43-340 Kozy, ul.Szkolna 20 33 8174382 liceum@lo.kozy.pl

Czy wybrałeś już swoją szkołę?

Nie jesteś pewien? przeczytaj!!!

Aktualności

Otuliliśmy zwierzaki…

W dniach 21-25 października społeczność licealna oraz Młodzieżowa Rada Gminy Kozy zorganizowała zbiórkę koców, ręczników, pościeli dla Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt REKSIO w Bielsku-Białej. Dzięki waszej pomocy zebraliśmy kilkadziesiąt sztuk przykryć, które przekazaliśmy na potrzeby podopiecznych schroniska. Dziękujemy za wsparcie akcji… przynajmniej trochę otuliliśmy zwierzaki 🙂

 

POLA NADZIEI 2019

W dniu 29 października 2019 roku młodzież ze szkolnego wolontariatu, sadząc żonkilowe cebulki, przypieczętowała rozpoczęcie w naszej szkole Ogólnopolskiego Programu „Pola Nadziei 2019”, wspierającego Stacjonarne Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku- Białej.

Ogólnopolska akcja jesiennego sadzenia cebulek żonkili – światowego symbolu nadziei – ma na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym przebywającym w hospicjach oraz ich rodzinom.

Kawiarenka „Pod Dobrym Aniołem”

Rozpoczynamy nowy tydzień, a za nami… Oj działo się, działo w minionym tygodniu !!! W czwartek 17 października w ramach TYGODNIA PATRONA SZKOŁY była otwarta Kawiarenka „Pod Dobrym Aniołem”. Cały dochód ze sprzedaży napojów i ciast został przeznaczony na wsparcie Stacjonarnego Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.
Od godz. 14.00 gościliśmy w kawiarence literatów i filozofów na „podwieczorku”. Był wykład o filozofii, rozmowy, wspólne czytanie poezji, prezentacja twórczości własnej.

Dziękujemy za zaangażowanie, dobre słowo, wspólne rozmowy, zakup domowych wypieków całej społeczności szkolnej Baczyńskiego !!!

dav

Pola Nadziei 2018

Serdecznie podziękowania dla wszystkich darczyńców,  koordynatorów,  wolontariuszy oraz wszystkich osób, które pomogły w organizacji i uczestniczyły w tegorocznych Polach Nadziei 🙂

Pola Nadziei 2017/18

W roku szkolnym 2017/2018 nasza szkoła- LOGIM 🙂 przyłącza się do kolejnej edycji „Pól Nadziei”. Symbolem akcji są żonkile (międzynarodowy symbol nadziei), dlatego też 31 października na rabatce przed szkołą posadziliśmy żonkilowe cebulki. Na wiosnę, kiedy rozkwitną, będą cieszyły nasze oczy i budziły nadzieję…

Wspierajmy akcję Pola Nadziei poprzez udział w różnorodnych akcjach prowadzonych na terenie naszej szkoły. Jedną z nich- kawiarenkę „Pod dobrym Aniołem” mamy już za sobą. Informacje o kolejnych będziemy na bieżąco umieszczać na stronie internetowej szkoły  i szkolnym Facebook’u.

… pierwsza pomoc

W dniu dzisiejszym osoby biorące udział w szkoleniu z udzielania pierwszej pomocy zorganizowanym w naszej szkole przez Maltańską Służbę Medyczną odebrały zaświadczenia potwierdzające ukończenie kursu i zdanie egzaminu. Bardzo dziękujemy p. Agnieszce Kliś za koordynowanie szkolenia, a panu Michałowi Szlagorowi za fachowe przeprowadzenie zajęć.

SAMSUNG CSC

Paczka mikołajkowa dla dzieci polskich mieszkających na Kresach Wschodnich.

Miarą twojego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka” Ks. Mieczysław Maliński.

Podobnie jak w latach poprzednich przyłączyliśmy się do akcji charytatywnej organizowanej przez Akcję Katolicką przy koziańskiej parafii. Z zebranych środków finansowych i darów rzeczowych przygotowaliśmy prezenty mikołajkowe i paczki z artykułami spożywczymi   i papierniczymi oraz środkami czystości. Dziękujemy wszystkim za okazane serce, a w szczególności młodzieży, która podzieliła się swoją paczką mikołajkową ze swoimi kolegami z Kresów. Dziękujemy również pani Agnieszce Kliś za cenne wskazówki, pomoc i wsparcie.

Koordynatorzy akcji w szkole: Dorota Żarnowska, Agata Zielińska

SAMSUNG CSC

Warto być wolontariuszem

Wolontariusze grupy „Ludzie z Pomysłem” podobnie jak w roku poprzednim odwiedzali pensjonariuszy Domu Spokoju dla Ludzi Starszych w Kozach. Spotkania były okazją do wysłuchania ciekawych historii i wymiany pokoleniowych spojrzeń na różne sytuacje i sprawy. W dniu 6 grudnia br. odbyło się przedświąteczne spotkaniem w czasie którego podsumowaliśmy dotychczasową współpracę i przygotowaliśmy się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia poprzez wspólny śpiew, muzykowanie i pogaduszki przy domowych ciastach. Dziękujemy młodzieży za poświęcony wolny czas i zaangażowanie.

Koordynatorzy grupy „Ludzie z Pomysłem”: Dorota Żarnowska, Agata Zielińska, Ks. Zbigniew Skrzyp.

SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC
SAMSUNG CSC

Wyróżnienie za „Pola Nadziei 2016”

W dniu 20 czerwca br. młodzież naszego liceum razem z koordynatorami uczestniczyła w uroczystości zakończenia ogólnopolskiego programu „Pola Nadziei 2016”.  Nasze liceum kolejny raz zostało wyróżnione za szczególne zaangażowanie w realizację ogólnopolskiego programu „Pola Nadziei 2016”, z którego dochód przeznaczony został na wyposażenie Stacjonarnego Hospicjum im. św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w działania podejmowane w ramach w/w programu.

Zapraszamy do udziału w przyszłym roku 🙂

Puchar

Zakończenie Ogólnopolskiego Programu „POLA NADZIEI 2015”

W dniu 22 czerwca br. uczestniczyliśmy w uroczystym zakończeniu   11 edycji Ogólnopolskiego Programu „POLA NADZIEI 2015”. W tym roku szkolnym program rozpoczęliśmy tradycyjnym zasadzeniem żonkilowych cebulek a zakończyliśmy kwestą przy kościele parafialnym w Kozach. Zebrany dochód przeznaczyliśmy na budowę i wyposażenie Stacjonarnego Hospicjum im. św. Jana Pawła II” w Bielsku – Białej. W ramach realizacji programu podjęliśmy szereg działań, w tym: sprzedaż cegiełek wartościowych w czasie zebrań i konsultacji z rodzicami; przeprowadzenie miniloterii fantowej; zorganizowanie kawiarenki „Pod Dobrym Aniołem”; przeprowadzenie kiermaszu ciast i upominków gwiazdkowych; prowadzenie sklepiku uczniowskiego „Kraina Muffina”; zbiórka puszek pod hasłem „Dbaj o środowisko – Pomóż Hospicjum”; propagowanie idei programu w szkole i w środowisku lokalnym.

SAMSUNG CSC Pola Nadziei (1)

Spotkania młodzieży ze starszymi ludźmi

     W dniu 16 czerwca br. młodzież naszego liceum wraz z koordynatorami wybrała się do Domu Spokoju dla Ludzi Starszych w Kozach. Spotkanie rozpoczęło się mszą św., którą odprawił ks. Zbigniew. Potem był czas rozmów, wspólnego śpiewu, podsumowań i powakacyjnych planów.    
       Wszystkie spotkania w ciągu tego roku szkolnego były okazją do podzielenia się z pensjonariuszami uśmiechem, radością i otwartością. Skłoniły również każdego z nas do refleksji nad życiem, przemijaniem oraz uczyły nas szacunku i pokory wobec doświadczenia innych. Niezwykłość tych relacji polega na tym, iż wysłuchanie drugiego człowieka, wspólne wypicie herbaty i zjedzenie wypieków pieczonych przez młodzież stały się chwilą niezapomnianą. W zamian otrzymaliśmy ciepło, spokój wdzięczność i wiele niezapomnianych wspomnień.

 Koordynatorzy grupy „Bank wolontariuszy – Ludzie z pomysłem”

 SAMSUNG CSC

Niedzielna kwesta na rzecz Stacjonarnego Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku- Białej.

W dniu 14 czerwca br. młodzież naszego liceum przeprowadziła przy Parafii św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza w Kozach akcję informacyjną i kwestę na doposażenie oraz funkcjonowanie Stacjonarnego Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej w ramach ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei 2015” .

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli to szczytne dzieło.

SAMSUNG CSC

Majówka w Domu Spokoju dla Ludzi Starszych w Kozach.

W dniu 28 maja br. grupa „Bank Wolontariuszy – Ludzie z pomysłem” wraz z koordynatorami kolejny raz odwiedziła pensjonariuszy Domu Spokoju dla Ludzi Starszych. Spotkanie toczyło się swoim torem, burząc wcześniej przygotowany scenariusz. Na początku wzbudziło to w nas niepokój i obawę, ale później przerodziło się w niezapomniane spotkanie człowieka z drugim człowiekiem. Nieważne były nasze niedostatki wokalne, różnica wieku i posiadane życiowe doświadczenie. Wygrało prawdziwe spotkanie, z którego każdy z nas wyniósł coś dla siebie. Już czekamy na następne ! 🙂

Refleksje ze spotkania w Domu Spokoju dla Ludzi Starszych w Kozach.

W dniu 1 kwietnia br. młodzież grupy „Bank wolontariuszy – ludzie z pomysłem” wraz z opiekunami udała się na przedświąteczne spotkanie do Domu Spokoju dla Ludzi Starszych w Kozach. Wolontariuszki przygotowały własne wypieki i własnoręcznie ozdobione jajka wielkanocne.

Spotkanie kolejny raz było dla nas wszystkich wyjątkowym i niezapomnianym przeżyciem !

Wspólne rozmowy, poznanie historii życia , uczenie się pokory, cierpliwości i radości od starszych ludzi było bezcenną lekcją życia dla każdego z nas.

 Koordynatorzy grupy „Bank wolontariuszy – ludzie z pomysłem”.

SAMSUNG CSC

Wolontariat w „Baczyńskim”

 W tym roku szkolnym z nową energią, świeżością i zapałem rozpoczęliśmy działalność grupy: „Bank wolontariuszy – Ludzie z pomysłem”.

Działalność ta skierowana jest do tych , którzy lubią pomagać innym, chcą poświęcić część swojego wolnego czasu, chcą podarować innym np. dobre słowo, rozmowę , wiedzę i umiejętności. Można włączyć się w różne działania na rzecz innych. Np.: kwesty; loterie; pomoc uczniom słabszym w szkole i poza szkołą; pomoc osobom niepełnosprawnym, chorym; wsparcie instytucji zewnętrznych i akcji charytatywnych.

W pierwszym semestrze podjęliśmy następujące działania:

  • nawiązaliśmy współpracę z Placówką Dziennego Wsparcia i Domem Spokoju dla Ludzi Starszych w Kozach (pomoc w nauce języka angielskiego, cotygodniowe odwiedziny ludzi starszych)
  • zorganizowaliśmy na terenie liceum pomoc koleżeńską dla uczniów z trudnościami szkolnymi,
  • kolejny raz we współpracy z Parafialnym Oddziałem Akcji Katolickiej przy Parafii pw. św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza w Kozach przeprowadziliśmy akcję „Paczki mikołajkowe dla dzieci polskich mieszkających na Ukrainie”,
  • po raz jedenasty zaangażowaliśmy się w ogólnopolską akcję „Pola Nadziei 2015” – wsparcie Stacjonarnego Hospicjum im. Jana Pawła II w Bielsku – Białej

W dniu 8 grudnia br. grupa „ Bank wolontariuszy – Ludzie z pomysłem” wraz z koordynatorami wybrała się do „Domu Spokoju dla Ludzi Starszych” w Kozach przy ul. Wiśniowej 6. Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą, którą odprawił ksiądz Zbigniew. Następnie młodzież naszego liceum zamieniła się w pomocników Świętego Mikołaja.

Przeczytałam kiedyś takie słowa: „posiadanie wielkiego serca nie ma nic wspólnego z wartością twojego konta bankowego. Każdy ma coś, co może dać innym”. Zapewniam Was, że to jest prawda. Chwila rozmowy, wspólny śpiew i modlitwa z kimś starszym, chorym – często bardzo niewiele może nas kosztować, a jednocześnie może uczyni

świat lepszym. To nie jest tak, że drobne rzeczy nie mają sensu…Każdy gest, nawet najdrobniejszy zmienia świat, czyjś świat. Spotkanie z drugim człowiekiem, to naprawdę ogromna wartość dla obu stron!

Życzymy wszystkim odkrycia w sobie radości dzielenia się z innymi.

Koordynatorzy grupy „Bank wolontariuszy – Ludzie z pomysłem”.