43-340 Kozy, ul.Szkolna 20 33 8174382 liceum@lo.kozy.pl

Czy wybrałeś już swoją szkołę?

Archive for Miesiąc: Kwiecień 2020

Zakończenie bez zakończenia…

Pierwszy raz w historii naszego Liceum nie odbyła się zgodnie z kalendarzem uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły tegorocznym absolwentom… 24 kwietnia, piękna pogoda, tylko patrzeć, by przed Pałacem Czeczów poszybowały w górę kolorowe rogatywki podrzucone przez pięknie ubranych, radosnych młodych ludzi, a wśród nich przez najlepszego absolwenta (w tym roku to ona,,,). Uczniowie skończyli szkołę, świadectwa zostały wypisane, a z uroczystością poczekamy. Nie wyobrażam sobie, by się nie odbyła. To potrzebne SPOTKANIE zamykające i otwierające równocześnie. Te emocje przezywane wspólnie, „na żywo”, są niezapomniane. A wiem coś o tym, bo doświadczam ich od 1997 roku, kiedy szkolę kończył pierwszy rocznik (pozdrawiam wszystkie roczniki „Baczyńskiego”). Choć matury też nie odbędą się w maju, pracujemy. Życie szkoły przypomina teraz bieg maratoński. Razem-młodsi i starsi, pomagając sobie wzajemnie, zwłaszcza mentalnie, dobiegniemy…

„Insygnia” Najlepszego Absolwenta uszyte w 1997 roku

Autor: Alina Nowak

 

Zarządzenie nr 8

POMOC – PRZYDATNE ADRESY !

Potrzebujesz pomocy lub wiesz, że ktoś potrzebuje ?

SKORZYSTAJ !

Śląski Ośrodek Fundacji Praesterno

Ośrodek znajduje się w Bielsku-Białej, przy Placu Fabrycznym 3, na I piętrze (naprzeciw firmy ELACO). Dojść do nas można od ul. ks. Stojałowskiego (placu Smolki) oraz od Urzędu Miasta (placu Ratuszowego).

Udzielamy wsparcia psychologicznego przez telefon, w godzinach od 8.00 do 18.00, od poniedziałku do piątku ( Sabina Drożdż). W przypadku braku możliwości odebrania, oddzwaniamy później.

Dane kontaktowe:

tel komórkowy: +48 573 327 025

adres e-mail: bielsko-biala@praesterno.pl

Podbeskidzki Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Bielsku-Białej

jako placówka świadcząca pomoc psychologiczną, funkcjonująca całodobowo jest przygotowana do pracy polegającej na:

 1. Udzielaniu podstawowych informacji na tematy związane z koronawirusem,

 2. Przekazywaniu odpowiednim służbom zgłoszeń od osób starszych lub samotnych dotyczących udzielenia im niezbędnej pomocy (dowóz leków, zakupów),

 3. Świadczeniu pomocy psychologicznej w pilnych przypadkach na terenie placówki,

 4. Zdalnym kontakcie z pracownikami POIK osób potrzebujących wsparcia psychologicznego poprzez:

 

Podbeskidzki Ośrodek Interwencji Kryzysowej
ul. Piękna 2
43-300 Bielsko-Biała

 

 

Komunikat Dyrekcji PPPP

w Czechowicach-Dziedzicach

Informacja dla Rodziców i Nauczycieli.

W związku z zagrożeniem koronawirusem w dniach 14.04.2020r. – 26.04.2020r. Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Czechowicach-Dziedzicach z Filią w Bielsku-Białej pełni dyżur telefoniczny i mailowy od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 do 16:00.

kontakt telefoniczny: 32 2152220 lub 33 8118247

kontakt mailowy: poradnia.pp@wp.pl

Bielskie Centrum Psychiatrii – Olszówka w Bielsku-Białej wsparcie psychologiczne dla osób znajdujących się w kryzysie związanym z kwarantanną lub leczeniem SARS – CoV-2

Wsparcie psychologiczne dla osób znajdujących się w kryzysie związanym z kwarantanną lub leczeniem SARS – CoV-2, którzy w czasie izolacji społecznej potrzebują pomocy. W związku z epidemią koronawirusa uruchomiliśmy telefoniczną pomoc psychologiczną. Osoby doświadczające kryzysu w związku z kwarantanną, izolacją społeczną i potrzebą wsparcia zachęcamy do kontaktu. Z pomocy mogą skorzystać wszyscy mieszkańcy miasta Bielsko – Biała, Powiatu Bielskiego, a także personel medyczny oraz służby zaangażowane w działania związane z pandemią koronawirusa.

Pomoc można uzyskać pod nr telefonu: 602 391 719 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00. Wsparcia udzielać będą psycholodzy i psychoterapeuci z oddziałów dziennych psychiatrycznych. Jest to jeden z dotychczasowych numerów Punktu Zgłoszeniowo – Koordynacyjnego.

Dla potrzeb Punktu Zgłoszeniowo – Koordynacyjnego pozostaje nr telefonu: 338118412 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 18.00. ZAUFANIA:

 • Linia wsparcia 800 70 2222, całodobowa i bezpłatna dla osób dzwoniących. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie.

www.liniawsparcia.pl 

 • Narkomania 800 199 990, czynny codziennie w godz. 16.00 – 21.00

 • Uzależnienia behawioralne 801 889 880, czynny codziennie w godz. 17.00 – 22.00

Psychologowie i psychoterapeuci dla społeczeństwa:

Oferowane wsparcie:

 • bezpłatna, profesjonalna pomoc psychologiczna w związku z pandemią koronawirusa,

 • zdalne wsparcie psychologiczne polegające na wideorozmowie lub rozmowie telefonicznej,

 • pomocy udzielają: interwenci kryzysowi, psycholodzy, psychoterapeuci i psychotraumatolodzy,

 • wsparcie ograniczone jest maksymalnie do trzech sesji nie dłuższych niż 50 min,

 • jeżeli przezywasz kryzys, a jesteś obecnie w procesie psychoterapii, skontaktuj się ze swoim psychoterapeutą,

 • dowiedz się więcej www.psychologowiedlaspoleczeństwa.pl

Zarządzenie

Frohe Ostern!

Już prawie od miesiąca nasze szkolne życie toczy się wirtualnie. Kontaktujemy się za pomocą Internetu, uczymy, rozmawiamy i wspieramy , mając nadzieję na rychłe spotkanie w „realu”. Tymczasem nie mogąc sobie złożyć życzeń osobiście, nasi maturzyści zainspirowani zdjęciem znalezionym  w sieci , w ramach wirtualnej lekcji języka niemieckiego, przygotowali  w swoich domach świąteczne życzenia dla całej społeczności Baczyńskiego! A o to efekty!

Radosnych Świąt!  Frohe Ostern! Mimo wszystko…

Więcej prac na stronie  https://www.facebook.com/LOwKozach

Życzenia

Drodzy Sprzymierzeńcy, Przyjaciele, Absolwenci, Rodzice, Uczniowie, Wszyscy, którym bliskie jest Liceum Ogólnokształcące im. K.K. Baczyńskiego w Kozach,

Pozdrawiam serdecznie, dzieląc się symbolami życia, radości i zawołaniem „Alleluja”! Każdego dnia możemy wybrać, jak ukształtujemy nasze myśli i serca. Możemy wybrać słowa, którymi się podzielimy. Możemy tak wiele, choć tak wiele musimy. Życzę oczu i serca pełnych nadziei i serdeczności. Życzę odwagi do zauważania tego, czego wcześniej, bywało, nie widzieliśmy:

Wielki Dar

Iskra Wiary

Energia Nadziei

Lęk przezwyciężony

Krąg rodzinny

Apostolstwo Dobrej Nowiny

Noc zamieniona w Światłość

Orędzie Miłości

Czas radości!

Serdecznie pozdrawiam w imieniu Społeczności „Baczyńskiego”

Dyrektor Liceum Alina Nowak

Konkurs na spostrzegawczość

Wczoraj zakończyliśmy nasz konkurs na spostrzegawczość. Przez ostatnich siedem dni otrzymywaliście zdjęcia z przestrzeni naszej szkoły i musieliście je zlokalizować. Bardzo dziękujemy Wam za wspólną zabawę. Wśród osób, które udzieliły poprawnych odpowiedzi wylosowaliśmy zwycięzców: Ola Michniewicz, Julia Kruczała, Zuzanna Bucała, Sandra Trojak, Patryk Honkisz, Adrian Szczypka. Gratulujemy! Nagrody trafią do Was w dogodnym czasie 🙂

Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć. Tym razem opisane 🙂 https://www.facebook.com/LOwKozach

dav