43-340 Kozy, ul.Szkolna 20 33 8174382 liceum@lo.kozy.pl

Informacja dotycząca zawieszenia zajęć do 25 marca

Aktualna, dynamicznie rozwijająca się sytuacja wymaga od władz samorządowych adaptowania się do bieżących zaleceń centralnych organów państwa.

W pierwszej kolejności podajemy informację, że przypadek zarażenia koronawirusem mieszkańca Gminy Kozy nie został potwierdzony.

W związku z wczorajszą decyzją Wójta Gminy Kozy o zawieszeniu zajęć w publicznych placówkach oraz wspólną decyzją organizatorów w placówkach niepublicznych, a także poleceniami Premiera Rady Ministrów Rzeczpospolitej Polski oraz Wojewody Śląskiego, Wójt Gminy Kozy, kontynuując działania prewencyjne, mając na względzie ujednolicenie działań, zdecydował o kontynuacji całkowitego zawieszenia zajęć (dydaktycznych i opieki)

w następujących placówkach:
1)    Gminne Przedszkole Publiczne w Kozach
2)    Szkoła Podstawowa Nr 1 w Kozach
3)    Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kozach
4)    Liceum Ogólnokształcąca w Kozach.
A także w
następujących placówkach:
1)    Placówka Wsparcia Dziennego  Kozach
)    Centrum Sportowo-Widowiskowe w Kozach.

Działać będą: Gminna Biblioteka Publiczna w Kozach oraz Dom Kultury w Kozach, jednak nie będą się tam odbywać zorganizowane zajęcia.

Decyzje o zawieszeniu zajęć i opieki w placówkach niepublicznych podjęli również organizatorzy następujących placówek:
Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Kozach
Niepubliczne Przedszkole „Maja” w Kozach
Niepubliczne Przedszkole „Akademia Malucha” w Kozach
Niepubliczne Przedszkole Językowe „Mały Podróżnik”
Żłobek „Szkarbek”,
Żłobek „Akademia Ciotki Klotki”,
Klub Dziecięcy „Ranczo bobasa”.

W związku z pytaniami dotyczącymi praw rodziców i opiekunów, co do sprawowania w tym czasie opieki, prosimy o zapoznanie się z przepisami i możliwościami skorzystania z uprawnień:
https://www.gov.pl/web/rodzina/koronawirus-wazne-dla-rodzicow  oraz  https://samorzad.pap.pl/kategoria/prawo/koronawirus-zamknieta-szkola-przedszkole-jak-otrzymac-zasilek

Zalecamy kontakt z całodobową infolinią Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bielsku-Białej na temat koronawirusa pod numerem telefonicznym 504 022 816.
O nowych faktach będziemy informować na bieżąco.