Grudzień 2022

Odkrywamy Kraków w niecodzienny sposób!

W miniony piątek 27 uczniów Baczyńskiego uczestniczyło w niezwykle ciekawym projekcie studentów Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie: Joanny Snoch, Małgorzaty Scąber i Stanisława Łopadczaka-naszego absolwenta! A jak było? 9.30 ruszamy autokarem do Krakowa, pada deszcz. Po 2,5 godz. docieramy do miasta Kraka i udajemy się na Uniwersytet – ciągle pada. Zaczynamy projekt zatytułowany „Wracaj do kultury” wykładem na temat: „Jak odnaleźć siebie we współczesnym świecie?- zaburzenia zachowania. Temat bardzo ciekawy i aktualny (główny wątek to cyberprzemoc). Świetna prezentacja i jeszcze lepszy wykład! Młodzież naprawdę zainteresowana! Idziemy do uniwersyteckiej mensy prowadzonej przez Spółdzielnię Socjalną „Równość”  na pyszny  dwudaniowy obiad(jest nawet kompot!). 

Studia? Pytam i wiem!”

Tym razem w naszym cyklu spotkań gościliśmy Zosię, studentkę 2-go roku Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Co studiuje Zosia, skoro w jej planie zajęć są takie przedmioty, jak: Ceremoniał i etyka w służbach mundurowych, Techniki i strategie negocjacyjne, Bezpieczeństwo państwowe, Strzelectwo sportowe, Sporty walki czy Pływanie ekstremalne? To nowy kierunek na Wydziale Wychowania Fizycznego i Sportu- „Wychowanie Fizyczne w Służbach Mundurowych”. Aby się tu dostać nie wystarczą wyniki z egzaminu maturalnego, ale trzeba zdać także test sprawnościowy, czyli wykazać się naprawdę dobrą kondycją fizyczną! 

Spotkanie z Wójtem Gminy Kozy

9 grudnia Samorząd Uczniowski naszego liceum spotkał się z Wójtem Gminy Kozy, panem Jackiem Kalińskim. Była to okazja do omówienia planów pracy w bieżącym roku szkolnym oraz współpracy z włodarzem gminy.

Mamy nadzieję na owocną współpracę i wspólne projekty już w nowym roku.

Pomagamy

Pomagamy! Nie  zapominamy! Dlatego nasze liceum włączyło się w akcję zbierania ciepłej odzieży i butów dla dzieci z obwodu charkowskiego w Ukrainie. To inicjatywa stowarzyszenia https://www.poniewazmozemy.pl/, które działa na terenie gminy Kozy, a  którego  założycielami są min. absolwenci Baczyńskiego! To, co zebraliśmy dzięki naszym uczniom, nauczycielom, prywatnym osobom,  ale i pracownikom zaprzyjaźnionych firm i instytucji z Kóz, Kęt,  Bielska-Białej, Andrychowa i Krakowa zapakowaliśmy w miniony czwartek do transportu, który  dotarł już do potrzebujących dzieci w Ukrainie!

Dziękujemy wszystkim za te dary serca!

Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiedniu!

02.12.22 grupa 94 uczniów Baczyńskiego oraz 8 nauczycieli  opiekunów odwiedziła stolicę Austrii. Zaczęliśmy od Kahlenbergu, wzgórza związanego  z Odsieczą Wiedeńską w 1683 roku,  przejechaliśmy  przez dzielnicę winiarzy Grinzing  i z przewodnikami  wybraliśmy się na długi spacer, aby zobaczyć min. Hofburg,  Katedrę św. Szczepana, Operę  Wiedeńską, Parlament. Potem  wizyta w Muzeum Historii Sztuki, Muzeum Historii Naturalnej i wreszcie  dotarliśmy  do Jarmarku Bożonarodzeniowego  przy wiedeńskim Ratuszu.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.