43-340 Kozy, ul.Szkolna 20 33 8174382 lokozy@o2.pl

Przemówienie Najlepszego Absolwenta 2019

Szanowna Dyrekcjo, Drodzy Wychowawcy i Nauczyciele, Rodzice, Koleżanki i Koledzy!

Wszystko co przeżywamy ma swój początek i ma swój koniec. Dla nas uczniów jest to koniec pewnego etapu, do którego niektórzy podchodzili z powątpiewaniem, inni z obawami, a jeszcze inni z ekscytacją. Dla nauczycieli jest to koniec pracy z pewną grupą ludzi, koniec pewnych doświadczeń nieodzownie połączonych z tymi właśnie ludźmi. Jednak zakończenie nie jest powodem do smutku, bowiem każdy z tutaj zebranych ma w głowie setki doświadczeń nabytych w tym właśnie czasie. Każdy z nas podczas tego etapu przeprowadził tysiące interakcji, które poszerzały światopogląd, rozwijały lub po prostu powodowały uśmiech na twarzy. Należy więc mieć w głowie wszystkie te wspomnienia i iść przez życie, podejmując kolejne wyzwania.

Świat, w którym przyszło nam żyć, pełen jest zmian i innowacji, które postępują szybciej niż kiedykolwiek w historii. W tym właśnie świecie młode pokolenie zajmie szczególne miejsce jako przyszła siła napędowa wielkiej machiny zmian. Jednak z ogromem możliwości i rozwiązań idą w parze zagrożenia, do których pokonania będzie potrzebny spryt i mądrość, które to powinniśmy nabywać przez całe nasze życie. W tym właśnie miejscu w imieniu absolwentów pragnę podziękować:  Dyrekcji, Nauczycielom i Wychowawcom, którzy oprócz wiedzy starali się przekazywać nam cenne doświadczenie oraz rady, które mogą pomóc nam w przezwyciężeniu wielu trudności. Pragnę podziękować za atmosferę jaką tworzyli, ponieważ dzięki temu czas spędzony w tych murach był czasem dla nas przyjaznym. Dziękuję również za cierpliwość w kształtowaniu naszych niejednokrotnie trudnych charakterów i mam nadzieję, że ten wysiłek nie pójdzie na marne.

Pragnę również podziękować rodzicom za cały trud który włożyli w nasze wychowanie, za wsparcie emocjonalne i materialne. Drodzy Rodzice, bądźcie pewni że bez waszej pomocy nikt z nas nie stałby tutaj gdzie stoi i nie osiągnąłby tego, co osiągnął.

Pragnę również zwrócić się do was, moi Koledzy i Koleżanki, Człowiek może osiągnąć wszystko, jeśli jest skory to dostatecznie dużego poświęcenia. Pamiętajcie jednak, abyście w pogoni za marzeniami i pragnieniami nie poświęcili nigdy tego, co kochacie i co jest wam naprawdę bliskie.

Jerzy Wiśniowski

Album fotografii na stronie www.facebook.com/LOwKozach/