Kwiecień 2022

Sukces w konkursie z języka angielskiego

W tym miesiącu odbył się finałowy etap XV Konkursu Języka Angielskiego dla Szkół Ponadpodstawowych. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test na poziomie C1, zawierający część gramatyczno-leksykalną, czytanie ze zrozumieniem, słuchanie ze zrozumieniem oraz zagadnienia obejmujące kulturę krajów anglojęzycznych. Ogólnie w konkursie brało udział ok. 300 uczniów. Gratulujemy sukcesu Piotrowi Niedzieli z kl. 1a, który zdobył tytuł finalisty, oraz Martynie Rusek z kl. 3bg, która otrzymała wyróżnienie. 

Autor

Jeszcze zdążę

20 kwietnia mieliśmy okazję obejrzeć film dokumentalny o tym tytule i spotkać się z reżyser p. Aleksandrą Kutz. Była to ważna lekcja. Trudno mówić, bo temat i intymny (choroba) i publiczny (np. wiedza o działaniu hospicjów). „Czym jest piękne życie, dobre życie, szczęśliwe życie? Większość z nas na różnych jego etapach zadaje sobie to elementarne pytanie i nie potrafi znaleźć prostej odpowiedzi. Bohaterowie filmu Aleksandry Kutz wskazują nam, gdzie jej szukać. Czy to możliwe, że wszystko, czego potrzebujemy jest tuż obok, w zasięgu ręki?

Autor

"Młodzież w czasach covidu - czyli jak zdrowo przetrwać pandemię?"

Zarząd Powiatu w Bielsku-Białej zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu bielskiego do udziału w I Powiatowym konkursie „Młodzież w czasach covidu – czyli jak zdrowo przetrwać pandemię?”. Termin składania prac konkursowych upływa dnia 20.05. 2022r. o godz. 14.00 (liczy się data wpływu do tut. Starostwa)

Zapraszamy do udziału w konkursie

Autor

DEBATA SZKOLNA Karla Poppera w Baczyńskim

Znowu debatujemy! Po raz siedemnasty! Teza wybrana przez głosowanie: „Edukacja seksualna powinna być obowiązkowym przedmiotem w szkole”. W zespołach debatujących znalazły się aż 4 uczennice z kl. 1a (Ewelina, Hania, Malwina i Wiktoria)oraz Martyna (2a) i Szymon (3ap). Nad prawidłowym przebiegiem całości czuwał maturzysta Michał (3bg). To była dobra lekcja ucząca krytycznego myślenia, argumentowania, poszukiwania danych, przekonywania, ale i szacunku do odmiennego zdania przeciwnika Zachęcamy do udziału w kolejnych debatach, ponieważ ta publiczna forma dyskusji to świetna nauka wystąpień publicznych, z którymi problem mają nie tylko młodzi ludzie.

Autor

Dzień Przedsiębiorczości” - dzień praktyk zawodowych dla uczniów LO im. K.K.Baczyńskiego w Kozach

Czy ten zawód jest dla mnie? Jakie kwalifikacje są potrzebne do jego wykonywania? Jak wygląda praca na danym stanowisku? Odpowiedzi na te pytania poznali uczniowie biorący udział 06 kwietnia w projekcie „Dzień Przedsiębiorczości”. To już 19 edycja tego programu, cieszącego się od wielu lat wielkim zainteresowaniem uczniów. W tym roku w programie uczestniczyli uczniowie klas pierwszych i drugich  oraz trzecich po szkole podstawowej naszego liceum  (klasa III BP w 100%). Na swoich praktykach byli min.  w sądzie, studiu radiowym, filmów rysunkowych, teatrze, przychodniach weterynaryjnych, aptekach, biurach podróży, architektonicznych, szkołach, przedsiębiorstwach i wielu innych firmach. W ciągu praktyk mogli zapoznać się ze stanowiskiem pracy, zakresem obowiązków podejmowali współpracę z konsultantami i mogli wykonać proste zadania.

Autor

Warsztaty z niemieckim część 2.

Znowu spotkaliśmy się wieczorową porą. Rozkręcamy się językowo! Pomogły nam w tym ”100 Fragen an…” i praca zespołowa nad pewnym uniwersalnym plakatem… I zaczęliśmy szukać Siny! Nasz niemiecki kryminał rozkręca się. Kim jest kobieta, która ma na nadgarstku eine dicke Spinne? Kto nosi eine Cordjacke? Czy komisarz Max ma cukrzycę?

Autor