Przejdź do treści

Aktualności


 • lut
  23
  2024
  OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ WALKI Z DEPRESJĄ

  Jest piątek, kolejny dzień.
  Za chwilę każdy z nas stanie do swoich obowiązków.

  Co by się stało, gdybyś dzisiaj (nie tylko dzisiaj),
  Podzieliła/podzielił się swoim Uśmiechem, Czasem, Uprzejmością, Życzliwością, Obecnością
  z kimś, kogo dawno to nie spotkało,
  z kimś, z kim nigdy nie rozmawiałaś/nie rozmawiałeś,
  z kimś, kto ma ostatnio trudno w swoim życiu,
  z kimś, kto…

 • lut
  22
  2024
  Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

  21 lutego nasze liceum włączyło się w obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Klasy humanistyczne: 1a i 2a wysłuchały wykładów na temat czasownika w języku polskim. Uczniowie dowiedzieli się, jak rozpoznać aspekt, czym są  czasy nieprzeszłe – uzależnione od aspektu, przypomnieli sobie tryb warunkowy i formy wyrażania warunkowości. Poznali także odpowiedź na pytanie: Czy sobota pracująca pracuje? Kto jest wtedy zapracowany?

 • sty
  26
  2024
  Świętujemy urodziny naszego Patrona

  Sto trzy lata temu, 22 stycznia 1921 roku, urodził się Krzysztof Kamil Baczyński – jeden z najwybitniejszych polskich twórców, poeta pokolenia Kolumbów, powstaniec warszawski i patron naszego liceum. Dziś 26 stycznia świętujemy "Kolorowe urodziny Baczyńskiego": naszym gościem był Wójt Gminy Kozy Jacek Kaliński, a uroczystość rozpoczęła Dyrektor Alina Nowak życzeniami skierowanymi do społeczności szkolnej. Towarzyszyła nam muzyka, tańce, quizy z upominkami i oczywiście urodzinowy tort.  

 • sty
  23
  2024
  Wyjątkowa , międzypokoleniowa debata szkolna w Baczyńskim!

  Temat: „Kobiety nadal muszą walczyć o swoje prawa w rodzinie, biznesie i polityce”. Zespół aprobujący -  licealistki:  Julia i Kamila z klasy  2a oraz Wiktoria z  klasy 3a.  Zespół negujący -  słuchaczki  Uniwersytetu Trzeciego Wieku: pani Anna, pani Natalia i pani Elżbieta. Wrażenia? 

 • sty
  10
  2024
  Biblioteka, książki, uczniowie....

  Początkiem lipca 2023r. gmina Kozy podpisała umowę z Wojewodą Śląskim o dofinansowanie z budżetu państwa zakupu książek, elementów wyposażenia biblioteki szkolnej oraz realizacji działań promujących czytelnictwo w  ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”. Nasza szkoła - Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kozach -  uzyskała wsparcie finansowe w łącznej wysokości 15 000,00 zł. 
   

 • sty
  4
  2024
  Kampania historyczna

  Na przełomie listopada i grudnia 2023 r. nasze liceum wzięło udział w kampanii ,,BohaterOn w Twojej Szkolewłącz historię”( https://bohateronwtwojejszkole.pl) to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. 

 • sty
  3
  2024
  Baczyński w Pradze!

  Jarmark Bożonarodzeniowy w Pradze był tylko pretekstem, aby w  słoneczny, grudniowy piątek zawitać do stolicy naszego południowego sąsiada. W  jeden dzień zrobiliśmy w tym mieście 23,5 tys. kroków! Czy to oznacza, że zobaczyliśmy  wszystko, co godne obejrzenia? Bynajmniej! Praga ma tyle ciekawych miejsc, zabytków, muzeów, galerii i innych atrakcji, że warto tu wracać niejeden raz!
  Zobaczcie naszą fotorelację i wpiszcie Pragę na listę miast, które naprawdę trzeba odwiedzić!
   

 • paź
  27
  2023
  Powiatowa Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego

  Dnia 18 października na nowej hali sportowej w Kozach odbyła się Powiatowa Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2023/24. Dodatkowo podsumowany został ubiegły, sportowy rok w szkołach powiatu bielskiego. Nie byłoby Nas tam, gdyby nie Wy - drodzy uczniowie, sportowcy "Baczyńskiego"!!! 

 • paź
  19
  2023
  "Przerwa na czytanie" już za nami....
  NPRCZ

  17 października 2023 roku w naszej szkole została przeprowadzona  akcja „Przerwa na czytanie”  w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Jej pomysłodawcą jest Biblioteka Pedagogiczna z Gorzowa Wielkopolskiego. 

 • paź
  9
  2023
  Brązowe drużyny "Baczyńskiego"

  W dniach 4-5.10.2023r. reprezentanci naszego liceum wzięli udział w zawodach powiatowych w tenisie stołowym w Ligocie oraz sztafetowych biegach przełajowych w Zabrzegu w ramach Licealiady 2023/24. Obie reprezentacje zajęłymiejsce, walcząc z ligowymi zawodnikami do samego końca. 

 • paź
  9
  2023
  Kociołek "Baczyńskiego"

  Kolejny Festiwal duszonek za nami. Reprezentacja naszej szkoły, tym razem w postaci nauczycieli i uczniów, uzyskała tytuł MISTRZA KOZIAŃSKICH DUSZONEK 2023r. Otrzymaliśmy piękną statuetkę, dyplom i nagrody rzeczowe. Dziękujemy wszystkim uczniom za obecność, nauczycielom za przygotowanie kociołków (tylko my mieliśmy dwa!), a w szczególności tym, którzy oddali głos na nasze pyszności.
  Do zobaczenia za rok!

 • paź
  2
  2023
  Wymiana polsko-niemiecka, 04.09-11.09.2023

  To była wyjątkowa wizyta. Już w dzień rozpoczęcia nowego roku szkolnego powitaliśmy w murach naszego liceum 19 uczniów i 4 nauczycieli opiekunów z dwóch zaprzyjaźnionych niemieckich szkół: Erftgymnasium w Bergheim i Silverberg-Gymnasium w Bedburgu. 

 • wrz
  29
  2023
  Nowy Samorząd Uczniowski

  27 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą została Natalia Handzlik z klasy IIIa, zastępcą- Wiktoria Skibicka z klasy IIIa, sekretarzem- Kamila Białożyt z klasy IIa.

  Nowemu Samorządowi Uczniowskiemu gratulujemy i życzymy owocnej pracy.

 • wrz
  28
  2023
  Nowości wydawnicze w bibliotece
  NPRCZ

  Biblioteka szkolna zaprasza Czytelników po nowości wydawnicze, które zostały zakupione z dofinansowania, jakie otrzymała nasza szkoła w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

   

 • wrz
  22
  2023
  Nowa linia autobusów „Komunikacji Beskidzkiej"

  Zgodnie z licznymi sugestiami oraz uwagami mieszkańców od 1 października br. zostanie uruchomiona zupełnie nowa linia autobusów „Komunikacji Beskidzkiej”, która będzie kursowała na trasie Kęty Dworzec – Kozy Centrum i w odwrotnym kierunku.

 • wrz
  5
  2023
  Dni wolne od zajęć dydaktycznych

  Decyzja nr  1/2023/2024 Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Kozach z dnia 5.09.2023 r.

  dot.: dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2023/2024

 • sie
  30
  2023
  Zebrania i konsultacje

  Spotkania z rodzicami:
  - zebrania plenarne- wtorek godz. 17.00 
     19.09.2023 r., 09.01.2024r., 19.03.2024 r.

  - konsultacje godz. 17.00 – 18.00    
    21.11.2023 r., 21.05. 2024 r.

  - posiedzenia Rady Rodziców    po zebraniach.

 • sie
  27
  2023
  Trwa nabór do RADY DIALOGU Z MŁODYM POKOLENIEM!

  Rada Dialogu z Młodym Pokoleniem jest rządowym organem opiniodawczo-doradczym, działającym w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Została powołana na mocy ustawy o zmianie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z dnia 19 lipca 2019 r. (Dz.U. 2020 poz. 1057, z późn. zm.).
  Rada między innymi:   

 • sie
  7
  2023
  Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

  W dniu 3 lipca 2023 r. gmina Kozy podpisała umowę z Wojewodą Śląskim o dofinansowanie z budżetu państwa zakupu książek będących nowościami wydawniczymi, elementów wyposażenia biblioteki szkolnej oraz realizacji działań promujących czytelnictwo. Dofinansowanie w  ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025” otrzymały 3 placówki w Gminie Kozy...

 • cze
  24
  2023
  Życzenia wakacyjne

  Życzymy udanego i bezpiecznego wypoczynku,
  niezapomnianych wrażeń, podróży oraz
  szczęśliwego powrotu do szkoły.
  Oby ten czas wakacyjnych chwil dał odpoczynek,
  pozwolił na nabranie sił i zapału do dalszej pracy i nauki.

 • cze
  23
  2023
  Podsumowanie akcji

  Serdecznie dziękujemy Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom naszej szkoły za włączenie się w realizację projektu w ramach współpracy z Fundacją Człowiek Wsparciem z  Kobiernic.

 • cze
  23
  2023
  Dofinansowanie zakupu podręczników

  Informacje dotyczące zasad realizacji programu w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy uczniom
  niepełnosprawnym w formie dofinansowania zakupu podręczników, materiałów edukacyjnych i materiałów ćwiczeniowych w latach 2023-2025. 

 • cze
  21
  2023
  Pola Nadziei

  W ramach 19. edycji programu „Pola Nadziei” Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Kozach zbierało na rzecz bielskiego hospicjum stacjonarnego im. Jana Pawła II w sumie kwotę 8.800,93.  Kolejną odsłonę wielkiej akcji charytatywnej zwieńczyło 19 czerwca 2023 r. nabożeństwo ekumeniczne w bielskim   kościele NMP Królowej Polski oraz wręczenie okolicznościowych pucharów tym placówkom edukacyjnym, które zaangażowały się w pomoc na rzecz hospicjum.

 • cze
  14
  2023
  Bezpieczny wypoczynek - poradnik

  Przed rozpoczęciem ferii Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęca do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” oraz sprawdzenia wiarygodności organizatora za pośrednictwem bazy danych o wypoczynku.

 • cze
  6
  2023
  WOJEWÓDZTWO ŚLĄSKIE ZAPRASZA DO UDZIAŁU W XXI SZCZYCIE MŁODZIEŻY REGIONALNEGO TRÓJKĄTA WEIMARSKIEGO - R E K R U T A C J A 2023

  Województwo Śląskie oraz Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej zapraszają do udziału w rekrutacji na tegoroczny Szczyt Młodzieży Regionalnego Trójkąta Weimarskiego, który odbędzie się w terminie od 23 do 29 lipca w mieście Lille we Francji. Temat przewodni brzmi: „Nowe rozwiązania energetyczne w naszych regionach przemysłowych - jak one i ich mieszkańcy mogą odpowiedzieć na te wyzwania?"
   

 • kwi
  27
  2023
  Wiersze Emilii w "Cogito"

  Wybrane wiersze Emilii Nycz z klasy Ia naszego liceum zostały opublikowane w ogólnopolskim czasopiśmie skierowanym do uczniów szkół ponadpodstawowych Cogito. Mottem, które przyświeca Emilii, są słowa: Najważniejsze jest nie słowo, a myśl, której los trzymamy w rękach.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 • kwi
  21
  2023
  Spotkania z KULTURĄ 🎭📖🎭

  Baczyński w teatrze 😍
  Wczoraj uczniowie naszej szkoły obejrzeli najnowszy spektakl Teatru Polskiego w Bielsku - Białej "Granica. Polski proces w stylu amerykańskim" w reż. P. Ratajczaka.
  Sztuka na podstawie powieści Z. Nałkowskiej zachwyciła nas, wzbudziła ogromne emocje (czasem skrajne!) i sprowokowała do dyskusji. To był wspaniale spędzony wieczór 🎭 
  Już czekamy na kolejne spotkanie...

 • kwi
  21
  2023
  Finał powiatowy koszykarskich "trójek"

  Dziś w Czechowicach-Dziedzicach w ramach Licealiady odbył się finał powiatowy koszykarskich "trójek" 🏀🏀🏀
  Drużyna dziewcząt w składzie: Dominika Rachwał, Wiktoria Kierpiec, Joanna Baścik i Weronika Stwora zajęła II miejsce💪, a Angelika Pasymowska, Julia Nycz, Amelia Rozmus i Kamila Kowalska V miejsce, co w klasyfikacji końcowej dało nam 2.miejsce!🥈

 • kwi
  12
  2023
  LEKCJA WF-u Z MISTRZEM

  Tak, to możliwe!!! 
  5 kwietnia nasza szkołę odwiedził gość specjalny - była reprezentantka Polski🇵🇱, dwukrotna Mistrzyni Europy w piłce siatkowej, Aleksandra Jagieło. Spotkanie odbyło się w ramach programu "Lekcja WF-u z Mistrzem" organizowanego przez Polski Związek Piłki Siatkowej. Celem warsztatów jest promowanie dyscypliny sportowej, jaką reprezentuje zaproszony gość oraz zachęcenie do uprawiania sportu. 

 • kwi
  3
  2023
  „Studia? Pytam i wiem! – spotkanie nr 13

  Patryk, kolejny gość spotkań z cyklu „Studia? Pytam i wiem!”, to student Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej na kierunku ZARZĄDZANIE (specjalność: Zarządzanie firmą). Dlaczego akurat ATH? Co wyróżnia tę uczelnię, która ma szansę zostać wkrótce uniwersytetem? 

 • mar
  30
  2023
  Klasy pierwsze na Euroweeku

  Uczniowie klas: 1a i 1b w dniach 23-27.03.2023 brali udział w warsztatach „Euroweek – Szkoła Liderów” w Lądku Zdroju zorganizowanych przez Europejskie Forum Młodzieży. Euroweek jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. 

 • mar
  25
  2023
  Dzień wiosny 2023

  Tradycji stało się zadość! Od 2004 roku witamy całą społecznością szkolną tę piękną porę roku projektem, w którym klasy rywalizują ze sobą uczestnicząc w różnych konkursach. Nie inaczej było i tym razem.

 • mar
  18
  2023
  Wycieczka dydaktyczna do Warszawy

  15 marca 2023 roku grupa uczniów z naszego Liceum wzięła udział w ciekawym projekcie zrealizowanym we współpracy z p. Jackiem Kalińskim- wójtem Gminy Kozy i posłem na Sejm RP p. Przemysławem Drabkiem. Projekt był kierowany do uczniów aktywnie działających w Samorządzie Uczniowskim, biorących udział w debatach szkolnych oraz konkursach.

 • mar
  6
  2023
  NOC PIKu  w Baczyńskim!

  Nazwaliśmy ją „Nocą talentów” i już wiemy, że nasi uczniowie mają ich wiele!!!  Aktorski i reżyserski,  literacki, taneczny(w tym balet), akrobatyczny, kulinarny, wokalny, orientacji w zupełnej ciemności i przede wszystkim talent do improwizowania. Ten  Baczyńskiego „kawałek podłogi” jest dobrą przestrzenią do  prezentowania i rozwijania takich  talentów!

 • lut
  28
  2023
  Warsztaty z języka angielskiego

  Uczniowie klasy 1b mieli dzisiaj okazję uczestniczyć w mini warsztatach tłumaczeniowych z języka angielskiego 🇬🇧 Zmierzyli się z wierszem A.A. Milne "Lines Written by a Bear..." Liczyła się kreatywność, pomysłowość i wyczucie językowe. Pojawiły się nieszablonowe rozwiązania i zabawne  rymy 🙃

 • lut
  24
  2023
  Powiatowe Zawody Szkół Średnich w piłce siatkowej dziewcząt

  Dzisiaj na hali CSW w Kozach odbyły się Powiatowe Zawody Szkół Średnich w piłce siatkowej dziewcząt 🏐
  Drużyna naszego liceum w składzie: Oliwia Witkowska, Angelika Pasymowska, Julia Nycz, Joanna Baścik, Kamila Kowalska, Wiktoria Koterbicka, Nina Hassny, Wiktoria Kierpiec, Dominika Rachwał, Antonina Pękala i Amelia Spratek zajęła🥉miejsce, ulegając LO Czechowice-Dziedzice 0:2 i ZSTiL Czechowice-Dziedzice 1:2. 
  Do srebra zabrakło trochę szczęścia i wiary     w siebie. Ale "piłka ciągle w grze"... 💪❤️‍🔥💪

 • lut
  22
  2023
  Zawody Powiatowe Szkół Średnich w piłce siatkowej chłopców

  Dzisiaj w Czechowicach-Dziedzicach odbyły się Zawody Powiatowe Szkół Średnich w piłce siatkowej chłopców 🏐
  Reprezentacja naszego liceum w składzie: Gabriel Drabek, Gracjan Pałosz, Szymon Kuźbiński, Michał Handzlik, Maciej Pietrzyk, Mikołaj Strojek, Szymon Kołek i Kacper Malarz zajęła 🥉miejsce, ulegając ZSTiL i LO Czechowice-Dziedzice.
  Brawa dla całej drużyny za postawę i walkę do ostatniej piłki 💪

 • lut
  21
  2023
  Laureat Plebiscytu Edukacyjnego Dziennika Zachodniego

  Z przyjemnością informujemy, że nauczyciel naszej szkoły Pani Joanna Lapczyk została laureatem Plebiscytu Edukacyjnego Dziennika Zachodniego 🏅
  W imieniu laureatki dziękujemy za zgłoszenie do plebiscytu.
  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 🤝

 • lut
  20
  2023
  Fundacja Rozwoju Edukacji i Ekologii "FREE"

  W ramach projektu realizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Ekologii "FREE" w naszej szkole odbyły się warsztaty na temat wolontariatu 🫶
  W trakcie zajęć uczniowie mieli możliwość wypowiedzenia się na temat „Dlaczego warto być wolontariuszem?”, z czym wiąże się wolontariat i gdzie można go realizować ♥️
  Jednym z elementów było opracowanie planu akcji na rzecz środowiska lokalnego.
  Młodzież doskonaliła umiejętność pracy w grupie i prezentacji swoich pomysłów na forum klasy.
  Z obserwacji i relacji uczniów można wywnioskować, że warsztaty się podobały 🥰

 • lut
  18
  2023
  Warsztaty

  W ramach projektu realizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Ekologii "FREE" w naszej szkole odbyły się warsztaty na temat wolontariatu. W trakcie zajęć uczniowie mieli możliwość wypowiedzenia się na temat „Dlaczego warto być wolontariuszem?”, z czym wiąże się wolontariat i gdzie można go realizować. 

 • lut
  17
  2023
  Debata szkolna

  18-ta debata szkolna w Baczyńskim! 😀
  Temat: „ Edukacja domowa jest lepszą forma kształcenia niż nauczanie tradycyjne” 📖
  Aktualny, prawda?
  Stanowiska zespołów jak zwykle losowane. Zatem w zespole na „TAK”👍znaleźli się Emilia, Julia i Tomek, w zespole na „NIE” 👎 Hania, Malwina i Wiktoria. Nad przebiegiem debaty czuwały Nina i Natalia👌
  Czyje argumenty, odpowiedzi na pytania  i mowy podsumowujące trafiły bardziej do zgromadzonych gości?🤔 Kto miał większą siłę przekonywania w tej słownej potyczce?🧐 Zdania są podzielone, a dyskusje na ten temat będą pewnie jeszcze trwały...🗯
  Dziękujemy prowadzącym, zespołom debatującym i całej publiczności za udział       w tym wydarzeniu 🫶
  Grupa PIK 🥰

 • lut
  15
  2023
  Finał Powiatowy Szkół Średnich w koszykówce dziewcząt i chłopców

  Dziś na hali CSW w Kozach został rozegrany Finał Powiatowy Szkół Średnich w koszykówce dziewcząt i chłopców 🏀
  Reprezentacje naszego liceum w składzie:
  dziewczyny ⛹️‍♀️ Wiktoria Koterbicka, Wiktoria Kierpiec, Kamila Kowalska, Julia Nycz, Angelika Pasymowska, Dominika Rachwał, Amelia Rozmus, Amelia Spratek, Weronika Stwora oraz  Tosia Pękala;
  chłopcy ⛹️‍♂️ Maciej Pietrzyk, Gabriel Drabek, Gracjan Pałosz, Szymon Kuźbiński, Tomasz Mirocha, Kamil Solczykiewicz, Patryk Surowiak, Szymon Kołek, Kacper Malarz, Mikołaj Strojek, Michał Handzlik, Maksymilian Osierda zajęły   2. miejsca ulegając zawodnikom z ZSTiL.        w Czechowicach - Dziedzicach.
  Niebawem kolejne sportowe zmagania 💪
  Powodzenia!!!

 • lut
  15
  2023
  Babeczka dla babeczki

  Obchody walentynek już za nami...z tej okazji Samorząd uczniowski oraz Wolontariat przygotował słodki kiermasz "Babeczka dla babeczki". Dochód ze sprzedaży słodkości zostanie przeznaczony na "Pola Nadziei". Jak zawsze tradycyjna poczta walentynkowa roznoszona przez anielskich pomocników, przyniosła wiele emocji i radości nie tylko wśród uczniów. Tak wyglądała szkolna rzeczywistość 14 lutego ....

 • lut
  13
  2023
  „Studia? Pytam i wiem!” – spotkanie nr 12

  Psychologia to kierunek studiów, który w rankingu planowania przez naszych uczniów swojej dalszej drogi kształcenia zajmuje ciągle wysoką pozycję! Dlatego spotkaliśmy się ostatnio z Natalią, studentką psychologii na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie. 

 • sty
  17
  2023
  Warsztaty z dziennikarstwa internetowego

  🎬Warsztaty z dziennikarstwa internetowego🎬
  Za nami pierwsze warsztaty dziennikarskie prowadzone przez Panią Agnieszkę Biegun. W trakcie zajęć uczniowie z liceum mogli zapoznać się z technikami autoprezentacji oraz poznać podstawy przeprowadzania wywiadu.  
  Było wiele zabawy i pozytywnych emocji 😆 a uczestnicy wykazali się zaangażowaniem i wielką odwagą.
  💥💥💥Przypominamy uczestnikom o kolejnym spotkaniu, które odbędzie się 18.01.2023 o godz. 16:00-18:00 w Pałacu Czeczów w Kozach. 💥💥💥
  Zapraszamy!!