• LoGim 2017
 • Akcja "Dzień dla Życia"
 • Bergheim 2014 - wymiana młodzieży
 • Happening "Pod Platanem" 2014

Klub filmowo – teatralny

teatrKlub filmowo – teatralny powstał z myślą o tych uczniach naszej szkoły, którzy pasjonują się sztuką filmową i teatralną, pragną poszerzać swoje wiadomości i zainteresowania z zakresu tych dziedzin, ale także zamierzają brać aktywny udział w  spotkaniach ze sztuką i swoją pasją zarażać innych młodych ludzi. Działalność klubu obejmuje przede wszystkich wyjścia do kina i wizyty w teatrze, które odbywają się zawsze w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych – w godzinach popołudniowych lub wieczornych. Decydujący wpływ na dobór repertuaru mają uczniowie, ale jest on także uzależniony od aktualnej ofert kinowej i teatralnej – premier, ważnych wydarzeń kulturalnych ( np. Bielskie Teatralia ); oferty Kina Konesera. 

CELE KLUBU:

1.            Rozwijanie zainteresowań uczniów filmem i teatrem oraz poszerzanie ich wiedzy.

2.            Kształtowanie umiejętności odczytywania języka filmu i teatru.

3.            Pogłębianie umiejętności analizy dzieła filmowego i teatralnego.

4.            Rozwijanie wrażliwości uczniów.

5.            Kształtowanie umiejętności obcowania ze sztuką filmową i teatrem.

6.            Wyrabianie właściwych kryteriów oceny dzieła filmowego i sztuki teatralnej.

7.            Kształcenie postawy kulturalnego odbiorcy sztuki.

Opiekunowie Klubu: Kamila Komędera - Pagieła, Miłosz Zelek


 • Nie warto być samotnym!

  W dniu dzisiejszym Klub teatralno-filmowy uczestniczył w spektaklu „Skazany na bluesa” w Teatrze Śląskim w Katowicach. Przez ponad dwie godziny śledziliśmy losy Ryśka Riedla przedstawione na tle jego muzycznej twórczości. Były momenty wzruszeń, refleksji, „śląskiego” humoru. Całość zakończono przesłaniem- NIE WARTO BYĆ SAMOTNYM!
  Po spektaklu udało się zdobyć autograf odtwórcy głównej roli Macieja Lipina i zrobić z nim wspólne zdjęcie 🙂
   
 • Propozycje teatralne…

  Stowarzyszenie Przyjaciół i Absolwentów oraz Klub teatralno-filmowy LO Baczyńskiego w Kozach zapraszają w najbliższym czasie na spektakle:

  1. Kogut w rosole na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej 12 października 2017r. (czwartek) o godzinie 17.00. Koszt biletu to kwota 20 zł- od osoby (uczeń). Zapisy do 22 września (zelekm@gmail.com lub poprzez e-dziennik). Przed podjęciem decyzji zachęcamy do zapoznania się z informacją o spektaklu na stronie http://teatr.bielsko.pl/spektakl/kogut-w-rosole

  2. Wanda na Małej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej 18 października 2017r. (środa) o godzinie 19.00. Koszt biletu to kwota 25 zł‚- ulgowy, 35 zł‚ normalny. Zapisy do 22 września (zelekm@gmail.com lub poprzez e-dziennik). Przed podjęciem decyzji zachęcamy do zapoznania się z informacją o spektaklu na stronie http://teatr.bielsko.pl/spektakl/wanda Spektakl szczególnie polecany pasjonatom podróży i himalaizmu…

  3. Makbet na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej 19 października 2017r. (czwartek) o godzinie 11.00. Koszt biletu to kwota 20 zł‚- od osoby (uczeń). Spektakl adresowany do uczniów klas II.

  3. Skazany na bluesa na Scenie Teatru Śląskiego w Katowicach 25 listopada 2017r. (sobota) o godzinie 15.00. Koszt biletu to kwota 70 zł‚- ulgowy, 80 zł‚- normalny. Zapisy do 6 października (zelekm@gmail.com lub poprzez e-dziennik). Przed podjęciem decyzji zachęcamy do zapoznania się z informacją o spektaklu na stronie http://www.teatrslaski.art.pl/strefawidza/spektakl/9 Dojazd i powrót PKP (12.39-13.57; 18.39-19.41). Koszt około 18zł‚- (bilet ulgowy).

 • Czasy się zmieniły?

  W dniu 4 listopada 2016 roku klasy drugie, rozszerzenia z polskiego oraz historii wybrały się do Teatru Polskiego w Bielsku-Białej na spektakl pt. „Ifigenia”. Pomimo upływu czasu, tematy w nim poruszone są wciąż aktualne. Mogliśmy śledzić zmagania bohaterów z losem, porywy gniewu, miłości, przejawy słabości, terror tłumu, manipulację losami jednostki… Czy to nie brzmi znajomo? Czasy się zmieniły, ale czy aż tak bardzo?

  ifigenia-2016

  Grecka flota wojenna oczekuje w beockim porcie Aulida na sprzyjającą pogodę, by wyruszyć pod Troję. Ale bogini Artemida, obrażona przez wodza wyprawy Agamemnona wstrzymuje wiatr i uniemożliwia rozpoczęcie ekspedycji. Bezczynność grozi buntem w szeregach żołnierzy. Wódz, pod wpływem przepowiedni kapłana Kalchasa, aby przebłagać boginię, decyduje się złożyć w ofierze najstarszą z córek – Ifigenię… Podejmująca ten mit tragedia Eurypidesa Ifigenia w Aulidzie, napisana między 408 a 406 rokiem p.n.e., wolna jest wojowniczego zapału. Mitologicznych bohaterów przedstawia jako zwykłych ludzi, postawionych wobec najtrudniejszych egzystencjalnych wyborów. Ten dawny tekst brzmi dzisiaj zadziwiająco aktualnie.

  http://teatr.bielsko.pl/spektakl/ifigenia

 • Spektakl, seans? Moja recenzja…

  W związku z „rozpoczęciem sezonu teatralno-filmowego” zapraszamy uczniów Baczyńskiego do udziału w Konkursie na najciekawszą recenzję spektaklu teatralnego lub filmu.

  Regulamin konkursu:
  1. Każdy uczestnik składa jedną recenzję. Należy napisać recenzję jednego ze spektakli i filmu , na które zostaliście zaproszeni przez Klub teatralno-filmowy w październiku br. („ Natasza” reż. M. Siuda, „Humanka” reż. A. Puszcz lub „Z Twoją córką? Nigdy!”, „Wołyń” reż. W. Smarzowski ).
  2. Recenzje należy złożyć u wybranego nauczyciela języka polskiego (p. Alina Nowak, p. I. Wójcik, p. K. Komędera-Pagieła) do 14 listopada 2016r.
  3. Oczekujemy na teksty recenzji (ok. 250 słów), których autorzy spróbują przekazać własne refleksje związane ze spektaklami lub filmem, w których wzięli udział: ich tematyką, formą artystyczną, emocjami wywoływanymi w nich przez sztukę. Recenzja konkursowa winna zawierać tytuł spektaklu, którego dotyczy.
  4. Praca należy złożyć w formacie A4, czcionka 12 Time New Roman. Podpisane imieniem i nazwiskiem.
  4. Praca konkursowa musi być napisana samodzielnie, nie może zawierać elementów recenzji, które zostały wcześniej opublikowane lub pojawiły się w dostępnych uczestnikowi źródłach.
  5. Ogłoszenie wyników nastąpi 28 listopada 2016r.
  6. Nagrody:
  – każdy z uczestników otrzyma oceną bardzo dobra z języka polskiego a laureaci dodatkowa uwagę pozytywną,
  – laureaci (trzy pierwsze miejsca) otrzymują również bilet na jeden z kolejnych spektakli lub film , na które zaprosi Was Klub teatralno-filmowy 🙂

 • Sezon teatralny rozpoczęty :-)

  Sezon teatralny 2016/17 rozpoczęty. Pierwszym spektaklem była „Natasza” w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Zapraszamy na kolejne wyjścia Klubu teatralno-filmowego Baczyńskiego. Już za dwa tygodnie „Humanka” i „Z twoją córką? Nigdy„, a w listopadzie „Ifigenia” i „Tajemnice teatru” 🙂

  SAMSUNG CSC

  SAMSUNG CSC

  W związku z „rozpoczęciem sezonu” zapraszamy również uczniów Baczyńskiego do udziału w Konkursie na najciekawszą recenzję spektaklu teatralnego lub filmu (odrębna informacja).

 • Informacje teatralne

  …zapraszamy do teatru. Ten rok zaczynamy 6 października od spektaklu Natasza w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej (19.00; ulgowy 20zł-). Kolejnym spektaklem będzie Humanka 21 października (19.00, 25zł-). Miesiąc zakończymy 27 przedstawieniem Z Twoją córką nigdy (19.00; 40zł-).

  Pamiętajcie, że ilość miejsc jest ograniczona. Przed decyzją o wyjściu zapoznajcie się z opisem spektaklu. Zapisy proszę kierować do 23 września do p. Miłosza Zelka

 • Teatralno-filmowe podsumowanie…

  Nie od dziś wiadomo, że teatr rozwija umysł człowieka. Klub teatralno-filmowy powstał z myślą o tych uczniach naszej szkoły, którzy pasjonują się sztuką filmową i teatralną. W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie naszego liceum uczestniczyli w wielu spektaklach i seansach (wieczornych, nie jako dzienne wyjścia w ramach zajęć!!!). Od września obejrzeli 11 spektakli na deskach bielskiego teatru oraz 4 seanse kinowe. Ponadto styczeń i luty obfitowały w wyjazdy poza granice Bielska-Białej. 24 stycznia wyjechali do Teatru Słowackiego w Krakowie, 13 lutego do Teatru Witkacego w Zakopanem, a 23 lutego do Teatru Roma w Warszawie. Liczne wyjścia odniosły oczekiwany skutek – uczniowie chętnie uczestniczyli w wyjazdach, sami się angażując w ich przygotowanie. Podsumowując, w spektaklach teatralnych i seansach brało ponad tysiąc osób, w tym wielu absolwentów i sympatyków naszej szkoły (559 osobowyjść do teatru i 494 osobowyjść do kina). Opiekunami klubu są Kamila Komendera-Pagieła i Miłosz Zelek.

  Od września zapraszamy na kolejną przygodę z teatrem i kinem 🙂

  Natalia Bilczewska
  (Przewodnicząca KT-F LO Baczyńskiego)

  Teatr

  Lista wyjść teatralno-filmowych 2015/16
  1.seans “Karbala” (22.09.2015)
  2.seans “Everest” (25.09.2015)
  3.spektakl “Sześć wcieleń Jana Piszczyka” (02.10.2015)
  4.seans “Pilecki” (20.10.2015)
  5.spektakl “Kogut w rosole” (14.11.2015)
  6.spektakl “Ifigenia” (26.11.2015)
  7.spektakl “Noce i dnie będę tęsknić za tobą” (9.12.2015- premiera studencka)
  8.“Cosi, Gdziesi, Kajsi, Ktosi” Teatr Słowackiego 24 stycznia 2016r.
  9.“Na przełęczy” Teatr Witkacego 13 lutego 2016r.
  10.„Proszę zrób mi dziecko” na Małej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej 20 lutego 2016r.
  11.„Mamma Mia” teatru muzyczny Roma 23 lutego 2016r.
  12.„Nocami i dniami będę tęsknić za Tobą” na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej 26 lutego 2016r.
  13.„Makbet” na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej 10 kwietnia 2016r.
  14.„Historia Roja” seans w kinie Helios 16 marca 2016r.
  15.„Kogut w rosole” na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej 27 maja 2016r.
  16.„Boeing, Boeing” na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej 17 czerwca 2016r.
  17.„Humanka” na Małej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej 10 czerwca 2016r.

   

   

 • Ferie z teatrem…

  Koło PTT w Kozach, Stowarzyszenie Przyjaciół i Absolwentów oraz Klub teatralno-filmowy LO Baczyńskiego zaprasza na spektakl „Na przełęczy” wg St. Witkiewicza i W. Eljasza w Teatrze Witkacego w Zakopanem 13 lutego 2016r. (sobota) o godzinie 19:00. Dojazd i powrót (ewentualnie nocleg) we własnym zakresie. Koszt biletu to kwota 75 zł- normalny, 55- ulgowy. Zapisy do 13 stycznia u Miłosza Zelka (zelekm@gmail.com). Ilość miejsc ograniczona. Przed podjęciem decyzji zachęcamy do zapoznania się z informacją o spektaklu na stronie http://www.witkacy.pl/na-przeleczy.html

  Stowarzyszenie Przyjaciół i Absolwentów oraz Klub teatralno-filmowy LO Baczyńskiego w Kozach zapraszają na spektakl „Proszę zrób mi dziecko” na Małej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej 20 lutego 2016r. (sobota) o godzinie 19:00.  Koszt biletu to kwota 30 zł- bilet normalny, 20 zł- bilet ulgowy. Zapisy do 22 stycznia u p. Miłosza Zelka (zelekm@gmail.com).
  Przed podjęciem decyzji zachęcamy do zapoznania się z informacją o spektaklu na stronie http://www.teatr.bielsko.biala.pl/…/prosze-zrob-mi-dziecko.…

  Stowarzyszenie Przyjaciół i Absolwentów oraz Klub teatralno-filmowy LO Baczyńskiego w Kozach zapraszają na spektakl „Nocami i dniami będę tęsknić za Tobą” na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej 26 lutego 2016r. (piątek) o godzinie 19:00.  Koszt biletu to kwota 20 zł- od osoby (bilet ulgowy). Zapisy do 22 stycznia u p. Miłosza Zelka (zelekm@gmail.com).
  Przed podjęciem decyzji zachęcamy do zapoznania się z informacją o spektaklu na stronie http://www.teatr.bielsko.biala.pl/…/nocami-i-dniami-bede-te…

   

 • Kalendarium działań

  2011/2012

  filmy: Pina reż. W. Wenders, Sen o Afryce reż. U. Kochler, Habemus papam – mamy papieża reż. N. Moretti, W ciemności reż. A. Holland, Żelazna dama reż. P. Lloyd, Rozstanie reż. A. Farhadi oraz Mroczne cienie reż. T. Burton.

  spektakle: Mayday , Mayday II reż. Stefan Szaciłowski, Proces reż. Jacek Bała, Dziewczyny z kalendarza reż. Tomasz Dutkiewicz (2 razy!!!), Szalone nożyczki reż. Marcin Sławiński, Singielka reż. Jack Bończyk– monodram w  z Anną Guzik w roli głównej.

  2013/2014

  1. spektakl Pocztówki z Europy (22.09.2013)
  2. seans Wałęsa- człowiek z nadziei (14.10.2013)
  3. seans Ambasada (08.11.2013)
  4. spektakl Balladyna (13.12.2013)
  5. film Papusza (18.12.2013)
  6. spektakl Białe małżeństwo (21.02.2014)
  7. film Jack Strong (5.03.2014)
  8. film Kamienie na szaniec (17.03.2014)
  9. musical Zorba (20.03.2014)
  10. spektakl Co widział kamerdyner (25.04.2014)

  2014/2015

  1. spektakl Mayday (13.09.2014)
  2. seans „Miasto 44” (209.2014)
  3. seans „Bogowie” (13.10.2014)
  4. spektakl „Królowa Margot” (27.11.2014)
  5. spektakl „Natasza” (03.12.2014)
  6. spektakl „Co widział kamerdyner” (11.12.2014)
  7. spektakl „Co widział kamerdyner” (29.01.2015)
  8. spektakl „Natasza” (02.03.2015)
  9. spektakl „Apokalipsa Homara” (19.03.2015)
  10. spektakl „Lalka” (22.04.2015)
  11. spektakl „Latający Cyrk Monty Pythona” (15.05.2015)
  12. Filharmonia w Krakowie (03.06.2015)

  2015/16

  1. seans „Karbala” (22.09.2015)
  2. seans „Everest” (25.09.2015)
  3. spektakl „Sześć wcieleń Jana Piszczyka” (02.10.2015)
  4. seans „Pilecki” (20.10.2015)
  5. spektakl „Kogut w rosole” (14.11.2015)
  6. spektakl  „Ifigenia” (26.11.2015)
  7. spektakl „Noce i dnie będę tęsknić za tobą” (9.12.2015- premiera studencka)
  8. „Cosi, Gdziesi, Kajsi, Ktosi” Teatr Słowackiego 24 stycznia 2016r.
  9. „Na przełęczy” Teatr Witkacego 9 lutego 2016r.
  10. „Proszę zrób mi dziecko” na Małej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej 20 lutego 2016r.
  11. „Mamma Mia” teatru muzyczny Roma 23 lutego 2016r.
  12. „Nocami i dniami będę tęsknić za Tobą” na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej 26 lutego 2016r.
  13. „Makbet” na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej 10 kwietnia 2016r.
  14. „Historia Roja” seans w kinie Helios 16 marca 2016r.
  15. „Kogut w rosole” na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej 27 maja 2016r.
  16. „Boeing, Boeing” na Dużej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej 17 czerwca 2016r.
  17. „Humanka” na Małej Scenie Teatru Polskiego w Bielsku-Białej 10 czerwca 2016r.

  2016/17

  1. 6 października 2016 spektakl Natasza w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej
  2. 21 października 2016 spektakl Humanka w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej
  3. 27 października 2016 spektakl Z Twoją córką nigdy w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej
  4. 26 listopada 2016 spektakl Podejrzany, podejrzana. Tajemnice Teatru w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej
  5. 16 grudnia 2016 spektakl Makbetaw Teatrze Polskim w Bielsku-Białej
  6. 17 stycznia 2017 spektakl „Oniegin” w Operze Narodowej w Warszawie
  7. 27 stycznia 2017 spektakl Zorba w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej
  8. 3 lutego 2017 spektakl Wujaszek Wania w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej
  9. 16 lutego 2017 spektakl Człowiek z La Manczy w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej
  10. 17 lutego 2017 spektakl Zielona Gęś w teatrze Banialuka w Bielsku-Białej (38 spektakl w cyklu „…spotkajmy się w teatrze”)
  11. 9 marca 2017 recital „Historie Agnieszki” w Teatrze Polskim w B-B
  12. 17 marca 2017 spektakl Dybbuk w Teatrze Polskim w B-B
  13. 7 kwietnia 2017 spektakl Z twoją córką nigdy w Teatrze Polskim w B-B
  14. 21 kwietnia 2017 spektakl Zorba w Teatrze Polskim w B-B
  15. 17 maja 2017 spektakl Wszystko w rodzinie w Teatrze Polskim w B-B
  16. 14 czerwca 2017 spektakl Pustostan w Teatrze Polskim w B-B

Archiwum

Liceum Ogólnokształcące
im. K.K.Baczyńskiego

ul.Szkolna 20
43-340 Kozy

tel./fax: 33 81 74 382

email: lokozy@o2.pl

User MENU

FACEBOOK

FACEBOOK