Wniosek o 500 plus w aplikacji mZUS

Złóż wniosek o 500 plus w aplikacji mZUS

• prosty sposób na złożenie wniosków o świadczenia dla rodziny
  • szybka informacja o Twoim wniosku
  • wygodny dostęp do danych o wypłacie Twoich świadczeń
  • powiadomienia z ZUS o okresach świadczeniowych
  • wiadomości, które pojawiły się na Twoim profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS

Bezpłatna aplikacja mZUS jest dostępna w sklepach Google Play i App Store

Wnioski oświadczenie wychowawcze 500 plus na nowy okres świadczeniowy można składać od 1 lutego

Podziękowanie

Podziękowanie Klubu Fair Play i Polskiego Komitetu Olimpijskiego za udział w drugiej edycji Biegu Fair Play obchodzonego na całym świecie 7 września.

Odkrywamy Kraków w niecodzienny sposób!

W miniony piątek 27 uczniów Baczyńskiego uczestniczyło w niezwykle ciekawym projekcie studentów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie: Joanny Snoch, Małgorzaty Scąber i Stanisława Łopadczaka-naszego absolwenta! A jak było? 9.30 ruszamy autokarem do Krakowa, pada deszcz. Po 2,5 godz. docieramy do miasta Kraka i udajemy się na Uniwersytet – ciągle pada. Zaczynamy projekt zatytułowany „Wracaj do kultury” wykładem na temat: „Jak odnaleźć siebie we współczesnym świecie?- zaburzenia zachowania. Temat bardzo ciekawy i aktualny (główny wątek to cyberprzemoc). Świetna prezentacja i jeszcze lepszy wykład! Młodzież naprawdę zainteresowana! Idziemy do uniwersyteckiej mensy prowadzonej przez Spółdzielnię Socjalną „Równość”  na pyszny  dwudaniowy obiad(jest nawet kompot!).

Studia? Pytam i wiem!”

Tym razem w naszym cyklu spotkań gościliśmy Zosię, studentkę 2-go roku Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Co studiuje Zosia, skoro w jej planie zajęć są takie przedmioty, jak: Ceremoniał i etyka w służbach mundurowych, Techniki i strategie negocjacyjne, Bezpieczeństwo państwowe, Strzelectwo sportowe, Sporty walki czy Pływanie ekstremalne? To nowy kierunek na Wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu- „Wychowanie Fizyczne w Służbach Mundurowych”. Aby się tu dostać nie wystarczą wyniki z egzaminu maturalnego, ale trzeba zdać także test sprawnościowy, czyli wykazać się naprawdę dobrą kondycją fizyczną!

Spotkanie z Wójtem Gminy Kozy

9 grudnia Samorząd Uczniowski naszego liceum spotkał się z Wójtem Gminy Kozy, panem Jackiem Kalińskim. Była to okazja do omówienia planów pracy w bieżącym roku szkolnym oraz współpracy z włodarzem gminy.

Mamy nadzieję na owocną współpracę i wspólne projekty już w nowym roku.

Pomagamy

Pomagamy! Nie  zapominamy! Dlatego nasze liceum włączyło się w akcję zbierania ciepłej odzieży i butów dla dzieci z obwodu charkowskiego w Ukrainie. To inicjatywa stowarzyszenia https://www.poniewazmozemy.pl/, które działa na terenie gminy Kozy, a  którego  założycielami są min. absolwenci Baczyńskiego! To, co zebraliśmy dzięki naszym uczniom, nauczycielom, prywatnym osobom,  ale i pracownikom zaprzyjaźnionych firm i instytucji z Kóz, Kęt,  Bielska-Białej, Andrychowa i Krakowa zapakowaliśmy w miniony czwartek do transportu, który  dotarł już do potrzebujących dzieci w Ukrainie!

Dziękujemy wszystkim za te dary serca!

Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiedniu!

02.12.22 grupa 94 uczniów Baczyńskiego oraz 8 nauczycieli  opiekunów odwiedziła stolicę Austrii. Zaczęliśmy od Kahlenbergu, wzgórza związanego  z Odsieczą Wiedeńską w 1683 roku,  przejechaliśmy  przez dzielnicę winiarzy Grinzing  i z przewodnikami  wybraliśmy się na długi spacer, aby zobaczyć min. Hofburg,  Katedrę św. Szczepana, Operę  Wiedeńską, Parlament. Potem  wizyta w Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Historii Naturalnej i wreszcie  dotarliśmy  do Jarmarku Bożonarodzeniowego  przy wiedeńskim Ratuszu.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Studia? Pytam i wiem!”

Wracamy do naszych spotkań z absolwentami Baczyńskiego w cyklu „Studia? Pytam i wiem!”

Pierwszym gościem w tym roku szkolnym była Asia, studentka piątego roku Wydziału Farmaceutycznego  Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Świetnie przygotowana prezentacja i szczegółowe komentarze Asi  pozwoliły nam dowiedzieć się, jak wygląda rekrutacja na ten kierunek, co obejmuje  program studiów i praktyk, (co to jest min. farmakognozja, farmakodynamika, farmakokinetyka, bromatologia),  co można robić na farmacji poza studiowaniem,  kim tak naprawdę jest farmaceuta. Najbardziej zaskoczyło nas, jak wiele ścieżek zawodowych czeka magistra farmacji po ukończeniu studiów!
Dziękujemy Asi za prawdziwie naukowy wieczór w bardzo miłej atmosferze i życzymy powodzenia w pracach badawczych do swojej pracy dyplomowej!

Kiermasz ciast

Dnia 22 listopada 2022r. w "Kawiarence pod Dobrym Aniołem" odbył się kiermasz ciast, którego celem było włączenie się w Kampanię Pola Nadziei. Zebrane pieniądze zostaną przekazane do Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.