43-340 Kozy, ul.Szkolna 20 33 8174382 liceum@lo.kozy.pl

BIOROBOTYKA na Uniwersytecie Śląskim

Po dwuletniej przerwie uczniowie naszego liceum zainteresowani biologią, wzięli udział w zajęciach organizowanych przez wykładowców Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego. Celem tegorocznych wykładów było połączenie wiedzy podstawowej z zakresu nauk przyrodniczych z technologią. Tematyka ich związana była z funkcjonowaniem mózgu, komórki i DNA. Prowadzący wykazali, że wiedza dziś zdobyta może zostać wykorzystana do naszych celów, np. stworzenia robota IURO oraz że ciekawe technologie powstają obok nas. Złota myśl tego spotkania z nauką: „Twój mózg zależy od tego czym go karmisz”, czyli jakich informacji i bodźców mu dostarczasz. Atrakcyjny przekaz trudnych zagadnień z pewnością poszerzył wiedzę uczestników i zachęcił do rozwijania zainteresowań biologicznych.
Do zobaczenia na kolejnych wykładach 🙂