43-340 Kozy, ul.Szkolna 20 33 8174382 lokozy@o2.pl

Spotkanie z nauką na Uniwersytecie Śląskim.

Po raz kolejny uczniowie klas drugich i trzecich zainteresowani biologią, wzięli udział w zajęciach organizowanych przez wykładowców Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego. Tym razem bohaterem pokazów było między innymi serce i nerka. Uczniowie mogli zobaczyć anatomię tych narządów oraz poznać ich fizjologię oglądając krótkie animacje. Chętni (brawo Kinga) poddali się badaniu EKG. Prowadzący wyjaśnili również na czym opiera się działanie wykrywacza kłamstw. Te i wiele innych zagadnień, które zostały przedstawione w atrakcyjny sposób poszerzyły wiedzę uczestników i zachęciły do rozwijania zainteresowań biologicznych, może dzięki temu niektórzy z naszych uczniów zostaną studentami tego wydziału.

Uś 2014 biologia - Kopia