luty 2023

Warsztaty

W ramach projektu realizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Ekologii "FREE" w naszej szkole odbyły się warsztaty na temat wolontariatu. W trakcie zajęć uczniowie mieli możliwość wypowiedzenia się na temat „Dlaczego warto być wolontariuszem?”, z czym wiąże się wolontariat i gdzie można go realizować. Jednym z elementów było opracowanie planu akcji na rzecz środowiska lokalnego. Młodzież doskonaliła umiejętność pracy w grupie, prezentacji swoich pomysłów na forum klasy. Z obserwacji i relacji uczniów można wywnioskować, że warsztaty im się podobały.

Plebiscyt Edukacyjny 2022

Z przyjemnością informujemy, że nauczyciel naszej szkoły Pani Joanna Lapczyk została laureatem Plebiscytu Edukacyjnego Dziennika Zachodniego. W imieniu laureatki dziękujemy za zgłoszenie do plebiscytu.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

II Śląskie Mistrzostwa Pierwszej Pomocy

Wczoraj w Bytomiu, drużyna "Baczyńskiego"     w składzie: Martyna Jarguz - kapitan, Oliwia Witkowska, Monika Ogórek oraz Szymon Kołek wzięła udział w II Śląskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy. Zmagania trwały od godz.10.00 do 15.30 i wymagały ogromnej wiedzy teoretycznej jak i dobrej kondycji fizycznej. W mistrzostwach uczestniczyło 12 czteroosobowych drużyn ze śląskich szkół ponadpodstawowych. Reprezentanci LO Baczyńskiego okazali się najlepsi we wszystkich wykonanych zadaniach i uzyskali najwyższą punktację (239 pkt)!!! Pokonali LO Katowice (228 pkt) i ZSO w Cieszynie (226 pkt) tym samym zdobywając Mistrzostwo Śląska Pierwszej Pomocy.

Debata szkolna

18-ta debata szkolna już za nami. Tym razem tematem debaty była „Edukacja domowa jest lepszą forma kształcenia niż nauczanie tradycyjne” 

Aktualny, prawda?

Stanowiska zespołów jak zwykle losowane. Zatem w zespole na „TAK” znaleźli się Emilia, Julia i Tomek, w zespole na „NIE” - Hania, Malwina i Wiktoria. Nad przebiegiem debaty czuwały Nina i Natalia. Czyje argumenty, odpowiedzi na pytania i mowy podsumowujące trafiły bardziej do zgromadzonych gości? Kto miał większą siłę przekonywania w tej słownej potyczce? Zdania są podzielone, a dyskusje na ten temat będą pewnie jeszcze trwały...

Dziękujemy prowadzącym, zespołom debatującym i całej publiczności za udział w tym wydarzeniu.

Grupa PIK

Babeczka dla babeczki

Obchody walentynek już za nami...z tej okazji Samorząd uczniowski oraz Wolontariat przygotował słodki kiermasz "Babeczka dla babeczki". Dochód ze sprzedaży słodkości zostanie przeznaczony na "Pola Nadziei". Jak zawsze tradycyjna poczta walentynkowa roznoszona przez anielskich pomocników, przyniosła wiele emocji i radości nie tylko wśród uczniów. Tak wyglądała szkolna rzeczywistość 14 lutego ....

Jolanta Cisowska-Gacek, Iwona Wójcik

„Studia? Pytam i wiem!” – spotkanie nr 12

Psychologia to kierunek studiów, który w rankingu planowania przez naszych uczniów swojej dalszej drogi kształcenia zajmuje ciągle wysoką pozycję! Dlatego spotkaliśmy się ostatnio z Natalią, studentką psychologii na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie. Natalia opowiedziała nam jak  wygląda rekrutacja na ten kierunek, co znajdziemy w programie studiów, jakimi ciekawymi metodami są prowadzone zajęcia (patrz zdjęcie!) i o czym mówi się na nich (dowiedzieliśmy się min. co to efekt Mandeli, zespół Alicji w Krainie Czarów, czy zespoły Capgrasa i Cotarda).

Wniosek o 500 plus w aplikacji mZUS

Złóż wniosek o 500 plus w aplikacji mZUS

  • prosty sposób na złożenie wniosków o świadczenia dla rodziny
  • szybka informacja o Twoim wniosku
  • wygodny dostęp do danych o wypłacie Twoich świadczeń
  • powiadomienia z ZUS o okresach świadczeniowych
  • wiadomości, które pojawiły się na Twoim profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS

Bezpłatna aplikacja mZUS jest dostępna w sklepach Google Play i App Store

Wnioski oświadczenie wychowawcze 500 plus na nowy okres świadczeniowy można składać od 1 lutego

Informacje

Plakat