PIĘKNI INTELIGENTNI KREATYWNI

PIK – PIĘKNI INTELIGENTNI I KREATYWNI to grupa inicjatyw uczniowskich, która powstała w miejsce istniejącego w naszym liceum od 2004 roku Szkolnego Klubu Europejskiego „Brukselka”. Działalność grupy zainaugurowaliśmy 24.09. 20. w obecności całej społeczności szkolnej zgromadzonej w Domu Kultury w Kozach.

W r. szkol. 2020/2021 grupę tworzy 42 uczniów naszego liceum. Opiekunami grupy są p. Agata Sojka-Marek i p. Beata Urbaniec.

Zapraszamy do nas!

DEBATA SZKOLNA Karla Poppera w Baczyńskim

Znowu debatujemy! Po raz siedemnasty! Teza wybrana przez głosowanie: „Edukacja seksualna powinna być obowiązkowym przedmiotem w szkole”. W zespołach debatujących znalazły się aż 4 uczennice z kl. 1a (Ewelina, Hania, Malwina i Wiktoria)oraz Martyna (2a) i Szymon (3ap). Nad prawidłowym przebiegiem całości czuwał maturzysta Michał (3bg). To była dobra lekcja ucząca krytycznego myślenia, argumentowania, poszukiwania danych, przekonywania, ale i szacunku do odmiennego zdania przeciwnika Zachęcamy do udziału w kolejnych debatach, ponieważ ta publiczna forma dyskusji to świetna nauka wystąpień publicznych, z którymi problem mają nie tylko młodzi ludzie.

DZIEŃ WIOSNY W BACZYŃSKIM

Po dwóch latach pandemicznej przerwy wróciliśmy do projektu „Wiosna w Baczyńskim”. Przywitaliśmy tę najpiękniejszą porę roku bardzo energetycznie! Było tanecznie! Brawa dla wszystkich klas, a dla nauczycieli podwójne! Bo kto bisował? Było konkursowo: -ekologicznie; ta segregacja to nie taka prosta sprawa! -plastycznie; to prawdziwa sztuka, stworzyć artystyczne dzieło z odpadów! -literacko; powstały świetne, kreatywne teksty, (dziękujemy Wiktorii za pomysł z literą „P”). Warto było tak długo czekać, by znów zobaczyć uśmiech na Waszych twarzach, doświadczyć wspólnej zabawy, zintegrować społeczność szkolną, a przede wszystkim spędzić razem czas! Grupa PIK

„Studia? Pytam i wiem?”

Tym razem spotkaliśmy się w ramach naszego cyklu z Justyną, studentką 4-go roku fizjoterapii w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. To było wyjątkowe spotkanie! Najdłuższe jak do tej pory, ale przygotowana przez naszego gościa prezentacja warta była poświęcenia swojego czasu, aby otrzymać kompletną dawkę informacji między innymi o tym:

„Studia? Pytam i wiem!”

Gościem kolejnego spotkania z tego cyklu był Staszek, student 2-go roku Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie.  „Praca socjalna z rodziną i dziećmi”, kierunek, który studiuje Staszek przygotowuje przyszłych pracowników socjalnych do pracy z rodzinami niedostosowanymi społecznie.

„STUDIA? PYTAM I WIEM!” - Spotkań z absolwentami Baczyńskiego cd. !!!

Wybór dalszej drogi kształcenia to dla niejednego maturzysty bardzo trudna decyzja. Sukcesem jest znalezienie takiego kierunku studiów, który umożliwia młodemu człowiekowi wszechstronny rozwój osobisty.
Dlatego Kuba, nasz kolejny gość cyklu spotkań z absolwentami, wybrał „ Innowacje w biznesie” - nowy, eksperymentalny kierunek studiów na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.

Wieczornych warsztatów z niemieckim część 1 !

Trzeba chyba lubić tę szkołę, żeby przychodzić tu nawet nocą!

Tym razem było naukowo. Rozwijaliśmy swoje kompetencje językowe z niemieckiego. Czytaliśmy niemiecki kryminał(na razie nie wiemy , kto zabił ), nie zabrakło też gier językowych(wymagana spostrzegawczość i dobra pamięć) , quizów o kraju naszego zachodniego sąsiada, a w przerwach rozmów o życiu, bo to stały element naszych nocnych spotkań w Baczyńskim!