Wrzesień 2022

Uwaga ogólnopolski konkurs

Ruszyła druga edycja Ogólnopolskiego Konkursu ,,Złote Indeksy Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS, Integracja – kultura – edukacja”, w którym główną nagrodą jest uzyskanie indeksu na wybrany kierunek studiów realizowany na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS. Uczestnikami Konkursu mogą być uczniowie z dwóch ostatnich klas szkół ponadpodstawowych, w tym liceów ogólnokształcących, techników, szkół branżowych II stopnia. Materiały do pobrania ze strony Wydziału Pedagogiki i Psychologii https://www.umcs.pl/pl/konkurs-zlote-indeksy,22901.htm.

Wieczorne warsztaty przedmiotowe w Baczyńskim stają się coraz większą atrakcją! 

23 września do północy grupa 13 uczniów z zaangażowaniem zgłębiała tajniki wiedzy matematycznej, a 7 pasjonatów języka niemieckiego uczestniczyło w czwartej już edycji spotkań z „DOJCZEM”. Tym razem tuż przed wymianą polsko-niemiecką(lecimy do Niemiec 18.10!!!) tłumaczyliśmy ankiety osobowe niemieckich partnerów i program naszego tygodniowego pobytu w Północnej Nadrenii-Westfalii. Wracamy do wymiany po dwóch latach pandemicznej przerwy. Będzie się działo! Mamy już „Reisefieber!

Światowy Dzień Fair Play

Dziś, 7 września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play ustanowiony przez Międzynarodowy Komitet Fair Play. To inicjatywa mająca na celu promocję zasad fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu codziennym. Do akcji przyłączyli się uczniowie "Baczyńskiego", którzy podczas lekcji wychowania fizycznego biegali na terenie  stadionu i koziańskiego parku. Wydarzeniu towarzyszyły pogadanki na temat postawy fair play, uczciwej rywalizacji i szacunku do przeciwnika. Uczniowie wykonali również plakaty tematyczne. 

Gratulacje i podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli aktywny udział w tej akcji

Koduj z Gigantami

Ruszyły zapisy na bezpłatne warsztaty z programowania dla dzieci i młodzieży "Koduj z Gigantami"

Zajęcia są bezpłatne i mają na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży oraz promowanie nowych rozwiązań technologicznych.

Zebrania z rodzicami

Dnia 13.09 (wtorek) odbędą się  zebrania z rodzicami uczniów w następującym porządku:

16:15 zebranie z rodzicami uczniów klas IA i IB (sala 4); 

od 17:00 zebrania z rodzicami uczniów pozostałych klas;

o 17:45 w sali 10 zebranie Rady Rodziców;

o 18:00 zebranie rodziców uczniów biorących udział w wymianie polsko-niemieckiej.

Dni wolne od zajęć dydaktycznych

Decyzja nr  1/2022/2023

Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego

im. K. K. Baczyńskiego w Kozach

z dnia 6.09.2022 r.

dot.: dodatkowych dni wolnych od zajęć dydaktycznych w roku szkolnym 2022/2023