43-340 Kozy, ul.Szkolna 20 33 8174382 liceum@lo.kozy.pl

Czy wybrałeś już swoją szkołę?

Nie jesteś pewien? przeczytaj!!!

Author:

Ślubowanie

W dniu dzisiejszym w Domu Kultury w Kozach odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów czterech klas pierwszych naszego Liceum. Krótka relacja Fotograficzna na stronie https://www.facebook.com/LOwKozach/

SAMSUNG CSC

Prawybory 2019

W dniu dzisiejszym przeprowadzono Szkolne Prawybory Parlamentarne 2019. Uczniowie oddawali swój głos na wybrany przez siebie Komitet. W prawyborach udział brało 169 uczniów (z 181 uprawnionych). 13 głosów było nieważnych.

W prawyborach szkolnych:
Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 37 procent głosów;
SLD 20 procent głosów;
Konfederacja 17 procent głosów;
Koalicja Obywatelska 14 procent głosów;
PSL 4 procent głosów;
pozostali 7%.

Ogólnopolskie wyniki wyborów parlamentarnych 2019:
Prawo i Sprawiedliwość uzyskało 43,59 procent głosów;
Koalicja Obywatelska 27,40 procent głosów;
SLD 12,56 procent głosów;
PSL 8,55 procent głosów;
Konfederacja 6,81 procent głosów.

Dziękujemy Komisji Wyborczej (Kacper Łukowicz, Szymon Kuźbiński, Kacper Chrobot, Michał Presz) za przygotowanie materiałów, przeprowadzenie wyborów i podliczenie głosów. Uczmy się demokracji.

Człowiek jest skazany na wolność, wyboru bowiem nie można uniknąć ani przerzucić na kogoś innego. Wybieram zawsze sam – nawet prosząc o radę, wybieram, do kogo o nią się zwrócić i czyjej posłuchać. Nie wiem, który wybór jest dobry, lecz cała odpowiedzialność za wybór spada na mnie. (Jan Strelau)

dav

Wolontariat w Baczyńskim

W tym roku szkolnym chcę z nową energią, świeżością i zapałem rozpocząć działalność szkolnego wolontariatu. Działalność skierowana jest do tych, którzy:
lubią pomagać innym,
chcą poświęcać część swojego wolnego czasu,
chcą podarować innym np. dobre słowo, rozmowę, wiedzę i umiejętności.
Można będzie włączyć się w różne działania na rzecz innych, np.: kwesty, loterie, pomoc w nauce uczniom w szkole i poza szkołą, pomoc osobom chorym, wsparcie instytucji zewnętrznych i akcji charytatywnych.
Przeczytałam kiedyś takie słowa: „Posiadanie wielkiego serca nie ma nic wspólnego z wartością twojego konta bankowego. Każdy ma coś, co może dać innym”.
Zapewniam Was, że to jest prawda. Dołączcie do mnie i przekonajcie się o tym sami !!!

Dorota Żarnowska

Pierwsze spotkanie odbędzie się 07.10.2019r. o godz.12.00 w gabinecie pedagoga szkolnego.

Mistrz i Małgorzata

Tegoroczny sezon teatralny rozpoczęliśmy udziałem w prapremierze Mistrza i Małgorzaty w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Spektakl był strzałem w dziesiątkę. Wywołał mnóstwo komentarzy i wzbudził różne reakcje, od niewątpliwie najbardziej entuzjastycznej Staszka i Natalii, po nieco sceptyczne Dagmary i Marty. Na scenie każdy mógł znaleźć coś dla siebie: ciekawą scenografię, fantastyczną oprawę muzyczną, dynamikę gry aktorskiej, niedopowiedzenia i tajemniczość… Dziękujemy 🙂

sdr

Olimpiada wiedzy o zdrowiu psychicznym

W dniu 01.10.2019r. (wtorek) odbył się etap szkolny VIII REGIONALNEJ OLIMPIADY WIEDZY O ZDROWIU PSYCHICZNYM. Uczestniczyło w niej 11 uczniów: Suchy Martyna kl2B, Ziólkowski Robert kl.1BP, Malarz Maria kl.1BG, Michał Grygiercz kl.1BG, Natalia Małecka kl.1BG, Michał Presz kl.1BG, Patrycja Skrudlik kl.1B, Barbara Sztefko kl.1BG, Martyna Rusek kl.1BG, Justyna Sołczykiewicz, kl.1BG, Weronika Honkisz kl.1BG.
Zwycięzcami etapu szkolnego zostali:
I. Martyna Suchy, klasa 2b
II. Robert Ziółkowski, klasa 1BP
III. Justyna Sołczykiewicz, klasa 1BG
GRATULACJE dla WSZYSTKICH uczestników OLIMPIADY. ZWYCIĘZCOM życzymy powodzenia w dalszych etapach (etap powiatowy odbędzie się 25.10.2019r. o godz.11.00 w Starostwie Powiatowym w Bielsku – Białej).
Trzymamy kciuki 

 

BIOROBOTYKA na Uniwersytecie Śląskim

Po dwuletniej przerwie uczniowie naszego liceum zainteresowani biologią, wzięli udział w zajęciach organizowanych przez wykładowców Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego. Celem tegorocznych wykładów było połączenie wiedzy podstawowej z zakresu nauk przyrodniczych z technologią. Tematyka ich związana była z funkcjonowaniem mózgu, komórki i DNA. Prowadzący wykazali, że wiedza dziś zdobyta może zostać wykorzystana do naszych celów, np. stworzenia robota IURO oraz że ciekawe technologie powstają obok nas. Złota myśl tego spotkania z nauką: „Twój mózg zależy od tego czym go karmisz”, czyli jakich informacji i bodźców mu dostarczasz. Atrakcyjny przekaz trudnych zagadnień z pewnością poszerzył wiedzę uczestników i zachęcił do rozwijania zainteresowań biologicznych.
Do zobaczenia na kolejnych wykładach 🙂

Początek MSB

Wczorajszy dzień zachęcał do wędrówek. Grupa członków Szkolnego Koła Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego ruszyła na pierwsze wyjście w tym roku/sezonie szkolnym. Trasa była krótka (około 10 kilometrów) i wiodła z Kóz do Porąbki. Zainicjowała ona jednak dłuższy projekt. Jeżeli czas i siły pozwolą, to do końca roku chcielibyśmy przejść Mały Szlak Beskidzki (szlak o długości 137 kilometrów, znakowany kolorem czerwonym, biegnący od Straconki w Bielsku-Białej po Luboń Wielki- obok Rabki). Jest to czwartym pod względem długości szlak polskich Karpat. Prowadzi przez tereny Beskidu Małego, Makowskiego i Wyspowego. Damy radę 👍 Trzymajcie za nas kciuki 

sdr

Erftgymnasium z Bergheim z wizytą w Kozach

Erftgymnasium z Bergheim z wizytą w Kozach, czyli spotkań polsko-niemieckich 🇵🇱 🇩🇪 ciąg dalszy…

W ubiegłą środę, 11 września, bardzo emocjonalnie 😢😍pożegnaliśmy grupę gimnazjalistów z zaprzyjaźnionej szkoły w Bergheim. Były łzy, uściski i obietnice, że nawet jako absolwenci naszej szkoły, tegoroczni maturzyści polecą z nami za rok z rewizytą do Niemiec.😀Czyli program i założenia projektu wymiany udały się! 👌
A tydzień był bogaty w wydarzenia:
– zajęcia integracyjne👫🎈(o co chodziło z tymi balonami?)
– happening pod platanem🕺 (tańczyliśmy nawet Fliegerlied)
– wyjście do kamieniołomu 🏞️(dla gości to koziański Mount Everest)
– Sztolnia Czarnego Pstrąga 🤭(trzeba było zachować ciszę, co za męka dla niektórych…) – – Katowice miastem dla młodych 😉(ktoś wziął to zbyt dosłownie-czapeczka ze śmigiełkiem) – – Kazimierz, Kraków (powrót do autokaru jak kadr z filmu „Deszczowa piosenka”)
– Szyndzielnia 🚡(nawet Tatry było widać)
– Bielsko-Biała👔🤝 (takich polsko-niemieckich delegacji to miasto jeszcze nie widziało)
– pyszne duszonki/prażonki/pieczonki w Porąbce 🥔🔥(ileż dokładek można zjeść???)
– spotkania wieczorne 🎶🎸(co? gdzie? kiedy?) i oczywiście Auschwitz 😞(by nie zapomnieć o trudnej przeszłości i budować lepszą przyszłość).

Mamy już zgłoszenia do projektu wymiany za rok, od uczniów klas pierwszych… Dobre wieści szybko się rozchodzą…😀 Dobre działania mają swoich zwolenników…👫  Dobra szkoła, dobre użycie czasu… 😍

PROJEKT NASZEJ WYMIANY WSPIERA FINANSOWO I MERYTORYCZNIE POLSKO-NIEMIECKA WSPÓŁPRACA MŁODZIEŻY!!!

Spotkanie pod platanem

Spotkanie pod pod platanem, 6 września 2019, zgromadziło społeczność szkolną i było takim naszym „nieoficjalnym” rozpoczęciem roku szkolnego. Przede wszystkim przywitaliśmy naszych gości z wymiany „Kozy/Bergheim” oraz uczniów klas pierwszych. Pogoda nam dopisywała i po rozegraniu 5 konkursów (np. „idealny uczeń”, rozpoznawanie zabytków Europy, skakanka…) wyłoniliśmy zwycięzcę happeningu- została nim klasa IAG 🥇 Gratulujemy. Wszystkim bardzo dziękujemy za zaangażowanie i dobrą zabawę 

Zdjęcia na stronie https://www.facebook.com/LOwKozach/

Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego-wdzięczność i cierpliwość…

W ten wrześniowy, deszczowy dzień pierwsze spotkanie Społeczności naszego Liceum w nowym roku szkolnym i nowych „realiach” odbyło się w Domu Kultury w Kozach. Dziś było to spotkanie szczególne. Włączyliśmy się w obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej poprzez udział w ogólnopolskim projekcie „Przerwany Marsz”. Na nasze zaproszenie odpowiedziały „Dzieci Wojny”, to znaczy osoby, które 1 września 1939 roku nie mogły pójść do szkoły. Pani Maria Jurzak (rocznik 1931), pan Stanisław Tomalik (rocznik 1922) i Pan Karol Mysłajek (rocznik 1936) dali przepiękne świadectwo łączności międzypokoleniowej. Z ich krótkich, wzruszających wypowiedzi przebijało przesłanie: „bądźcie wdzięczni…”, „cieszcie się, że możecie żyć w takich czasach…”, „obyście nigdy nie zaznali okrucieństwa wojny…” Biła od nich pokora i radość. Pan Stanisław imponował znakomitą kondycją, Pani Maria hartem ducha, a Pan Karol troską… Zwieńczeniem uroczystości (po refleksji poetyckiej, odczytaniu Apelu o pokój na świecie, wypowiedziach Gości) było odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”.

A potem już w szkole poznawanie się (po wakacjach czasem niektórych trudno poznać) i określanie celów na najbliższe dni i miesiące.

Niech to będzie dobry, owocny rok. Rok rozwoju talentów, inspirowania się nawzajem, a przede wszystkim czas zbudowany na solidnych fundamentach wdzięczności…

Alina Nowak

sdr

Noc Dywergencyjnego Myślenia

14.06/15.06 – Noc Dywergencyjnego Myślenia czyli: spekulacje myślowe rozwijające płynność, giętkość i oryginalność naszego rozumowania 🤔🧠👌
Tego wymagały od uczestników naszego projektu zadania przygotowane przez 2 grupy uczniów i grupę absolwentów naszego LO.
Matematyczne równania, chemiczne wzory, językowe kalambury, cytaty z literatury polskiej i światowej( z którymi problem miałby niejeden polonista…), alfabet Morse’a, koreańskie karaoke, psalmy, memy, zaszyfrowane wiadomości w butelce – z takimi m. in. wyzwaniami musieli zmierzyć się uczestnicy tej nocy.
I jeszcze pizza , wspólne śpiewanie i rozmowy: o przyszłości, upływie czasu, pierwszej pracy, książkach Masłowskiej  i dużo, dużo zabawnych, szkolnych wspomnień!😉😁🤗
Do zobaczenia po wakacjach😘

Nauczyciel Roku 2019

Gratulacje dla p. Iwony Wójcik za zdobycie Nagrody Nauczyciel Roku 2019!

W dniu 6 czerwca br. przed obradami sesji Rady Gminy Kozy zostały wręczone nagrody im. Jana Wolnickiego Nauczyciel Roku. W ten sposób Radni uhonorowali pracowników pedagogicznych, którzy w swojej pracy realizują model nauczania wypracowany przez Jana Wolnickiego, tj. poprzez zaciekawienie tematem angażują uczniów do wspólnej pracy, są otwarci na realizację potrzeb uczniów, odnoszą szczególne osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze. Nagrody przyznawane są co roku nauczycielom nominowanym przez Samorządy Uczniowskie poszczególnych publicznych placówek oświatowych, a w przypadku przedszkola publicznego kandydata zgłasza Dyrektor w porozumieniu z Radą Rodziców.

W tym roku nagrodę otrzymali: Iwona Majdak nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 1 w Kozach, Marta Dubiel nauczyciel Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kozach, Iwona Wójcik nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego w Kozach, Anna Polak nauczyciel Gminnego Przedszkola Publicznego w Kozach.

Informacja na podstawie: http://www.kozy.pl/nauczyciel-rokunagrodaimjana…/…/1554.html

 

dav

Dzień Otwarty :-)

DZIEŃ OTWARTY w „Baczyńskim” za nami! 😍  Kolejny raz gościliśmy uczniów gimnazjów, a także szkół podstawowych. Były prezentacje 🗯️, tańce💃, pokazy🎓, konkursy🧠, kawiarenka🍰, salon gier🎲, loteria🎈,muzyka🎶 i śpiew 🎤 Atmosfera była gorąca 🌞 Dużo się działo 😃 Teraz decyzja należy do Was!

Ktoś z Was nie mógł być dzisiaj z nami??? Jesteśmy ciągle do Waszej dyspozycji – tu na fb, mailowo, w budynku szkoły lub telefonicznie pod numerem 33 8174382 (sekretariat).

ZAPRASZAMY!

Galeria zdjęć na stronie: https://www.facebook.com/LOwKozach/

Finał na ZŁOTO

Finał powiatowy w koszykówce 3×3 🏀🏀🏀dziewcząt i chłopców za nami ! Drużyna chłopaków z „Baczyńskiego” walczyła dziś na hali w Czechowicach-Dziedzicach. W systemie rozgrywek „każdy z każdym” pokonała wszystkich rywali 🏆🏆🏆 Wracamy na najwyższe podium🥇
Wyczekane i zasłużone ZŁOTO wywalczyła trójka w składzie: JAKUB Drwiła 💪 WOJTEK FELSCH 💪 JAKUB KOS 💪
Indywidualnie, kolejny raz wyróżniony został KUBA DRWIŁA z klasy 1b jako najlepszy zawodnik rozgrywek! 🏆🏀🥇

Drużyna dziewcząt w składzie: ZOSIA RODAK, KAROLINA ROSEGER, JULIA LACH z pomocą Weroniki Baron i Viki Urbańczyk zajęły II miejsce w turnieju koszykarskich „trójek” 🥈

BRAWA i GRATULACJE dla naszych medalistów!!! 🥇⛹️‍♀️⛹️‍♂️🥈

Reprezentacja ,,BACZYŃSKIEGO” wróciła z wielkim apetytem na kolejne sportowe sukcesy… Już wkrótce kolejne zmagania 😃

Dzień Otwarty

SERDECZNIE ZAPRASZAMY

kandydatów do liceum 3-letniego i 4-letniego oraz ich rodziców

na DZIEŃ OTWARTY  w dniu 24 maja 2019 roku (piątek)

w godz. Od 7.45 – 14.00 🙂 

NA ROK SZKOLNY 2019/2020
NASZA SZKOŁA PROPONUJE:

PO GIMNAZJUM: 

LICEUM TRZYLETNIE – 2 KLASY (ROZSZERZENIA MIĘDZYODDZIAŁOWE)

PO KLASIE 8 SZKOŁY PODSTAWOWEJ: 

LICEUM CZTEROLETNIE – 3 KLASY 

Klasa A – j.polski, historia, j.angielski

Klasa B – matematyka, geografia, informatyka

Klasa C – biologia, chemia, j.angielski