Targi uczelni brytyjskich

Roma Bulanda-Frączkiewicz

British Council ma przyjemność ponownie zaprosić Kadrę oraz Uczniów i Uczennice Państwa Szkoły na targi uczelni brytyjskich: Study UK Europe: Gateway to the UK. To wydarzenie adresowane do kandydatów z całej Europy zainteresowanych studiowaniem w Wielkiej Brytanii, które potrwa do 13 listopada i w tym roku odbywa się online. Osoby rozważające studia w UK będą mogły porozmawiać online z przedstawicielami ponad 60 brytyjskich uczelni, wziąć udział w webinariach i zasięgnąć informacji o studiach u źródła.

II Ogólnopolski konkurs plastyczny „Z moich rodzinnych stron – zabytki zapomniane, warte ocalenia”

Roma Bulanda-Frączkiewicz

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza dzieci i młodzież do udziału w II  Ogólnopolskim konkursie plastycznym „Z moich rodzinnych stron – zabytki zapomniane, warte ocalenia”.

Głównym celem tego wydarzenia jest zainteresowanie uczestników historią, kulturą i krajobrazem lokalnej ojczyzny. Przedmiotem konkursu jest praca plastyczna przedstawiająca zabytek w najbliższym otoczeniu uczestnika, wykonana dowolną techniką.

Prace należy przesłać do 30 listopada 2020 r. na adres Muzeum. Najlepsze z nich zostaną nagrodzone i zaprezentowane na wystawie pokonkursowej.

Uroczyste ślubowanie

Roma Bulanda-Frączkiewicz

W dniu dzisiejszym w Domu Kultury w Kozach odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych naszego Liceum. Złożyli oni rotę: „Ślubuję uroczyście w obliczu symboli narodowych, sumiennie i uczciwie wypełniać uczniowskie obowiązki, pracować nad kształtowaniem swojego charakteru, pomnażać dobro Ojczyzny – Rzeczpospolitej Polskiej. Ślubuję dołożyć wszelkich starań, by nie przynieść ujmy dobremu imieniu szkoły. Ślubuję być wiernym swemu narodowi oraz ideom wolności i sprawiedliwości.” Pierwszoklasiści otrzymali również „indeksy” w postaci tzw.

JESIEŃ WOKÓŁ HROBACZEJ

Roma Bulanda-Frączkiewicz

Wyjścia Koła PTT LO Baczyńskiego w pierwszym semestrze nazwaliśmy „Jesień wokół Hrobaczej”. Dzisiaj przeszliśmy pierwszą z trzech planowanych tras. Ruszyliśmy od końca ulicy Beskidzkiej drogą przeciwpożarową do bunkra nad Małymi Kozami, później dotarliśmy do remontowanego amfiteatru w Lipniku (prace trwały pełną parą), żeby po pokonaniu stromego wąwozu dojść do niebieskiego szlaku biegnącego ostro na Gaiki. Przy podejściu na krótko zatrzymaliśmy się przy źródełku Pyszne (Michał sprawdził i potwierdził, że zasługuje na tą nazwę).

POLICJANCI & ABSOLWENCI

Roma Bulanda-Frączkiewicz

16-ta debata szkolna za nami! Debata wyjątkowa, bo wyjątkowi goście przyjęli na nią zaproszenie! Tezy „Legalizacja broni zapewnia bezpieczeństwo obywatelom” bronili policjanci z Komisariatu Policji w Kobiernicach. Ich oponentami byli absolwenci (już studenci) Baczyńskiego! Czyje argumenty były bardziej trafne? Czy ten słowny pojedynek został rozstrzygnięty? Decyzję debatujący pozostawili każdemu z nas!

PLAC Z „PRZESŁANIEM” NA 2020/21

Roma Bulanda-Frączkiewicz

Dzisiaj dopełniliśmy spotkanie z 11 września. Wtedy zabrakło nam czasu na „namalowanie” haseł na placu targowym. Może to i dobrze, bo dzisiaj towarzyszył nam dron (bardzo dziękujemy p. Sebastianowi Harężlakowi za podniebne ujęcia). Jeszcze raz możecie się zapoznać z hasłami na ten rok szkolny: od abstrakcyjnych („Gdzie jest Pepe), poprzez pełne niepokoju (te od klas maturalnych), nadziei („Idźmy do przodu, tam będzie ciekawiej”), radosnych („Uśmiechnij się!”), budujących („Bądź najlepszą wersją siebie.”) po refleksyjne („Spieszmy się kochać szkołę bo tak szybko odchodzi.”).