Październik 2022

XI edycja Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

W dniu 26.10.2022r. w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej odbyła się XI edycja Regionalnej Olimpiady Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Wśród 50 uczestników zostało wyłonionych 9 laureatów, wśród nich 3 nasze uczennice z klasy 3a: Klaudia Zalewska, Maja Stec, Joanna Żelichowska. W tym dniu Klaudia Zalewska zajęła III miejsce i znalazła się w grupie finalistów ostatniego etapu - regionalnego.

Uczestnikom gratulujemy  wysokiego poziomu i życzymy dalszych sukcesów.

Zatańcz z Baczyńskim!

Reaktywacja szkolnych dyskotek, której pomysłodawcą jest grupa PIK okazała się strzałem w dziesiątkę. Tę pierwszą po latach przerwy dyskotekę poprowadził profesjonalnie nasz absolwent Kamil. Dziękujemy ART EVENT! Świetna muzyka, wspaniała atmosfera, wspólne  układy taneczne i śpiew, a przede wszystkim integracja społeczności szkolnej.

Z pewnością to powtórzymy!

Popołudnie z poezją

Po dłuższej przerwie wróciliśmy do tradycji organizowania popołudniowych spotkań z poezją. We wtorek, 11.10. w ramach obchodów Tygodnia Patrona Szkoły odbył się konkurs na piękne czytanie wierszy poetów z pokolenia Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Jury postanowiło przyznać cztery równorzędne nagrody dla:

Angeliki Handzlik ( kl. 4ap)
Wiktorii Bożek ( kl.1b)
Julii Wadoń (kl.1a)
Martyny Giełtowskiej ( kl.3a)

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, zwycięzcom gratulujemy! Do zobaczenia na następnym spotkaniu z poezją.

Mistrzostwo Powiatu Bielskiego

Mistrzostwo i V-ce Mistrzostwo Powiatu Bielskiego naszych reprezentantów. Dziś w Ligocie odbył się Finał Powiatowy Szkół Średnich w tenisie stołowym. Dziewczęta w składzie: Julia Gibas, Joanna Baścik i Magdalena Kołodziejczyk po zaciętej   i wyrównanej walce zajęły I miejsce awansując tym samym do zawodów rejonowych, w których uplasowały się na III miejscu. Chłopcy w składzie: Gabriel Drabek, Maciej Pietrzyk i Mikołaj Strojek zajęli II miejsce.

Gratulacje dla całej reprezentacji "Baczyńskiego" 

Zielona Pracownia

Z Zielonej Pracowni uczniowie Baczyńskiego korzystają już od 1 września, natomiast oficjalne otwarcie odbyło się 7 września, na które przybyli zaproszeni goście. Nie zabrakło też symbolicznego klucza i odsłonięcia. Zuzia G., Dominika, Julia, Zuzia K., Ola, Paulina i Kasia profesjonalnie przygotowały i wybarwiły preparaty tkanek roślinnych oraz zwierzęcych. Wszyscy z zainteresowaniem przyglądali się pracy naszych uczennic i chętnie obejrzeli pod mikroskopem komórki tkanki nabłonkowej, pantofelki czy komórki skórki mięty meksykańskiej. Mamy nadzieję, że ukończony projekt „ Zielona Pracownia” przyniesie o wiele więcej niż założone ambitne cele.

"Sprzątanie świata"

Akcja "Sprzątanie świata" za nami. Jej celem jest inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Dlatego właśnie dziś cała społeczność "Baczyńskiego" wyruszyła  w teren, by zadbać o nasze małe, koziańskie środowisko jeszcze lepiej.

BACZYŃSKI MA SMACZEK!

Na Festiwalu Koziańskich Duszonek różnicą tylko JEDNEGO głosu zajęliśmy zaszczytne II miejsce!!! To był prawdziwy festiwal smaków i zapachów unoszących się z 12 kociołków wypełnionych tą wspaniałą regionalną potrawą. Stanęliśmy na podium m.in. dzięki mocnej reprezentacji uczniów naszego liceum i głosowi samego wójta Gminy Kozy, p. Jacka Kalińskiego!


Uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu po raz drugi i chcemy wpisać go na stałe do tradycji naszej szkoły.