43-340 Kozy, ul.Szkolna 20 33 8174382 lokozy@o2.pl

IX Podbeskidzki Konkurs Historyczny „Solidarni”

6 lutego  br. w Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej przy ul. Sterniczej 4 na Osiedlu Beskidzkim odbył się finał IX edycji Podbeskidzkiego Konkursu Historycznego „Solidarni”. O laury walczyło 54 uczniów z 19 szkół z Bielska-Białej, Cieszyna, Kóz, Żywca i Czechowic-Dziedzic.
W trakcie finałowego spotkania uczniowie nie tylko rozwiązywali test, dotyczący genezy i historii „Solidarności”, ale także wzięli udział w spotkaniu z Januszem Okrzesikiem i Andrzejem Sikorą – działaczami podziemnej opozycji na Podbeskidziu.          
Spotkanie zakończyło się ogłoszeniem wyników konkursu oraz wręczeniem nagród i wyróżnień przez dyrektora Oddziału IPN w Katowicach dr. Andrzeja Sznajdera oraz przewodniczącego podbeskidzkiej „Solidarności” Marka Bogusza. Dodatkową nagrodą dla najlepszej piętnastki finalistów i ich opiekunów będzie trzydniowy wyjazd edukacyjny do Gdańska, ufundowany przez „Solidarność” Regionu Podbeskidzie. Miło nam poinformować, że wśród nich jest uczennica naszej szkoły – Ada Frączak z kl. 2a. 🙂

Więcej na: https://katowice.ipn.gov.pl/pl3/edukacja/konkursy-historyczne/62221,IX-Podbeskidzki-Konkurs-Historyczny-Solidarni.html