Listopad 2022

Studia? Pytam i wiem!”  

Wracamy do naszych spotkań z absolwentami Baczyńskiego w cyklu „Studia? Pytam i wiem!”

Pierwszym gościem w tym roku szkolnym była Asia, studentka piątego roku Wydziału Farmaceutycznego  Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. 
Świetnie przygotowana prezentacja i szczegółowe komentarze Asi  pozwoliły nam dowiedzieć się, jak wygląda rekrutacja na ten kierunek, co obejmuje  program studiów i praktyk, (co to jest min. farmakognozja, farmakodynamika, farmakokinetyka, bromatologia),  co można robić na farmacji poza studiowaniem,  kim tak naprawdę jest farmaceuta. Najbardziej zaskoczyło nas, jak wiele ścieżek zawodowych czeka magistra farmacji po ukończeniu studiów!
Dziękujemy Asi za prawdziwie naukowy wieczór w bardzo miłej atmosferze i życzymy powodzenia w pracach badawczych do swojej pracy dyplomowej!

Kiermasz ciast

Dnia 22 listopada 2022r. w "Kawiarence pod Dobrym Aniołem" odbył się kiermasz ciast, którego celem było włączenie się w Kampanię Pola Nadziei. Zebrane pieniądze zostaną przekazane do Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

Konkursy ogólnopolskie

W związku z trwającym Europejskim Rokiem Młodzieży - Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zaprasza serdecznie do udziału w 3 konkursach, w których przewidziane są atrakcyjne nagrody, a których wręczenie odbędzie się w budynku KPRM. Kliknij w nazwę aby wejść na stronę konkursu, na której znajdziesz regulamin i wszelkie niezbędne informacje do wzięcia udziału:

„Transformacja Ekologiczna Cyfrowa – Twój projekt”

„Pomysł na Samorząd Przyjazny Młodzieży”

„Pomysł na Młodzieżową Inicjatywę Roku”

BIAŁO - CZERWONO POD PLATANEM

"Kto ty jesteś? Polak mały.
Jaki znak twój? Orzeł biały..." 

Tak dziś rozpoczęliśmy spotkanie pod platanem całej społeczności szkolnej z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości. Nie zabrakło hymnu narodowego, pieśni patriotycznych, barw i symboli narodowych. Utworzyliśmy kotylion, powstały klasowe flagi, a na koniec zabrzmiał nieoficjalny hymn szkoły "Tolerancja".
Dziękujemy za wspólne świętowanie

Konkurs recytatorski

Dnia 7 listopada 2022r. w Pałacu Czeczów odbył się Konkurs recytatorski poezji patriotycznej. Jury pod przewodnictwem pana Tomasza Lorka przyznało nagrody w poszczególnych kategoriach. Miło nam poinformować, że w kategorii szkół ponadpodstawowych I miejsce zajęła Julia Wadoń z klasy Ia, II miejsce Angelika Handzlik z klasy IVaP, III miejsce ex aequo przyznano Wiktorii Bożek z klasy Ib  i Martynie Giełtowskiej z klasy IIIa.
Gratulujemy!

20-lecie wymiany szkolnej

W dn. 18.10-25.10.22 grupa 15 uczniów naszego liceum  wraz z p. Agatą Sojką-Marek, Anną Fejdych i Katarzyną Kasiubą świętowała w Niemczech 20-lecie wymiany szkolnej między LO im.K.K.Baczyńskiego a Erftgymnasium w Bergheim. Zostaliśmy uroczyście powitani w murach naszej partnerskiej szkoły przez z-cę burmistrza miasta Bergheim, dyrektora szkoły, p. Anette Rabeler,  niemieckich  uczniów – uczestników wymiany i ich rodziców.