43-340 Kozy, ul.Szkolna 20 33 8174382 liceum@lo.kozy.pl

Na Uniwersytecie Śląskim

15 listopada 2018 r. odbył się w naszej szkole wyjazd do Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu na wydział Nauk o Ziemi. W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z rozszerzenia geograficznego pod opieką pani Jolanty Gontarz oraz pani Anny Fejdych. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy przywitani przez pana Krzysztofa Szopę, który oprowadził nas po wystawie geologicznej znajdującej się na terenie uniwersytetu. Następnie wzięliśmy udział w wykładzie prowadzonym przez dr. Andrzeja Boczarowskiego pt. „Tektonika płyt litosfery”, w którym dowiedzieliśmy się min. jak zmieniało się położenie lądów w historii naszej planety. Po krótkiej przerwie wysłuchaliśmy drugiej części wykładu pt. „Grawitacja a rozmiary organizmów”, w którym prowadzący wytłumaczył jak wielkość organizmów wpływa na ich codzienne życie. Po zakończeniu zajęć nagrodziliśmy pana Andrzeja Boczarowskiego oklaskami, a następnie prowadziliśmy długie dyskusje na temat tego czego właśnie się dowiedzieliśmy. Całość bardzo przypadła do gustu naszym uczniom, którzy chętnie wzięliby udział ponownie w tego typu wyjeździe. Wierzymy, że zdobyta wiedza głęboko zapadnie w pamięci i zostanie wykorzystana na maturze.            
/MB/