• Akcja "Dzień dla Życia"
 • Bergheim 2014 - wymiana młodzieży
 • Happening "Pod Platanem" 2014

Najnowsze wpisy

 • Aktualności, Konkursy

  Teatralia

  W czwartek 23 marca w Teatrze Lalek Banialuka w Bielsku-Białej odbyła się uroczysta gala połączona z wręczeniem nagród w konkursie Teatralia, w którym Gabriela Mynarska zajęła II miejsce. Laureaci oprócz nagród rzeczowych obejrzeli ciekawy spektakl „Ballady i romanse”.
  Gratulacje dla Gabrysi!

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 • Aktualności, Konkursy

  Gomoku 2017

  W ostatnim tygodniu odbyły się rozgrywki turnieju gomoku. Po zaciekłych „starciach” wyłoniono zwycięzców: I miejsce Daniel Gasidło (2B), II miejsce Tomasz Witkowski (3B), III miejsce Julia Rodak (IIB). Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim zawodnikom dziękujemy za udział i zaangażowanie w rozgrywki 🙂

   

 • Aktualności, Brukselka

  Dookoła świata :-)

  „Europa otwarta na świat” pod takim hasłem witaliśmy pierwszy dzień wiosny w Baczyńskim. Organizator – SKE Brukselka. Miejsce – gościnny Dom Kultury.
  Uczestnicy – cała społeczność szkolna. Konkursy:
  1. Najlepsza prezentacja wylosowanego kraju. Zwycięzcą została klasa IB!
  2. Wiosenny rap . Wygrały ex aequo klasa IA i IIA!
  3. Wiosenny bukiet. Gratulujemy IIB!
  Największe odkrycie dzisiejszego dnia – występ Dawida z IB.
  Najlepsza zabawa – show naszego Grona Pedagogicznego 🙂
  Niezawodni – Weronika i Ania, Paweł, Justyna , Sebastian, Hania , Michał.
  Atmosfera – prawdziwie wiosenna, muzyka, taniec, piosenki śpiewane spontanicznie (nawet po niemiecku!).
  Po prostu RADOŚĆ!
  Cytując raperów z IA – „Choć przeniesieni , jesteśmy niezwyciężeni !!!” 🙂

  Więcej zdjęć: https://www.facebook.com/pg/LOwKozach/photos/?tab=album&album_id=1015105748621546

 • Aktualności, Konkursy

  Eliminacje zakończone sukcesem…

  16 marca w Miejskim Domu Kultury w Czechowicach – Dziedzicach odbyły się Eliminacje Powiatowe 62 Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego organizowanego przez Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej „ART.” W konkursie wzięło udział dwoje naszych uczniów: Julia Janczukowska i Kamil Zieleźnik – miło nam poinformować, że udało im się przejść do kolejnego etapu, który już za miesiąc. Mamy nadzieję, że dzięki wskazówkom Pani Jadwigi Grygierczyk (aktorki Teatru Polskiego w Bielsku-Białej), której OGROMNIE DZIĘKUJEMY, Julia i Kamil zaprezentują się doskonale 🙂

 • Aktualności

  Finał szkolnych rozgrywek w siatkówce

  Uwaga!!! Uwaga!!! Klasa 3a okazała się najlepsza w rozgrywkach międzyklasowych w siatkówce!!! Reprezentacja klasy w składzie: Gosia Laszczak, Wiktoria Badan, Natalia Malarz, Sylwia Fabia, Arletta Klęka, Dagmara Kusak, Arek Majdoń, Piotrek Pękala i Marek Zontek pokonała dziś w meczu finałowym klasę 2a 2-0! Sport mobilizuje, zwycięstwo daje satysfakcję – maturzyści pokazali na co ich stać! W maju zapewne też się wykażą 😉😉😉 Gratulacje dla wszystkich drużyn!
  Oto kolejność końcowa : 1. 3a; 2. 2a; 3. 1b; 4. 2b; 5. 1a; 6. 3b.

  Dla najgłośniej dopingującego (nie tylko siebie) zespołu z klasy 1b- słodki upominek już wkrótce 😀
   
 • Aktualności, Brukselka, Wymiana młodzieży

  Closing Gala na podsumowanie…

  10 marca w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w  Katowicach odbyła się uroczysta Closing Gala  podsumowująca realizację projektu „World Talks”, w którym  uczestniczyło także nasze liceum . Uroczystość przygotowali studenci UE zrzeszeni w międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC, będącej patronem tego przedsięwzięcia.  Wśród zaproszonych gości byli wolontariusze WORLD TALKS,   a  także uczennice naszej szkoły:  Martyna Martyniak i Weronika Pierniak, które odebrały z rąk organizatorów certyfikat uczestnictwa w tym projekcie 🙂

 • Aktualności, Konkursy

  Teatralia 2017

  Miło nam poinformować, że uczennica naszego liceum- Gabriela Mynarska z klasy IIa po raz kolejny została laureatką Regionalnego Konkursu Wiedzy o Teatrze- IX BIELSKICH TEATRALIÓW, zajmując II miejsce. Uroczysta gala odbędzie się 23 marca 2017 r. w Teatrze Lalek „Banialuka” w Bielsku-Białej.
  Gratulujemy

  http://lo4.info/?p=932

 • Aktualności

  Lekcja w elektrowni

  W środę geografowie z klas drugiej i trzeciej mieli okazję wziąć w udział w innej lekcji tego przedmiotu niż dotychczas. Wyjazd do elektrowni szczytowo-pompowej Porąbka-Żar był ciekawie spędzonym czasem, podczas którego poznaliśmy działanie tego miejsca. Najpierw obejrzeliśmy krótki film poświęcony rodzajom elektrowni i tej znajdującej się w naszym regionie. Później długim (ponad pół kilometra!), ciemnym i bardzo zimnym korytarzem udaliśmy się do samego serca elektrowni, gdzie na własne oczy mogliśmy zobaczyć ogromne maszyny i poznać zasadę ich działania.

 • Aktualności

  Warsztaty matematyczne 2017

  Z dedykacją dla Maturzystów 2017, którzy właśnie teraz dzielnie stawiają czoła zadaniom matematycznym podczas tradycyjnych dwudniowych warsztatów:
  “Słodko spożywamy matematykę i dzieje się nam jak Lotofagom; bo skosztowawszy jej, nie chcemy już od niej odstąpić i owłada nami jak kwiat lotosu.” Arystoteles
  “W matematyce nie ma drogi specjalnie dla królów.” Euklides

  Więcej zdjęć na https://www.facebook.com/LOwKozach/

 • Aktualności

  Semper Melior

  W kolejnej edycji Wyróżnienia Wójta Gminy Kozy „Semper Melior” (Zawsze Lepszy) nominacje z Liceum otrzymały: w kategorii Kultura i Sztuka- Anna Dudziak z klasy IIa, w kategorii Pasja- Karolina Maga z klasy IIIb oraz w kategorii Człowiek- Weronika Pierniak z klasy IIa. Wszystkie nominowane rozwijają swoje zainteresowania (muzyka, sport, dziennikarstwo, przedsiębiorczość, działalność charytatywna, itp.) w szkole i poza szkołą. Spośród 16 osób wskazanych przez różne środowiska wyróżnienie dodatkowe otrzymała Anna Dudziak, która również uświetniła galę w Pałacu Czeczów (3-03-2017r.) pięknym koncertem piosenek z akompaniamentem fortepianu. Gratulujemy wyróżnionym i życzymy dalszej motywacji do doskonalenia się.
 • Aktualności

  Dzień Kostiumowy

  W Tłusty Czwartek odbył się w naszej szkole Dzień Kostiumowy. Każdy mógł się przebrać za dowolną postać. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję i sprawili innym i sobie mnóstwo radości! 😀 Ogłoszenie wyników konkursu na Najlepsze Przebranie odbędzie się w pt (24.02) o godz 11,00 na korytarzu. Kolejna okazja do przebrania się być może za rok 😉

   

  https://www.facebook.com/LOwKozach/

 • Aktualności, Konkursy-wyniki

  Wyniki Dnia przedsiębiorczości 2016

  Jest nam niezwykle miło poinformować, że Komitet Honorowy Dnia przedsiębiorczości wyłonił laureatów Dnia przedsiębiorczości 2016. Wśród dwudziestu zwycięzców Ogólnopolskiego Konkursu na Najaktywniejszą Szkołę w Dniu Przedsiębiorczości znalazło się nasze liceum (jako jedna z trzech szkół w województwie śląskim). Gratulacje dla wszystkich uczestników i ogromne brawa dla koordynatorki przedsięwzięcia, p. Jolanty Gontarz.

  Uhonorowanie laureatów odbędzie się podczas uroczystej Gali 12 kwietnia 2017 r. o godzinie 12:00 w sali notowań Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

  Warto zaznaczyć, że w 13. edycji Dnia przedsiębiorczości uczestniczyło 699 szkół, 36 486 uczniów oraz 14 836 firm i instytucji.

  http://www.junior.org.pl/pl/a/Wyniki-Dnia-przedsiebiorczosci-2016

 • Aktualności

  amw.gdynia.pl

  W dniu 20 lutego 2017 odbyło się spotkanie z podchorążym Jakubem Kaczmarczykiem, absolwentem naszej szkoły, a teraz studentem Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni na Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego. Uczniowie wszystkich klas naszego liceum mogli zapoznać się ze specyfiką studiów na uczelni wojskowej, procedurami rekrutacyjnymi jak i z rytmem dnia podchorążego- obowiązkami i wyzwaniami. Sądząc po zainteresowaniu jakie wzbudziła wizyta Kuby, można sądzić, ze kolejni podchorążowie zasilą szeregi armii. Życzymy wytrwałości i sukcesu. Kubie bardzo dziękujemy za wizytę i poświęcony czas.

  SAMSUNG CSC

  SAMSUNG CSC

 • Aktualności, Brukselka

  Dziewiąta Noc Kina Europejskiego w Baczyńskim!

  Tym razem nasza nocna  przygoda miała miejsce  17-18 lutego 2017. Wybór pracowni informatycznej jako sali kinowej był strzałem w dziesiątkę (dziękujemy Paweł!). Duży ekran, dobre nagłośnienie, Rafał  zajmujący się projekcją, luksusowe materace od p. Kasi, pizza, ciasto Kingi – wszystko sprzyjało naszemu filmowemu spotkaniu. Oglądaliśmy filmy akcji i komedie, ale zgodnie z założeniem tylko produkcje europejskie. Było ciekawie, miło  i „Z KULTURĄ”! Po raz pierwszy  towarzyszyła nam p. Kamila  i bardzo jej się  podobało 🙂

 • Aktualności, Konkursy

  Etap centralny OWoFiKS

  Z przyjemnością informujemy, że uczennica naszego liceum Gabriela Mynarska z klasy IIa zakwalifikowała się do Etapu Centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej, który odbędzie się w Warszawskiej Szkole Filmowej w dniach 31 marca – 1 kwietnia 2017 r. W etapie finałowym Gabrysię czeka napisanie eseju, wygłoszenie prelekcji i obrona przedstawionej argumentacji, przeprowadzenie wywiadu ze znaną osobą oraz debata oksfordzka.
  Trzymamy kciuki i życzymy sukcesu!!!

liczba:24

Archiwum

Liceum Ogólnokształcące
im. K.K.Baczyńskiego

plac ks.K.Kochaja 1
43-340 Kozy

tel./fax: 338174382

email: lokozy@o2.pl

FACEBOOK

FACEBOOK