43-340 Kozy, ul.Szkolna 20 33 8174382 liceum@lo.kozy.pl

Zakończenie bez zakończenia…

Pierwszy raz w historii naszego Liceum nie odbyła się zgodnie z kalendarzem uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły tegorocznym absolwentom… 24 kwietnia, piękna pogoda, tylko patrzeć, by przed Pałacem Czeczów poszybowały w górę kolorowe rogatywki podrzucone przez pięknie ubranych, radosnych młodych ludzi, a wśród nich przez najlepszego absolwenta (w tym roku to ona,,,). Uczniowie skończyli szkołę, świadectwa zostały wypisane, a z uroczystością poczekamy. Nie wyobrażam sobie, by się nie odbyła. To potrzebne SPOTKANIE zamykające i otwierające równocześnie. Te emocje przezywane wspólnie, „na żywo”, są niezapomniane. A wiem coś o tym, bo doświadczam ich od 1997 roku, kiedy szkolę kończył pierwszy rocznik (pozdrawiam wszystkie roczniki „Baczyńskiego”). Choć matury też nie odbędą się w maju, pracujemy. Życie szkoły przypomina teraz bieg maratoński. Razem-młodsi i starsi, pomagając sobie wzajemnie, zwłaszcza mentalnie, dobiegniemy…

„Insygnia” Najlepszego Absolwenta uszyte w 1997 roku

Autor: Alina Nowak