Przejdź do treści

30-lecie LO

8 września 2023 roku społeczność Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego w Kozach świętowała 30-lecie powstania szkoły. W słoneczne przedpołudnie w Parku Dworskim odbył się happening pt. „Gościli na 30 urodzinach…”- kroniki odnotują „udział” postaci historycznych oraz ze świata nauki, kultury i sportu (uczniowie wcielili się w te postacie) w barwnym korowodzie.

O 16:30 odprawiona została w kościele w Kozach msza święta koncelebrowana (kapłani-absolwenci, a także pracujący niegdyś w Liceum) także w intencji mieszkańców Kóz, którzy pomagali i pomagają budować tożsamość szkoły środowiskowej.

O 18:00 w Domu Kultury w Kozach odbyła się uroczysta akademia. Zaproszono założycieli szkoły, działaczy samorządowych, środowisko oświatowe, rodziców, uczniów oraz oczywiście absolwentów. Celem było przypomnienie wartości Liceum, uhonorowanie pomysłodawców, a przede wszystkim pokazanie, jak wielkie znaczenie mają więzi międzypokoleniowe.

Gośćmi honorowymi świątecznych wydarzeń byli uczestnicy tegorocznego projektu wymiany młodzieży polsko-niemieckiej ze szkół z Bergheim i Bedburga (k. Kolonii). To już nasi przyjaciele, bo spotykamy się od ponad 20 lat regularnie. Po raz pierwszy odwiedziły nas dyrekcje szkół partnerskich. Tak długo prowadzony projekt jest efektem zaangażowania nauczycieli- koordynatorów po obu stronach i otwarcia rodzin na tę formę edukacji.

Współgospodarzem wieczornej uroczystości wraz z dyr. Aliną Nowak był wójt gminy p. Jacek Kaliński.