Czerwiec 2022

KWESTA NA RZECZ STACJONARNEGO HOSPICJUM IM. ŚW. JANA PAWŁA II W BIELSKU – BIAŁEJ

W dniu 12 czerwca 2022 roku po niedzielnych mszach świętych licealiści (Julia Michalak, Daria Zieleźnik, Klaudia Hałat, Klaudia Zalewska, Oliwia Kajor, Martyna Kolanko, Natalia Nycz, Wiktoria Janczukowska, Katarzyna Sadlik, Zuzanna Kućka) ze „Szkolnego Wolontariatu” kwestowali na rzecz Stacjonarnego Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku - Białej, przy kościele parafialnym w Kozach.

Autor

Zielona Pracownia 2022

W pięknej scenerii Ogrodzieńca ogłoszono listę laureatów konkursu „Zielona Pracownia  2022”. Nasze Liceum jest jedną z 70 szkół wyróżnionych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Dzięki pozyskanym finansom zakupione zostaną między innymi stanowiska mikroskopowe, ławki i krzesła. Uczniowie będą mogli teraz także korzystać z nowoczesnych pomocy dydaktycznych, co pozwoli na innowacyjne nauczanie przedmiotów przyrodniczych, biologii i chemii .

Autor

Koloseum, Watykan, Galerię Spada......i nie tylko

W dniach 27-30 maja sześcioro uczniów naszej szkoły (Maja, Sylwia, Zuzanna, Witek, Emanuel, Mietek) poleciało z panią dyrektor Aliną Nowak i panem Mariuszem Krawcem do Rzymu. W czasie wyjazdu zobaczyliśmy takie miejsca, jak Koloseum, Watykan, Galerię Spada i wiele innych. Uczestników nie opuszczał uśmiech i dobra atmosfera. Wyjazd połączył przyjemność z nauką i zapisał się na kartach historii tej szkoły. (Witek)