy realizować międzynarodową kampanię z zakresu edukacji finansowej, adresowaną do dzieci i młodzieży z całego świata -Global Money Week (GMW), czyli Światowy Tydzień Pieniądza. Organizatorem kampanii GMW jest Międzynarodowa Sieć ds. Edukacji Finansowej działająca przy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju – OECD/INFE. Urząd Komisji Nadzoru Finansowego pełni rolę koordynatora kampanii GMW w Polsce. 

   

 • mar
  13
  2024
  "Dzień Przedsiębiorczości”

  20. marca 2024r. będziemy organizować w naszej szkole „Dzień Przedsiębiorczości”. Jest to Ogólnopolski Program organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości już po raz 21. Dzięki udziałowi w programie, uczniowie będą mieli możliwośćodbycia jednodniowej wizyty w wybranym miejscu pracy. 

 • mar
  12
  2024
  Na sportowo

  6 marca na hali sportowej przy naszej szkole odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Szkoły. Do rywalizacji stanęły cztery drużyny: SP 1 Porąbka, SP 1 Kozy, SP 2 Kozy i oczywiście gospodarze turnieju, reprezentacja naszego liceum w składzie: Kamila Kowalska, Dominika Rachwał, Julia Cudzich, Klaudia Makowska,  Iga Wróbel, Maciej Miodoński, Mikołaj Strojek,  Kacper Malarz, Bartosz Baścik i Michał Kwaśniak. 

 • mar
  8
  2024
  ROK 2024 – PLANUJEMY, DZIAŁAMY, WSPIERAMY

  „Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: Co robisz dla innych”
  /Martin Luther King Jr./
  Kolejny rok wsparcia Stacjonarnego Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Młodzież naszego liceum zorganizowała w dniu 08 marca kiermasz z okazji Dnia Kobiet pod hasłem „BABECZKA DLA BABECZKI”. Ależ, to był dzień – mogliśmy rozkoszować się smakiem i kolorytem wypieków oraz wyjątkową obsługą . DZIĘKUJEMY całej społeczności szkolnej za włączenie się w tą akcję i wsparcie hospicjum.

 • lut
  28
  2024
  Spotkanie poetyckie w Baczyńskim

  We wtorek , 27 lutego, w naszym liceum odbyło się kolejne spotkanie osób, które lubią poezję. Tym razem gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kozach i z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Kozach. Przy kawie i słodkich wypiekach rozmawialiśmy o tym, czym jest poezja. Wysłuchaliśmy ciekawego wykładu Pani Dyrektor Aliny Nowak, interpretowaliśmy utwór o czułości. 

 • lut
  27
  2024
  Dzień Nauki Polskiej

  W poniedziałek 19 lutego w naszej szkole mieliśmy okazję obchodzić Dzień Nauki Polskiej. Klasa 3A wykazała się swoją wiedzą i kreatywnością, by przybliżyć nam tych bardziej i mniej znanych polskich naukowców. Obejrzeliśmy ekskluzywny wywiad z Marią Skłodowską-Curie, film biograficzny o Ignacym Łukasiewiczu oraz zagraliśmy w milionerów!

  Film https://drive.google.com/file/d/1cauI_L3cqHBZVNjLt0OvurspQJ1GwCr9/view?usp=drive_link

  Autor:

  Wiktoria Skibicka

 • lut
  23
  2024
  OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

  Jest piątek, kolejny dzień.
  Za chwilę każdy z nas stanie do swoich obowiązków.

  Co by się stało, gdybyś dzisiaj (nie tylko dzisiaj),
  Podzieliła/podzielił się swoim Uśmiechem, Czasem, Uprzejmością, Życzliwością, Obecnością
  z kimś, kogo dawno to nie spotkało,
  z kimś, z kim nigdy nie rozmawiałaś/nie rozmawiałeś,
  z kimś, kto ma ostatnio trudno w swoim życiu,
  z kimś, kto…

 • lut
  22
  2024
  Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

  21 lutego nasze liceum włączyło się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Klasy humanistyczne: 1a i 2a wysłuchały wykładów na temat czasownika w języku polskim. Uczniowie dowiedzieli się, jak rozpoznać aspekt, czym są  czasy nieprzeszłe – uzależnione od aspektu, przypomnieli sobie tryb warunkowy i formy wyrażania warunkowości. Poznali także odpowiedź na pytanie: Czy sobota pracująca pracuje? Kto jest wtedy zapracowany?

 • sty
  26
  2024
  Świętujemy urodziny naszego Patrona

  Sto trzy lata temu, 22 stycznia 1921 roku, urodził się Krzysztof Kamil Baczyński – jeden z najwybitniejszych polskich twórców, poeta pokolenia Kolumbów, powstaniec warszawski i patron naszego liceum. Dziś 26 stycznia świętujemy "Kolorowe urodziny Baczyńskiego": naszym gościem był Wójt Gminy Kozy Jacek Kaliński, a uroczystość rozpoczęła Dyrektor Alina Nowak życzeniami skierowanymi do społeczności szkolnej. Towarzyszyła nam muzyka, tańce, quizy z upominkami i oczywiście urodzinowy tort.  

 • sty
  23
  2024
  Wyjątkowa , międzypokoleniowa debata szkolna w Baczyńskim!

  Temat: „Kobiety nadal muszą walczyć o swoje prawa w rodzinie, biznesie i polityce”. Zespół aprobujący -  licealistki:  Julia i Kamila z klasy  2a oraz Wiktoria z  klasy 3a.  Zespół negujący -  słuchaczki  Uniwersytetu Trzeciego Wieku: pani Anna, pani Natalia i pani Elżbieta. Wrażenia? 

 • sty
  10
  2024
  Biblioteka, książki, uczniowie....

  Początkiem lipca 2023r. gmina Kozy podpisała umowę z Wojewodą Śląskim o dofinansowanie z budżetu państwa zakupu książek, elementów wyposażenia biblioteki szkolnej oraz realizacji działań promujących czytelnictwo w  ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”. Nasza szkoła - Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kozach -  uzyskała wsparcie finansowe w łącznej wysokości 15 000,00 zł. 
   

 • sty
  4
  2024
  Kampania historyczna

  Na przełomie listopada i grudnia 2023 r. nasze liceum wzięło udział w kampanii ,,BohaterOn w Twojej Szkolewłącz historię”( https://bohateronwtwojejszkole.pl) to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. 

 • sty
  3
  2024
  Baczyński w Pradze!

  Jarmark Bożonarodzeniowy w Pradze był tylko pretekstem, aby w  słoneczny, grudniowy piątek zawitać do stolicy naszego południowego sąsiada. W  jeden dzień zrobiliśmy w tym mieście 23,5 tys. kroków! Czy to oznacza, że zobaczyliśmy  wszystko, co godne obejrzenia? Bynajmniej! Praga ma tyle ciekawych miejsc, zabytków, muzeów, galerii i innych atrakcji, że warto tu wracać niejeden raz!
  Zobaczcie naszą fotorelację i wpiszcie Pragę na listę miast, które naprawdę trzeba odwiedzić!
   

 • paź
  27
  2023
  Powiatowa Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego

  Dnia 18 października na nowej hali sportowej w Kozach odbyła się Powiatowa Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2023/24. Dodatkowo podsumowany został ubiegły, sportowy rok w szkołach powiatu bielskiego. Nie byłoby Nas tam, gdyby nie Wy - drodzy uczniowie, sportowcy "Baczyńskiego"!!! 

 • paź
  19
  2023
  "Przerwa na czytanie" już za nami....
  NPRCZ

  17 października 2023 roku w naszej szkole została przeprowadzona  akcja „Przerwa na czytanie”  w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Jej pomysłodawcą jest Biblioteka Pedagogiczna z Gorzowa Wielkopolskiego. 

 • paź
  9
  2023
  Brązowe drużyny "Baczyńskiego"

  W dniach 4-5.10.2023r. reprezentanci naszego liceum wzięli udział w zawodach powiatowych w tenisie stołowym w Ligocie oraz sztafetowych biegach przełajowych w Zabrzegu w ramach Licealiady 2023/24. Obie reprezentacje zajęłymiejsce, walcząc z ligowymi zawodnikami do samego końca. 

 • paź
  9
  2023
  Kociołek "Baczyńskiego"

  Kolejny Festiwal duszonek za nami. Reprezentacja naszej szkoły, tym razem w postaci nauczycieli i uczniów, uzyskała tytuł MISTRZA KOZIAŃSKICH DUSZONEK 2023r. Otrzymaliśmy piękną statuetkę, dyplom i nagrody rzeczowe. Dziękujemy wszystkim uczniom za obecność, nauczycielom za przygotowanie kociołków (tylko my mieliśmy dwa!), a w szczególności tym, którzy oddali głos na nasze pyszności.
  Do zobaczenia za rok!

 • paź
  2
  2023
  Wymiana polsko-niemiecka, 04.09-11.09.2023

  To była wyjątkowa wizyta. Już w dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego powitaliśmy w murach naszego liceum 19 uczniów i 4 nauczycieli opiekunów z dwóch zaprzyjaźnionych niemieckich szkół: Erftgymnasium w Bergheim i Silverberg-Gymnasium w Bedburgu. 

 • wrz
  29
  2023
  Nowy Samorząd Uczniowski

  27 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą została Natalia Handzlik z klasy IIIa, zastępcą- Wiktoria Skibicka z klasy IIIa, sekretarzem- Kamila Białożyt z klasy IIa.

  Nowemu Samorządowi Uczniowskiemu gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

 • wrz
  28
  2023
  Nowości wydawnicze w bibliotece
  NPRCZ

  Biblioteka szkolna zaprasza Czytelników po nowości wydawnicze, które zostały zakupione z dofinansowania, jakie otrzymała nasza szkoła w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

   

 • wrz
  22
  2023
  Nowa linia autobusów „Komunikacji Beskidzkiej"

  Zgodnie z licznymi sugestiami oraz uwagami mieszkańców od 1 października br. zostanie uruchomiona zupełnie nowa linia autobusów „Komunikacji Beskidzkiej”, która będzie kursowała na trasie Kęty Dworzec – Kozy Centrum i w odwrotnym kierunku.

 • wrz
  5
  2023
  Dni wolne od zajęć dydaktycznych

  Decyzja nr  1/2023/2024 Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Kozach z dnia 5.09.2023 r.

  dot.: dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2023/2024

 • sie
  30
  2023
  Zebrania i konsultacje

  Spotkania z rodzicami:
  - zebrania plenarne- wtorek godz. 17.00 
     19.09.2023 r., 09.01.2024r., 19.03.2024 r.

  - konsultacje godz. 17.00 – 18.00    
    21.11.2023 r., 21.05. 2024 r.

  - posiedzenia Rady Rodziców    po zebraniach.

 • sie
  27
  2023
  Trwa nabór do RADY DIALOGU Z MŁODYM POKOLENIEM!

  Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem jest rządowym organem opiniodawczo-doradczym, działającym w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Została powołana na mocy ustawy o zmianie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z dnia 19 lipca 2019 r. (Dz.U. 2020 poz. 1057, z późn. zm.).
  Rada między innymi:   

 • sie
  7
  2023
  Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

  W dniu 3 lipca 2023 r. gmina Kozy podpisała umowę z Wojewodą Śląskim o dofinansowanie z budżetu państwa zakupu książek będących nowościami wydawniczymi, elementów wyposażenia biblioteki szkolnej oraz realizacji działań promujących czytelnictwo. Dofinansowanie w  ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” otrzymały 3 placówki w Gminie Kozy...

 • cze
  24
  2023
  Życzenia wakacyjne

  Życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku,
  niezapomnianych wrażeń, podróży oraz
  szczęśliwego powrotu do szkoły.
  Oby ten czas wakacyjnych chwil dał odpoczynek,
  pozwolił na nabranie sił i zapału do dalszej pracy i nauki.

 • cze
  23
  2023
  Podsumowanie akcji

  Serdecznie dziękujemy Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom naszej szkoły za włączenie się w realizację projektu w ramach współpracy z Fundacją Człowiek Wsparciem z  Kobiernic.

 • cze
  23
  2023
  Dofinansowanie zakupu podręczników

  Informacje dotyczące zasad realizacji programu w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy uczniom
  niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023-2025. 

 • cze
  21
  2023
  Pola Nadziei

  W ramach 19. edycji programu „Pola Nadziei” Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kozach zbierało na rzecz bielskiego hospicjum stacjonarnego im. Jana Pawła II w sumie kwotę 8.800,93.  Kolejną odsłonę wielkiej akcji charytatywnej zwieńczyło 19 czerwca 2023 r. nabożeństwo ekumeniczne w bielskim   kościele NMP Królowej Polski oraz wręczenie okolicznościowych pucharów tym placówkom edukacyjnym, które zaangażowały się w pomoc na rzecz hospicjum.