Przejdź do treści

Happeningi

Zapraszamy do naszej szkoły na niezapomniane imprezy towarzyszące! Nasze happeningi są nieodłącznym elementem życia szkolnego i gwarantują mnóstwo wspaniałych wrażeń oraz dobrej zabawy. Organizujemy wiele różnorodnych imprez, takich jak "Spotkania pod Platanem", "Dzień wiosny" czy konkursy międzyklasowe. Każda impreza to doskonała okazja do integracji z rówieśnikami oraz wspólnego spędzenia czasu. Dołącz do nas i ciesz się niezapomnianymi chwilami pełnymi śmiechu i dobrej muzyki!


Artykuły

mar
25
2023
Dzień wiosny 2023

Tradycji stało się zadość! Od 2004 roku witamy całą społecznością szkolną tę piękną porę roku projektem, w którym klasy rywalizują ze sobą uczestnicząc w różnych konkursach. Nie inaczej było i tym razem.

gru
22
2022
Wigilia szkolna

Z wielką radością po dwóch latach pandemicznej przerwy spotkaliśmy się dzisiaj na tradycyjnej wigilijce szkolnej🌲
Były konkursy na najpiękniejszy stół 🤩, najsmaczniejsze ciastka🍪 i najciekawiej wykonaną kolędę 🎶
Najważniejsza jednak była możliwość wspólnego spotkania i kolędowania 😍
Wszystkie klasy spisały się na piątkę, najlepsza jednak okazała się klasa 2a 🎉
Dziękujemy za wspólnie spędzony czas 🥰
Życzymy wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia 🎄

lis
10
2022
BIAŁO - CZERWONO POD PLATANEM

"Kto ty jesteś? Polak mały.
Jaki znak twój? Orzeł biały..." 

Tak dziś rozpoczęliśmy spotkanie pod platanem całej społeczności szkolnej z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości. 

paź
16
2022
Zatańcz z Baczyńskim!

Reaktywacja szkolnych dyskotek, której pomysłodawcą jest grupa PIK okazała się strzałem w dziesiątkę. Tę pierwszą po latach przerwy dyskotekę poprowadził profesjonalnie nasz absolwent Kamil. Dziękujemy ART EVENT! Świetna muzyka, wspaniała atmosfera, wspólne  układy taneczne i śpiew, a przede wszystkim integracja społeczności szkolnej.

Z pewnością to powtórzymy!

paź
11
2022
"Sprzątanie świata"

Akcja "Sprzątanie świata" za nami. Jej celem jest inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Dlatego właśnie dziś cała społeczność "Baczyńskiego" wyruszyła  w teren, by zadbać o nasze małe, koziańskie środowisko jeszcze lepiej.

paź
9
2022
BACZYŃSKI MA SMACZEK!

Na Festiwalu Koziańskich Duszonek różnicą tylko JEDNEGO głosu zajęliśmy zaszczytne II miejsce!!! To był prawdziwy festiwal smaków i zapachów unoszących się z 12 kociołków wypełnionych tą wspaniałą regionalną potrawą. Stanęliśmy na podium m.in. dzięki mocnej reprezentacji uczniów naszego liceum i głosowi samego wójta Gminy Kozy, p. Jacka Kalińskiego!


Uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu po raz drugi i chcemy wpisać go na stałe do tradycji naszej szkoły.

wrz
27
2022
Wieczorne warsztaty przedmiotowe w Baczyńskim stają się coraz większą atrakcją! 

23 września do północy grupa 13 uczniów z zaangażowaniem zgłębiała tajniki wiedzy matematycznej, a 7 pasjonatów języka niemieckiego uczestniczyło w czwartej już edycji spotkań z „DOJCZEM”. Tym razem tuż przed wymianą polsko-niemiecką(lecimy do Niemiec 18.10!!!) tłumaczyliśmy ankiety osobowe niemieckich partnerów i program naszego tygodniowego pobytu w Północnej Nadrenii-Westfalii. Wracamy do wymiany po dwóch latach pandemicznej przerwy. Będzie się działo! Mamy już „Reisefieber!

wrz
9
2022
Światowy Dzień Fair Play

Dziś, 7 września obchodzimy Światowy Dzień Fair Play ustanowiony przez Międzynarodowy Komitet Fair Play. To inicjatywa mająca na celu promocję zasad fair play i wartości etycznych w sporcie i w życiu codziennym. Do akcji przyłączyli się uczniowie "Baczyńskiego", którzy podczas lekcji wychowania fizycznego biegali na terenie  stadionu i koziańskiego parku. Wydarzeniu towarzyszyły pogadanki na temat postawy fair play, uczciwej rywalizacji i szacunku do przeciwnika. Uczniowie wykonali również plakaty tematyczne. 

Gratulacje i podziękowania dla wszystkich, którzy wzięli aktywny udział w tej akcji

kwi
25
2022
PIKNIK PROMOCYJNY

W sobotę 23 kwietnia odbył się Piknik Promocyjny, któremu towarzyszyła duża frekwencja, dobra zabawa, dużo uśmiechu....

mar
28
2022
DZIEŃ WIOSNY W BACZYŃSKIM

Po dwóch latach pandemicznej przerwy wróciliśmy do projektu „Wiosna w Baczyńskim”.

Przywitaliśmy tę najpiękniejszą porę roku bardzo energetycznie!

sty
31
2022
Noc Niespodzianek nr 2

Hej uczniowie Baczyna !

Co robiliście w nocy? Spaliście? My wręcz przeciwnie! Całą noc spędziliśmy na grach, zabawach i rozmowach, i to w SZKOLE!

Co robiliśmy?

sty
31
2022
„Noc Niespodzianek” w Baczyńskim!

Noc w Baczyńskim po pandemicznej przerwie miała być nocą gier , a  była nocą niespodzianek, tych zaplanowanych i niekoniecznie…
Zaczęliśmy od integracji, ponieważ nasza grupa liczyła 24 uczniów z 6 różnych klas.
Najpierw historia naszych imion.
Dlaczego Beata nie jest Kaśką, kto miał urodzić się chłopcem, czyje imię mama usłyszała w radio, dlaczego tata Oli nazwał tak swoją córkę? – to niektóre z historii imion uczestników naszego spotkania.
Następnie praca w grupach i jej podsumowanie: dużo nas łączy, nie tylko Baczyn!

mar
21
2021
Witaj wiosno!

Jej nadejście świętowaliśmy od wielu lat projektem „Dzień Wiosny”, przygotowywanym dla całej społeczności Baczyńskiego przez SKE „Brukselka” . W ubiegłym roku byliśmy na finiszu przygotowań tego przedsięwzięcia, na które  tradycyjnie składają się występy wszystkich klas (także grona pedagogicznego!!!). To bardzo radosny dzień, pełen uśmiechu, muzyki, tańca, sztuki („żywe obrazy”), konkursów, rywalizacji, pracy zespołowej, tremy, improwizacji i po prostu dobrej zabawy!